۱۴/جمادى الأول/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۹/۱۷ پنجشنبه

صبح قزوین نگهداري و حمل مواد محترقه برخورد قضايي را به دنبال دارد
کد خبر: ۲۴۹۲ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

رئيس كل دادگستري استان قزوين:

نگهداري و حمل مواد محترقه برخورد قضايي را به دنبال دارد

انصاری گفت: تجربيات سال هاي گذشته نشان داده است كه راه هاي غير قابل برگشتي هستند كه بايد جلوي آن گرفته شود.

نگهداري و حمل مواد محترقه برخورد قضايي را به دنبال دارد
به گزارش صبح قزوين، انصاري رئيس كل دادگستري استان قزوين گفت: مهم ترين هدف ما و مسئولان اين است كه از ضرر هاي مراسم چهارشنبه آخر سال را كاهش دهيم.
انصاري اظهار كرد: درسال 1389قانوني براي نگه داري و حمل مواد محترقه مصوب شده است كه به وسيله آن قانون گذار با اجراي آن مي تواند با كساني كه نگه داري و حمل مواد محترقه دارند برخورد انتظامي و قضايي داشته باشند.
وي در خصوص جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي و بهداشتي چهارشنبه آخر سال بيان داشت: مهم ترين نقش در اين موضوع محوريت خانواده است و خانواده اصلي ترين نقش را در جلوگيري از تمامي حوادث دارد ونقش ما ثانويه است.
وي در ادامه افزود: بنابراين ممكن است زماني ما در جريان قرار گيريم كه راهي براي بازگشت وجود نداشته باشد.
تجربيات سال هاي گذشته به ما حكم مي كند كه راه هاي غير قابل برگشتي وجود دارد كه ديگر نمي توان آن راجبران كرد.
انصاري تاكيد كرد: اگر ما مي خواهيم يك رسم باستاني را برپا كنيم كه بعيد است در آن چنين ناهنجاريي هايي بوده باشد عقلانيت موجود حكم مي كندتا از تمام آسيب هاي اجتماعي جلوگيري كنيم كه بسياري از اين آسيب ها غير قابل برگشت هستند كه ممكن است جان افراد،سلامتي آنها و ياقطع عضو را به همراه داشته باشد.
ووي در انتها افزود: براي جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي بايد از مشاركت عمومي مردم به خصوص خانواده ها استفاده كنيم تا خطرات احتمالي كاهش يابد.
يكي از آيين هاي ايرانيان چهارشنبه آخر سال است كه امروزه با استفاده از ابزارهايي باعث رعب و وحشت تبديل شده است.
امروزه ديگر از رسوم قديمي چهارشنبه آخر سال خبري نيست در سال هاي پيش جمع شدن دوستان و فاميل دور هم و مراسم قاشق زني و روشن كردن بوته هاي كوچك آتش و پريدن از روي آن به شب هاي آخر سال رونق مي داد.
اما اكنون چيزي كه جايگزين اين رسم شده صداي مهيبي است كه هر سال از سال پيش بلند تر و وحشتناك تر مي شود.
و شهر را در اين شب تبديل به ميدان جنگ مي كند.
آمار هاي مراكز اورژانس و بيمارستان ها بيانگر اين واقعيت تلخ است كه نقص عضو و مرگ و مير هاي ناشي از سوختگي در اسفند ماه به دليل استفاده از مواد محترقه خطرناك نسبت به ماه هاي ديگر افزايش مي يابد كه در اين ميان جوانان و نوجوانان بيشترين قرباني هاي شعله هاي دامن گير آتش چهارشنبه آخرسال مي شوند.
انتهاي پيام/3003/خ

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان