۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین احداث بزرگترین هنرستان کشاورزی ایران در قزوین/ بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شد
کد خبر: ۳۳۵۰۹۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۱ ساعت: ۸:۱۴ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرد:

احداث بزرگترین هنرستان کشاورزی ایران در قزوین/ بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: بزرگترین هنرستان کشاورزی ایران توسط یک خیر در بین خرمدشت و ضیاء آباد با مساحت ۵ هکتار و با هزینه ۱۴ میلیارد تومان خردادماه سال جاری کلنگ زنی می‌شود.

احداث بزرگترین هنرستان کشاورزی ایران در قزوین/ بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ خیرالله رحمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد؛ اظهار کرد: با توجه به تقارن هفته معلم با ماه مبارک رمضان برنامه‌های این هفته یک هفته زودتر شروع شد.

وی با اشاره به وجود 16 هزار فرهنگی شاغل و 8 هزار فرهنگی بازنشسته در استان افزود: آینده هر جامعه در گرو وضعیت کنونی و حال آموزش و پرورش است و اگر معتقدیم مدرسه کانون تعلیم و تربیت هستند باید به آموزش و پرورش توجه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: آمار و ارقام ناهنجاری‌های اجتماعی موید تلاش بیشتر در فضای تعلیم و تربیت است.

وی عنوان کرد: دغدغه ما این است که در مدارس باید ظرفیتی را ایجاد کنیم که این امکان برای ۱۶ هزار فرهنگی فرهیخته و مدیران فراهم باشد که 6ساحت تربیتی شامل زیباشناسی و هنری، سیاسی و اجتماعی و ساحت علمی و فناوری، کار آموزش و پرورش دانش‌آموزان را برنامه ریزی کنند.

رحمانی بیان کرد: اگر طالب آینده‌ای بهتر هستیم باید دغدغه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت داشته باشیم؛ اما امروز با کمال تاسف در بسیاری از جاها زیرساخت‌های لازم برای انجام برنامه‌ریزی در همه ساحت‌های تربیتی وجود ندارد.

در برخی مناطق شمال شهر قزوین یک متر فضای آموزشی وجود ندارد

وی در بخش دیگر سخنان خود ابراز کرد: متاسفانه در برخی مناطق شمالی شهر قزوین در شهرک ولایت، سرتک، ملاصدرا و پونک که بخش اعظمی از جمعیت شهرستان قزوین در این مناطق ساکن هستند یک متر فضای آموزشی وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: در بحث پیگیری مطالبات فرهنگیان تلاش کردیم تا بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان را به صفر برسانیم لذا در این راستا طی دو هفته اخیر بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شد.

وی تصریح کرد: در بحث اعتبارات عمرانی به جد پیگیر موضوعات بودیم و رقم ۱۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری باقیمانده بود که با پیگیری از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رقم ۵.۵ میلیارد آن تخصیص یافت که برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره توزیع شد.

رحمانی اضافه کرد: امیدواریم تا پایان شهریور ماه امسال بتوانیم بخش زیادی از پروژه‌های نیمه کاره داخل شهر قزوین و اردگاه یانس آباد را با این اعتبار به پایان برسانیم.

پرونده تنبیه بدنی دانش‌آموزان درحال رسیدگی است

وی با اشاره به مشارکت خیران استان در امر مدرسه سازی بیان کرد: بزرگترین هنرستان کشاورزی ایران توسط یک خیر در بین خرمدشت و ضیاء آباد با مساحت 5هکتار و با هزینه 14میلیارد تومان خردادماه سال جاری کلنگ زنی می‌شود و تا پایان خرداد ماه سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: دومین همایش ملی هویت کودکان اسلامی ایران به میزبانی قزوین در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود؛ چراکه استان قزوین از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته معلم در استان گفت: ما به دنبال برگزاری مراسم نمادین یک روزه برای تجلیل از مقام معلم نیستیم؛ چراکه معتقدم تکریم از مقام معلم در واقع تکریم از فرزندان جامعه و تکریم از جایگاه تعلیم و تربیت است.

رحمانی عنوان کرد: برای هفته معلم برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده که در مناطق 14گانه استان برگزار می‌شود که از جمله آنها برنامه میثاق با شهدا، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری مراسم تجلیل از 14معلم نمونه استان با سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران در روز شنبه 14 اردیبهشت ماه در ورزشگاه الغدیر قزوین است.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری موضوع شکایت مربوط به تنبیه بدنی دانش‌آموز قزوینی تصریح کرد: تنبیه بدنی تحت هر شرایطی را غیرقانونی می‌دانیم و ممنوع است و با قاطعیت با آن برخورد می‌کنیم و در مورد اتفاقات رخ داده در دو مدرسه پسرانه استان، هر دو مورد لغو مدیریت شدند و پرونده آنها در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری در مسیر قانونی قرار دارد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان