۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین حاصل افراط در خوردن آجیل، چیزی جز چاقی نیست
کد خبر: ۳۰۴۰ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

حاصل افراط در خوردن آجیل، چیزی جز چاقی نیست

کارشناس علوم تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه افراد از مصرف زیاد آجیل‌ها در ایام نوروز خودداری کنند، گفت: حاصل افراط در خوردن آجیل چیزی جز چاقی نیست.

  حاصل افراط در خوردن آجیل، چیزی جز چاقی نیست
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، سمیه صمدی کارشناس علوم تغذیه و رژیم درمانی اظهارداشت: باز هم عید نوروز با تمامی زیبایی‌های بهاری آمد و لذت بردن از این همه زیبایی طبیعت با تعطیلات نوروزی دوچندان خواهد شد.
  وی با بیان اینکه نوروز می آید و با خود آداب و سنن خاص خود را می آورد گفت: نوروز حتی غذاها و خوراکی‌هایی که مخصوص به خودش است را بر روی سفره‌ها می گذارد و از جمله این تنقلات پرطرفدار آجیل می باشد.
  کارشناس علوم تغذیه و رژیم درمانی با اعلام اینکه آجیل‌ها از لحاظ ارزش غذایی بسیار مغذی هستند افزود: کنترل مقدار مصرف آجیل‌ها به دلیل طعم و مزه دلپذیرشان کمی سخت است و چند نکته تغذیه‌ای باید در این حصوص رعایت شود.
  صمدی با تاکید بر اینکه باید از زیاده روی در خوردن آجیل‌ها خودداری شود گفت: این دانه‌های کوچک و خوشمزه در واقع بمب انرژی محسوب می شوند و کالری زیادی را برای شما به ارمغان می آورند.
  وی یادآور شد: با توجه به طولانی شدن تعطیلات عید و کثرت دید و بازدیدها حاصل افراط در خوردن آجیل چیزی جز چاقی نیست.
  کارشناس علوم تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه از خوردن آجیل‌ها در زمان نزدیک به ناهار و شام خودداری شود افزود: این موضوع سبب برهم زدن نظم در اشتهای افراد به ناهار و شام خواهد شد از این طریق دریافت وعده‌های اصلی غذایی برای شما مختل می شود.
  صمدی ادامه داد: از خوردن آجیل در ساعات پایانی شب خودداری شود تا مجبور نشوید با معده سنگین به رختخواب بروید و درنهایت خوابی آشفته را تجربه کنید.
  وی خاطرنشان کرد: همچنین از خوردن آجیل‌های رنگ شده پرهیز شود و در هنگام خرید آجیل نیز دقت کنید که از بسته بندی هایی که پروانه ساخت دارند انتخاب شود.
  انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان