۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین وزیرعلوم:‌ اختصاص سهمیه در آزمون‌ ورودی دانشگاه‌ها منوط به موافقت وزارت علوم است
کد خبر: ۲۴۱۶ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

شرط وزارت علوم برای صدور مجوز دانشگاه علمی کاربردی

وزیرعلوم:‌ اختصاص سهمیه در آزمون‌ ورودی دانشگاه‌ها منوط به موافقت وزارت علوم است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت:‌ تخصیص سهیمه آزمونی به ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف از سوی دانشگاه‌ها باید با موافقت و هماهنگی معاونت آموزشی وزارت علوم انجام شود.

وزیرعلوم:‌ اختصاص سهمیه در آزمون‌ ورودی دانشگاه‌ها منوط به موافقت وزارت علوم است
به گزارش صبح قزوین به نقل از ایسنا، دکتر کامران دانشجو در پاسخ به سوالی در مورد تخصیص سهمیه‌های خاص پذیرش به برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها از سوی برخی دانشگاه‌ها همچون دانشگاه پیام نور، گفت: این مساله در شرایط مختلف قابل بررسی است، به عنوان مثال اکنون دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار صنایع به وجود می‌آید و ما آن را به مسیر خود بازگردانده‌ایم، چرا که وظیفه این دانشگاه، ارتقای مهارت و کمک به حوزه کاربرد بود که در سالیان گذشته بعضا از این مسیر خارج شده بود.
  وی با بیان اینکه مجوز ایجاد واحدهای علمی کاربردی به شرط حضور در حوزه کاربرد صادر می‌شود، گفت: بنابراین 70 درصد دانشجویان این دانشگاه‌ها در آن مجموعه کار می‌کنند.
از طرفی علمی کاربردی‌ها تا حدی نیز خصوصی هستند، بنابراین می‌توانند در خصوص پذیرش دانشجو توافقاتی با حوزه کاربرد داشته باشند.
  وزیر علوم همچنین درباره سهمیه‌های آزمون‌ فراگیر دانشگاه پیام‌نور نیز گفت: بر اساس قاعده، برای توافق دانشگاه‌ها با سازمانی خاص باید با معاونت آموزشی وزارت علوم هماهنگی صورت گیرد.
بنابراین باید ببینیم این توافقات به چه نحوی صورت گرفته است، اگر خارج از ضوابط تعیین شده باشد، نمی‌توانند این سهمیه‌ها را اعمال کنند.
  انتهای پیام

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان