۱۵/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۶ دوشنبه

صبح قزوین برگزاری آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن در امامزادگان استان قزوین
کد خبر: ۲۱۰۸ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه خبر داد

برگزاری آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن در امامزادگان استان قزوین

آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین روز جمعه ۱۱ اسفند ماه باحضور داوطلبان در آستان امامزاده و بقاع متبرکه استان قزوین برگزار شد.

برگزاری آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن در امامزادگان استان قزوین
به گزارش صبح قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین، آزمون پایانی مرحله اول طرح تربیت حافظان قرآن کریم صبح روز جمعه 11 اسفند به طور سراسری با حضور داوطلبان در سطح امامزاده و بقاع متبرکه استان قزوین برگزار شد.
آزمون پایانی مرحله اول طرح تربیت حافظان مشتمل بر دو بخش شفاهی و کتبی است ؛ که بخش اول آن (آزمون شفاهی) به منظور سنجش ميزان فراگيری قرآن‌ آموزان و ايجاد انگيزه در آنها، به صورت سراسری در کل کشور در روز جمعه 11اسفند ماه ساعت 9 صبح در مکان کلاس ها و توسط مربی هر کلاس ، برگزار شد.
حجت الاسلام رضا نوروزی معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در این باره گفت : در آزمون شفاهی ، محفوظات داوطلبین در 4 بخش: حُسن حفظ، تجوید، وقف و ابتدا و صوت ولحن مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد و در آخر به حافظانی که در آزمون مرحله اول ، حد نصاب قبولی را کسب نمایند ، گواهینامه پایان دوره مرحله اول اعطاء می شود؛ وی در ادامه افزود : از آنجایی که نمره نهایی آزمون مرحله اول ، از مجموع 2 بخش شفاهی و کتبی محاسبه می شود جهت شرکت در آزمون کتبی، حضور تمامی داوطلبین در بخش شفاهی الزامی است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ادامه داد : نفرات ممتاز آزمون پایانی مرحله اول طرح حفظ به مسابقه نهایی راه یافته و توسط داوران بین المللی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند و جوایز ویژه به این افراد تعلق خواهد گرفت.
حجت الاسلام رضا نوروزی همچنین در مورد نحوه برگزاری آزمون داوطلبان آموزش مجازی قرآن کریم اظهار داشت : داوطلبانی که در پایگاه آموزش مجازی حفظ قرآن کریم ثبت نام کرده و به صورت شخصی و غیر حضوری، اقدام به حفظ قرآن نمودند هم در این آزمون شرکت نمودند که در صورت قبولی گواهینامه پایان دوره مرحله اول رادریافت کنند وی در ادامه افزود : 4040 نفر در سطح 30 امامزاده و بقعه متبرکه تحت پوشش طرح طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم قرار گرفتند که براساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته در سال آینده امیدوار به افزایش 30 تا 40 درصدی این تعداد داوطلب هستیم.
حجت الاسلام رضا نوروزی معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در خصوص نحوه ثبت نام داوطلبان در این طرح افزود : داوطلبان می توانند جهت ثبت نام در دوره جدید به امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان و همچنین ادارات و دفاتر نمایندگی اوقاف و امورخیریه شهرستان های محل سکونت خود مراجعه کنند انتهای پیام/3001/ی

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان