۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین دشمنان سوریه گزینه نظامی را در نظر دارند/سخن از راه حل سیاسی اقدامی«فریبکارانه» است
کد خبر: ۲۵۱۴ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه:

دشمنان سوریه گزینه نظامی را در نظر دارند/سخن از راه حل سیاسی اقدامی«فریبکارانه» است

معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه با بیان اینکه بحران این کشور مرحله بسیار خطرناکی را پیش رو دارد، گفت: دشمنان سوریه برای تعیین سرنوشت بحران سوریه به راه حل نظامی می‌اندیشند و سخن گفتن از گزینه‌های دیگر فریب، دروغ و تلف کردن وقت است.

دشمنان سوریه گزینه نظامی را در نظر دارند/سخن از راه حل سیاسی اقدامی«فریبکارانه» است
به گزارش صبح قزوین به نقل از فارس، «خلف المفتاح»، معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن تشریح آخرین تغییر و تحولات جاری در بحران سوریه تاکید کرد، این کشور با توجه به ادامه حمایت‌های نظامی از معارضان مسلح سوریه مرحله خطرناکی را پیش‌رو دارد و در این راه محور مقاومت باید تمام توان خود را برای مقابله با این مرحله به کار ببرد.
سوریه مرحله خطرناکی را در پیش دارد معاون اطلاع رسانی سوریه گفت: طرح هدف قرار دادن سوریه هم اکنون وارد خطرناک‌ترین مرحله خود شده است، به خصوص پس از ورود سلاح‌ها و تجهیزات نظامی جدید به سوریه که کاملا توسط آمریکا، قطر و عربستان سعودی و ترکیه به دست گروه‌های مسلح فعال در سوریه رسیده است.
المفتاح در ادامه تاکید کرد: اقداماتی که زمانی در پس پرده و پشت درب‌های بسته انجام می‌شد، هم اکنون از پرده بیرون افتاده و واقعیت امور برای همه آشکار شده است.
وی افزود: اتحادیه عرب اعلام می‌کند که ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به سوریه اقدامی قانونی و مشروع است و تلاش می‌کند، کرسی سوریه را به کمیته‌ای از معارضان دهد که نام شورای ملی معارضان را بر خود نهاده و آمریکا نیز در موضع گیری جدید اعلام کرده است که معارضان میانه‌رو را مسلح خواهد کرد.
دشمنان سوریه گزینه نظامی را علیه سوریه در نظر دارند معاون وزیر اطلاع رسانی ادامه داد: آنچه در سوریه رخ می‌دهد و تمام تشدیدهایی که صورت می‌گیرد، حکایت از آن دارد که دشمنان سوریه آشکارا گزینه نظامی را برای حل بحران سوریه مد نظر قرار داده‌اند و به نظر من این موضوع نیازمند مطالعه و بررسی دقیق اوضاع و اقدام تمام نیروهای قرار گرفته در محور مقاومت برای مقابله با این مرحله خطرناک است.
المفتاح این تشدید اوضاع را بسیار گسترده و جدی خواند و تاکید کرد، این موضوع برای همه آشکار و عیان است.
هم اکنون سخن گفتن از راه حل سیاسی به خاطرات پیوسته و واقعیت امر این است که دشمنان سوریه برای تعیین سرنوشت بحران سوریه به راه حل نظامی می‌اندیشند و سخن گفتن از گزینه‌های دیگر فریب و دروغ و تلف کردن وقت است.
سفر جان کری به منطقه مسیر راه حل سیاسی سوریه را تغییر داد  المفتاح تاکید کرد: طی ماه‌های گذشته آشکار شده بود که اوضاع به سوی راه حل سیاسی گام برمی‌دارد، اما طی روزهای گذشته و پس از سفر اخیر «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا از ترکیه و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس این گزینه و تلاش برای دستیابی به آن یکباره تغییر کرد.
 به حمایت محور مقاومت نیازمندیم معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد که باید اوضاع بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد و تاکید می‌کنم که سوریه همچنان به اصول و مبادی خود و همچنین دیدگاهش در قبال راه حل سیاسی روشن و آشکار پایبند است اما طرف مقابل خواهان سرنگونی نظام یا با فشار آوردن بر آن یا از طریق گزینه نظامی است.
در حالی‌که به نظر من داده‌های موجود نشان نمی‌دهد که دشمنان سوریه بتوانند به این طریق به هدف خود برسند، چراکه سوریه قدرت و توان مقاومت در مقابل این توطئه‌ها را دارد، اما نیازمند حمایت بیشتر توسط محور مقاومت است.
حمایت‌های همه جانبه دشمنان سوریه از مخالفان المفتاح گفت: تاکنون کشورهایی که سوریه را هدف قرار می‌دهند، خطر را احساس نکرده‌اند، چون آنها هنوز معنای واقعی خطر را درنیافته‌اند، به همین دلیل هم اکنون با اطمینان عمل می‌کنند و آشکار به حمایت مالی و نظامی و رسانه‌ای و تبلیغاتی مستقیم و غیر مستقیم از معارضان مسلح در سوریه می‌پردازند.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان