پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اعتراض ۶۰۰ تشکل دانشجویی به خصوصی سازی آموزش و پرورش
کد خبر: ۳۳۳۲۰۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ساعت: ۸:۳۸ ↗ لینک کوتاه

با صدور نامه‌ای به رئیس جمهور صورت گرفت؛

اعتراض ۶۰۰ تشکل دانشجویی به خصوصی سازی آموزش و پرورش

با صدور نامه‌ای به رئیس جمهور ۶۰۰ تشکل دانشجویی به خصوصی سازی آموزش و پرورش اعتراض کردند.

به گزارش سرویس دانشگاه صبح قزوین ؛ بیش از ۶۰۰ تشکل، کانون و انجمن علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به ریاست جمهور درباره خصوصی سازی آموزش و پرورش نامه نوشتند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

مدت زمان بسیاری است که علیرغم وجود مشکلات متعدد معیشتی و اقتصادی در بین جامعه فرهنگیان کشور، این قشر فرهیخته خالصانه و جهادگونه در گوشه گوشه میهن عزیزمان به آینده سازان این سرزمین اسلامی، علم و ادب و فرهنگ می آموزند، به نحوی که امروزه هر آنچه بدان افتخار می‌شود حاصل مجاهدت‌های این عزیزان است؛

اما متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد هستیم با برخورد های غلط و گاه ناجوانمردانه، جایگاه حرفه ای معلمان و نظام تعلیم وتربیت این مرز و بوم، خواسته یا نخواسته مورد هجمه قرار گرفته و بیش از پیش تضعیف می شود؛ به حدی که امروزه هر فردی به خود اجازه می دهد در خصوص این نظام پیچیده و این شغل حرفه ای اظهار نظر کرده و خود را دارای صلاحیت های مکفی برای تصدی آن هم بداند.

در ادامه این نامه آمده است: شما نیک می‌دانید، امروزه علم تعلیم و تربیت از پیچیده ترین و تخصصی ترین علوم دنیاست، به نحوی که متخصصان این حوزه نیز بدون کمک از دیگر متخصصان، به خود اجازه دخل و تصرف و یا ایجاد تغییرات غیر حرفه ای و یکباره را در نظام تعلیم و تربیت نمی‌دهند و تلاش می‌کنند در مسیر اهداف کلان و برنامه‌های کلان این حوزه که توسط جمعی از بزرگترین دلسوزان و متخصصان این نظام نگارش شده، گام بردارند.

اما واقعا برایمان جای تعجب است، چگونه صحبت‌های غیرحرفه ای و غیرتخصصی افرادی را که جز حساب و کتاب مادی به چیز دیگری نمی‌اندیشند، در مجلس تکرار می‌نمایید؟!

جناب آقای رییس جمهور! در همه جای جهان مرسوم است زمانی که دم از هزینه می شود، پیش از آن باید به بهره وری و نتیجه حاصل از سرمایه گذاری نیز توجه کرد. براستی دوستان اقتصاددان شما، این مهم را نمی دانند یا نمی خواهند بدانند؟!

این نامه تاکید می‌کند: آقای روحانی! بیانات شما در راستای تفاوت هزینه تعلیم وتربیت توسط دولت و مبحث خرید خدمت از بخش خصوصی قطعا قابل توجه و واضح است، اما براستی تفاوت‌های تربیتی این دو مدل به لحاظ کیفیت برای شما قابل توجه نیست؟

آیا تاکنون به پژوهش‌هایی که در این حوزه انجام شده است نگاهی انداخته اید؟ آیا ماجرای مدرسه غرب تهران از خاطرتان رفته است؟ آیا تدریس کل کتب درسی در دو ماه و تمسخر معلمین توسط نیروهای خرید خدمت را نشنیده اید؟

آقای رییس جمهور! همانطور که پیشتر اشاره شد، آموزش و تعلیم و تربیت یک علم تخصصی است که انجام آن به خصوص در مقطع ابتدایی و کلاس‌های چندپایه تنها در توان متخصصین و کارشناسان این حوزه است که با کارورزی و مجاهدت، این فنون را آموخته اند، اما براستی چطور می‌خواهید نیروی متخصص این حوزه را که امروزه در کشور بسیار اندک هستند، از بخش خصوصی تامین کنید؟!

این نامه اذعان می‌کند: این اتفاق تنها در صورتی ممکن است که هر کسی حقوق کمتری مطالبه کرد، ولو با هر تخصصی، به عنوان معلم به کار گرفت.

البته ما پیشنهاد می‌دهیم همین مدل را نیز برای بهداشت و درمان هم بکار گیرید و اجازه دهید هرکسی با هر تخصصی! از فنی و مهندسی گرفته تا فیزیک و شیمی و علوم سیاسی ... در حوزه سلامت مشغول به طبابت شود زیرا قطعا باتوجه به بحران بیکاری افرادی هستند که با یک دهم هزینه امروز، بهداشت و درمان را هم اداره می کنند!!! و یا اینکه مجموعه هیئت دولت را نیز به همین سبک واگذار نمایید!!!، که البته قطعا بدانید و مطمئن باشید آسیب آن از خرید خدمت در آموزش و پرورش کمتر است.

جناب آقای روحانی! اگر سر سوزنی خود را مدیون معلمین خود و جامعه فرهنگیان کشور می‌دانید، به آموزش و پرورش مانند یک بنگاه اقتصادی نگاه نکنید.
انتهای پیام/2002

منبع: سایت بسیج دانشجویی

دیدگاه ها