پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۸کلاس فنی و حرفه‌ای در راستای مهارت‌آموزی سربازان فعالیت دارد/ تجهیز کتابخانه پادگان به کتاب‌های روز
کد خبر: ۳۳۴۹۹۷ نویسنده: سرهنگ زرهی ستاد مرادعلی بیژنوند تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۵ ساعت: ۷:۴۷ ↗ لینک کوتاه

فرماندهی تیپ ۱۱۶مکانیزه شهید صفوی در مصاحبه با صبح قزوین:

۸کلاس فنی و حرفه‌ای در راستای مهارت‌آموزی سربازان فعالیت دارد/ تجهیز کتابخانه پادگان به کتاب‌های روز

فرماندهی تیپ ۱۱۶مکانیزه شهید صفوی قزوین گفت: در راستای مهارت آموزی سربازان، با همکاری سازمان فنی و مهندسی ۸کلاس فنی و حرفه‌ای در تخصص‌های مختلف در لشکر ۱۶زرهی قزوین تدریس می‌شود تا سربازان پس از ترخیص از مهارت برخوردار باشند.

سرهنگ زرهی ستاد مراد علی بیژنوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در تمام نیروهای مسلح به فرمان رهبر معظم انقلاب و ریاست ستاد کل لازم است سربازان فن و حرفه‌ای را آموزش ببینند.

وی ادامه داد: در قزوین با همکاری مهندس اسدی و دکتر جلیلوند یک تیپ در راستای مهارت آموزی به سربازان فعالیت می‌کند و به همین منظور کلاس‌هایی تشکیل شده و اساتیدی از سازمان فنی و حرفه‌ای استان برای تدریس دعوت شده‌اند.

فرماندهی تیپ 116مکانیزه شهید صفوی قزوین ابراز کرد: اکنون 8کلاس فنی و حرفه‌ای در تخصص‌های مختلف تدریس می‌شود که استقبال خوبی صورت گرفته و حتی پس از اتمام سربازی جذب عده‌ای به بازار کار را به همراه داشته است.

وی افزود: بر آموزش سربازان نظارت خوبی صورت می‌گیرد و قزوین در این زمینه جزء بهترین یگان‌های شمال غرب به شمار می‌آید.

این مسئول نظامی عنوان کرد: سربازان در ابتدا نسبت به ارتش آشنایی ندارند بنابراین دوره‌های آموزشی برای آن‌ها برگزار می‌شود؛ به طور کلی برنامه‌های آموزشی متنوع و خوبی برای سربازان در نظر گرفته شده است.

سربازان برای بازار کار آماده می‌شوند

وی ادامه داد: درواحد عقیدتی آموزش حفظ قرآن برای علاقمندان درنظر گرفته شده و به حافظان پاداش نقدی و مرخصی تعلق می‌گیرد؛ همچنین آموزش مربوط به کارهای تخصصی سرباز نیز از جمله فعالیت‌های آموزشی ثابت است.

بیژنوند بیان کرد: در گروهان بهداشت و درمان خدمات مشاوره‌ای رابرای سربازان ارائه می‌دهد و آنان را راهنمایی و هدایت می‌کنند؛ درواقع تمام ارگان‌ها به طور مجزا، برنامه ریزی شده و مداوم برنامه آموزشی برگزار می‌کنند تا درنهایت فرد پخته شود.

وی افزود: در راستای آموزش و اوقات فراغت نیز برنامه‌ها و امکانات مختلفی در اختیار سربازان قرار می‌گیرد که کتابخانه مجهز و به روز و امکانات ورزشی از جمله آن‌ها هستند.

فرماندهی تیپ 116مکانیزه شهید صفوی قزوین درباره جذب نیروها به ارتش ابراز کرد: آموزشگاه درجه داری و دانشگاه افسری به طور مجزا و بر حسب نیاز سالانه یک بار نسبت به جذب نیرو و گزینش افراد اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر اعزام افراد سخنران به مدارس و دانشگاه‌ها در جذب افراد علاقمند مفید بوده و در نتیجه افراد با آگاهی کامل در ارتش جذب می‌شوند.

این مسئول نظامی با اشاره به وضعیت دخانیات و مواد مخدر در بین سربازان عنوان کرد: می‌توان گفت درصد بالایی از جوانان سیگاری هستند اما استعمال دخانیات در پادگان‌ها ممنوع اعلام شده و درصورت مشاهده فرد و حتی درمواردی فرمانده نیز توبیخ می‌شود.

شناسایی و درمان سربازان مشکوک به اعتیاد با مشاوره

وی ادامه داد: درمورد اعتیاد نیز کسی منکر آن نیست، البته این معضل کلی جامعه به شمار می‌آید و مختص پادگان‌های سربازان و ارتش نیست؛ درصد بالایی از اعتیاد در دانشگاه‌هاست و به علت سختگیری و برخورد قانونی آمار آن در ارتش پایین است.

بیژنوند اذعان کرد: در تمام ارتش و نیروهای مسلح کنترل صورت می‌گیرد، اما در مواردی اعتیاد اجتناب ناپذیر می‌شود که این افراد زمینه‌های مختلف آن را دارا هستند؛ این موضوع که نسل جوان امروز کمتر خانواده و بزرگترها را قبول دارند نیز رفتار ریسک پذیر را افزایش می‌دهد.

وی افزود: ‌در بدو ورود سربازان نیرو انتظامی پایش را انجام می‌دهد و در پادگان نیز مشاوره‌هایی صورت می‌گیرد و افراد مشکوک به اعتیاد شناسایی و تحت نظر قرار می‌گیرند.

فرماندهی تیپ 116مکانیزه شهید صفوی قزوین ابراز کرد: افراد معتاد به کمپ مورد تایید نیروهای مسلح که در کاشان است، اعزام می‌شود و در بسیاری از موارد منجر به ترک می‌شود.

وی گفت: وظیفه ما حفظ سرمایه‌های جوان است، درواقع سربازان پیامبرهایی هستند که پیام نیروهای مسلح و پادگان را به بیرون منتقل می‌کنند، از این رو باید بروز باشیم و با سربازان بخوبی رفتار کنیم که تاکنون این اتفاق صورت گرفته است.

انتهای پیام/6006

دیدگاه ها