۱۶/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ چهارشنبه

صبح قزوین جمع‌بندی ایران‌خودرو و سایپا برای کاهش ۱۰ تا ۲۲درصدی قیمت خودرو
کد خبر: ۲۱۱۲ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

پس از دستور رئیس‌جمهور صورت گرفت

جمع‌بندی ایران‌خودرو و سایپا برای کاهش ۱۰ تا ۲۲درصدی قیمت خودرو

در پی جلسه دیروز رئیس‌جمهور با وزرای صنعت و اقتصاد و مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی و در پی دستور ویژه احمدی‌نژاد برای پرداخت ارز مبادله‌ای و تسهیلات هزار میلیارد تومانی به خودروسازان، ایران‌خودرو و سایپا برای کاهش ۱۰ تا ۲۲درصدی قیمت خودرو به جمع‌بندی رسیدند.

جمع‌بندی ایران‌خودرو و سایپا برای کاهش ۱۰ تا ۲۲درصدی قیمت خودرو
به گزارش صبح قزوین به نقل از فارس، پس از جلسه دیروز رئیس جمهور با وزرای صنعت و اقتصاد و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، این دو شرکت خودروساز برای کاهش 10 تا 22 درصدی قیمت محصولات خود به جمع‌بندی رسیدند.
به این ترتیب در صورت اختصاص ارز مبادله‌ای به خودروسازان، امکان کاهش قیمت خودرو تا 15 درصد وجود دارد و در صورتی که تسهیلات هزار میلیارد تومانی نیز به خودروسازان پرداخت شود، کاهش قیمت خودرو تا سقف 20 تا 22 درصد محقق خواهد شد.
بر این اساس، شرکت‌های خودروساز تا روز سه‌شنبه این هفته فرصت دارند، مدارک خود را برای قیمت‌گذاری جدید تولیداتشان به شورای رقابت ارائه کنند که پیش‌بینی می‌شود، این مدارک امروز به شورا ارائه شود.
در جلسه دیروز کارگروه تنظیم بازار با حضور رئیس جمهور مقرر شد خودروسازان آنالیز قیمتی خود را برای تعیین قیمت نهایی به شورای رقابت ارائه کنند و قیمت خودرو در چارچوب وظایف سازمان حمایت و شورای رقابت تعیین شود.
به گزارش فارس، رئیس‌جمهور دیروز در نشست ستاد تنظیم بازار به مدیران دو خودروساز بزرگ اعلام کرد که ‌اگر قیمت‌ها را کاهش و عرضه را افزایش ندهند، تعرفه واردات خودرو را به 10درصد کاهش خواهد داد.
در این جلسه، با حضور رئیس‌جمهور و مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور به مشکلات به وجود آمده در بازار خودرو رسیدگی شد.
رئیس‌جمهور در جلسه دیروز از خودروسازان خواست تا با افزایش عرضه خودرو، شرایط کاهش قیمت‌ها را در بازار فراهم کنند.
رئیس‌جمهور دیروز خطاب به مدیران ایران خودرو و سایپا گفته بود: اگر قیمت‌های خودرو را کاهش ندهند، تعرفه واردات خودرو را تا 10درصد کاهش می‌دهد.
انتهای پیام/1002/ح

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان