۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین تثبیت قیمت لوازم صوتی تصویری مشروط به ثبات نرخ ارز است
کد خبر: ۳۳۴۷ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

تثبیت قیمت لوازم صوتی تصویری مشروط به ثبات نرخ ارز است

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و موبایل معتقد است با توجه به نوسانات نرخ ارز در سال گذشته، ‌برخی لوازم با افزایش قیمت ۵ تا ۱۵ درصدی قیمت مواجه شدند و ثبات قیمتها در سال جاری به ثبات نرخ ارز بستگی دارد.

  تثبیت قیمت لوازم صوتی تصویری مشروط به ثبات نرخ ارز است
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، ابراهیم درستی اظهار کرد: قیمت برخی کالاها همچون تلفن همراه که ارز مبادلاتی به آن تعلق گرفته و ثبت سفارش شده،‌ با عرضه و تقاضا تثبیت می‌شود.
وی افزود: همانطور که اکثر کالاهای صوتی تصویری در کشور وارداتی است و شاید حدود دو درصد از این کالاها تولید داخل باشد، باید با تثبیت قیمت دلار سکون قیمت در این بازار نیز ایجاد شود.
او تاکید کرد: در سال گذشته با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت ثابتی دربازار لوازم صوتی تصویری وجود نداشت.
وی با اشاره به این که گوشی تلفن همراه از جمله کالاهای سبد خانوار محسوب می‌شود گفت: برخی کالاها همچون دوربین و گوشی‌های تلفن همرا ه فانتزی فصلی هستند و در ایام عید و تابستان فروش بیشتری دارند اما با کم شدن واردات این کالاها،‌ با کمبود فروش مواجه نبودیم.
درستی در پاسخ به این که با توجه به کاهش واردات این کالاها ظرفیت انبارهای لوازم صوتی و تصویری تا چه اندازه پاسخگوی متقاضیان است، گفت: گر چه واردات کم شده اما از واردات از سوی تجار و برنامه ریزان ادامه دارد.
رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و موبایل با اشاره به وضعیت لوازم صوتی و تصویری در اسفند پارسال نسبت به سال 90 گفت: بازار لوازم صوتی و تصویری همچنان پررونق بود اما برخی لوازم با افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت مواجه بودند.
وی گفت: اگر امسال نرخ ارز با ثبات همراه باشد،‌ آرامش قیمت در بازار لوازم صوتی و تصویری نیزبه وجود می‌آید.
انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان