۱۹/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۴ یکشنبه

صبح قزوین ۱۰ ثروتمند نخست جهان از نگاه فوربس/ ۵ آمریکایی میان ۱۰ میلیاردر دنیا
 ۱۰ ثروتمند نخست جهان از نگاه فوربس/ ۵ آمریکایی میان ۱۰ میلیاردر دنیا
کد خبر: ۲۱۷۷ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

۱۰ ثروتمند نخست جهان از نگاه فوربس/ ۵ آمریکایی میان ۱۰ میلیاردر دنیا

در جایگاه دوم " بیل گیتس" مدیر عامل آمریکایی شرکت مایکروسافت قرار دارد . گیتس در این لیست صاحب ۶۷ میلیارد دلار ثروت عنوان شده است . طبق این لیست در سال ۲۰۱۳ دنیا ۱۴۲۶ میلیاردر دارد.

به گزارش صبح قزوین به نقل از عصر ایران، سرلیست این فهرست 1426 نفره همچنان به مانند سال های گذشته متعلق به " کارلوس اسلیم " مالک غول شرکت های ارتباطاتی در مکزیک است .
اسلیم از خانواده ای لبنانی تبار است.
در جایگاه دوم " بیل گیتس" مدیر عامل آمریکایی شرکت مایکروسافت قرار دارد .
گیتس در این لیست صاحب  67 میلیارد دلار ثروت عنوان شده است و جایگاه سوم با 57 میلیارد دلار ثروت در اختیار "آمانجیو اورتگا " صاحب اسپانیایی کمپانی معروف " ZARA" است .
رده چهارم تا دهم این لیست نیز به ترتیب عبارتند از : 4- وارن بافت آمریکایی با 53 میلیارد و پانصد میلیون دلار ثروت 5- لری الیسون آمریکایی با 43 میلیارد  دلار 6- ؛ چارلز کوک آمریکایی با 34 میلیارد دلار؛ 7-  دیوید کوک آمریکایی با 34 میلیارد دلار؛ 8-  لی کاشینگ هنگ کنگی با 31 میلیارد دلار ؛ 9-  خانم " لیلیان بتنگورت" فرانسوی با 30 میلیارد دلار 10- "برنار آرنو"  فرانسوی مالک کمپانی" لوییز ویتون" با 29 میلیارد دلار ثروت.
گفتنی است طبق لیست نشریه فوربس تعداد میلیاردرهای جهان نسبت به گذشته افزایش داشته است و دلیل عمده آن افزوده شدن میلیاردرهای جدید چینی به این لیست است.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین