۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین مواضع ما در چارچوب مواضع رهبری است
کد خبر: ۲۴۳۹ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

حجت الاسلام حسینی:

مواضع ما در چارچوب مواضع رهبری است

حسینی نماینده مردم قزوین گفت: بالغ بر ۴هزارو ۵۰۰ نامه از قزوین،آبیک والبرز به دفتر رسیده و۹۰درصد مسئولین پاسخ گو بوده اند.

مواضع ما در چارچوب مواضع رهبری است

به گزارش صبح قزوین: در اولین نشست مردمی سید مرتضی حسینی با مردم ومسئولین،  با حضور وی در مسجد امام خمینی(ره) قزوین به ارائه گزارشی از عملکرد خود درسمت نمایندگی پرداخت .

حسینی کلامش را با بیان حدیثی از معصوم آغازکرد که همه اعمال به نیت انسان بستگی دارد  وبا توجه به این نشست گفت: خدمت به مردم نعمت الهی است که مسئولین باید بدانند که خداوند توفیق داده است تا خدمتگزار مردم باشیم.

حسینی با بیان اینکه یکی از خواسته های مردم این بود که نماینده ای ولایی انتخاب و در خط پیرو واقعی رهبری باشد، تاکید کرد: امروز مردم همدلی وآرامش می خواهند نه اختلاف.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: یکی از انتظارات مردم در مجلس این بود که مواضعی بگیرید که در راستای مواضع رهبری باشدومواضع ما در چارچوب مواضع رهبری است وخلاف آن عمل نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: دشمن برای کشور در ارتباط با دو مسئله مهم برنامه دارد،یکی اینکه مردم را مقابل نظام قرار دهد وبا فشار اقتصادی وتورم به خیابان ها یورش برند ولی 22بهمن همه برنامه ها را دگرگون کرد و دیگر اینکه انتخابات ریاست جمهوری را  به وسیله تحریم ها تحت تاثیر قرار دهند ،مردم باید هشیار باشند واین هشیاری با وحدت وهمدلی بدست می آید.

نباید قضایای نظام را به مسائل جزئی گره زد

وی با تاکید برسخنان رهبری اذعان داشت:امروز ایجاد اختلاف خیانت به کشور است، در انتخابات آینده هم جریان اصول گرا وهم اصلاح طلب حضور پیدا می کنند همه می توانیم درباره کاندید هم اندیشی کنیم.

در استیضاح وزیر،اطلاعیه دادیم استیضاح صلاح نیست ونباید قضایای نظام را به مسائل جزئی گره بزنیم چرا که اصل ماجرا مهم است نه فرع آن.

اصل کار نماینده قانون گذاری وتصویب ونظارت بر بودجه واجرای قانون است،ماناظر بر انتخابات هستیم وکسی را معرفی نخواهیم کرد.

من با ماجرای قوم گرایی به شدت مخالفم و در انتخابات، صنف ها،تعهد وتخصص شان را در نظر بگیرید.

وی در بخشی از سخنان خود به برخی از برنامه ها وتوافقات انجام گرفته پرداخت:

این نماینده مجلس عنوان کرد: بالغ بر 4هزارو 500 نامه از قزوین،آبیک والبرز به دفتر رسیده  که از این میان 90درصد نامه ها از طرف مسئولین پاسخ داده شده است.

توافقاتی در رابطه با شهر کردن چند روستا،تشکیل جلسات مختلف با معاون عمرانی کشور جهت پیشبرد عملیات عمرانی در استان.

رایزنی با وزیر مسکن در خصوص مشکلات پیش آمده در مسکن مهرطی 3جلسه وتامین بودجه لازم و تخصیص وام برای حل شدن مشکلات مسکن مهر

با همکاری سازمان مسکن وشهرسازی روستاهای بالای 50 خانوار آسفالت شدند.

4بانده شدن جاده آبیک به محمدیه وایجاد پلی از شهرستان بویین زهرا به قزوین جهت رفع ترافیک که هزینه لازم هم به حساب واریز وهماهنگی لازم انجام شده است.

در زمینه ساخت جاده ازشهرستان  طارم به زنجان وایجاد اتوبان به طور جد پیگیر هستیم.

حسینی  ادامه داد؛ در سفرترکیه که با وزیر سازمان ارشاد همراه بودم مواردی را ترتیب اثر که نزدیک به 900میلیون تومان برای رفع مشکلات مساجد استان در نظر گرفتیم

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با وزیر ورزش وجوانان،سازمان صنعت،معدن وتجارت در خصوص مدیران،بحث نقدینگی تشکیل ودستورات خوبی داده شد.

دربخش بهداشت تبیین کرد: جزء استان هایی هستیم که در این زمینه پیشرفت اساسی داشتیم ولی باز هم عقبیم،راجع به بیمارستان بوعلی ورجایی با نارضایتی مردم رو به رو هستیم و پیگیر این مسئله خواهیم بود.

هم چنین بیمارستان آبیک به زودی افتتاح می شود.

این نماینده مجلس در بخش نیاز فرهنگی استان گفت: ما بیش از شهر اصفهان میراث فرهنگی داریم ولی هنوز نتوانسته ایم استان را به خوبی معرفی کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در رابطه با توسعه فضای امام زاده حسین (ع)، مراکز گردشگری ومدرسه صالحیه مصوباتی را در نظر داریم.

قزوین با مشکلاتی در زمینه آب کشاورز ی مواجه  است ولی در سد بزرگ الموت با تهران شریک نخواهیم شد.

حسینی در پایان بیان کرد پتانسیل نمایندگی بالا است واگر در مجلس سخنرانی نمی کنیم دلیل بر عدم انتقاد نیست چرا که به فرموده مقام معظم رهبری برآنیم تا اختلافات به سطح جامعه کشیده نشود .

انتهای پیام/4003/خ

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان