پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بازدید از موزه‌های قزوین در روز جهانی "موزه" رایگان است
کد خبر: ۳۳۵۳۴۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵ ساعت: ۸:۵۹ ↗ لینک کوتاه

بازدید از موزه‌های قزوین در روز جهانی "موزه" رایگان است

معاون میراث فرهنگی استان قزوین گفت: به منظور گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، بازدید از موزه‌های استان قزوین در روز ۲۸ اردیبهشت ماه برای عموم رایگان است.

امیر ارجمند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: به منظور ترغیب و تشویق مردم برای انس و آشنایی بیشتر با تاریخ و تمدن این مرز و بوم روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته بزرگداشت میراث فرهنگی، بازدید از موزه‌ها رایگان است.

وی افزود: این موزه‌ها شامل موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی شامل کاخ موزه چهلستون، موزه سنگ نگاره‌های مسجد جامع و موزه شهر قزوین به صورت رایگان میزبان دوستداران تاریخ و فرهنگ و گروه‌های دانش آموزی و دانشجویی خواهند بود.

معاون میراث فرهنگی استان قزوین بیان کرد: تلاش شده که در روز جهانی موزه‌ها، ساعت کاری موزه‌های تحت پوشش این اداره کل ۲ ساعت افزایش یابد تا بازدیدکنندگان بتوانند در این روز از ساعت ۹ صبح الی ۲۰ از موزه‌ها بازدید کنند.

ارجمند با تشریح برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان به مناسبت هفته بزرگداشت میراث فرهنگی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه عکس میراث معنوی در دولتخانه صفوی، مراسم کلنگ زنی موزه مردم‌شناسی شهرستان آبیک، آموزش دوره اطفا حریق به کارکنان موزه‌های استان، تجلیل از موزه‌داران خصوصی، مجموعه داران و فعالان و حامیان میراث فرهنگی، دیدار با ائمه جمعه و جماعات، نشست‌های تخصصی با اعضا ایکوم و غبار روبی گلزار شهدا از اهم برنامه‌های این اداره کل به شمار می‌رود.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها