۲۰/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین ۶ وعده اقتصادی طیب‌نیا/ استقبال از اقدام خردمندانه رهبری
کد خبر: ۱۵۴۸۳۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۲ ساعت: ۱۰:۴۶ ↗ لینک کوتاه

از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد؛

۶ وعده اقتصادی طیب‌نیا/ استقبال از اقدام خردمندانه رهبری

وزیر اقتصاد، نامگذاری سال ۱۳۹۵ به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری را تدبیر و اقدام خردمندانه ای دانست و در این راستا، ۶ وعده مهم اقتصادی داد.

۶ وعده اقتصادی طیب‌نیا/ استقبال از اقدام خردمندانه رهبری
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: در دوره جدید که فرصت‌های سازنده ای فراروی اقتصاد کشور پدیدار شده ، دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار در طی برنامه ششم توسعه فعلیت یافته است.

متن کامل پیام وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:

«محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (دام عزه)

با سلام و تحیات

فرا رسیدن بهار، رستاخیز پر معنای طبیعت و هنگامه نوروز، که نقطه تحول و نو شدن دوباره جهان هستی است را به محضر ملت شریف ایران اسلامی و حضرتعالی تبریک و تهنیت عرض می کنم. با آرزوی فرا رسیدن نوروزی که در آن شاهد حلول بهار جان‌ها، ظهور حضرت ولی عصر(عج)، باشیم.

نامگذاری سال ۱۳۹۵ به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» تدبیر و اقدام خردمندانه ای بود که در این برهه خاص می‌تواند پشتوانه‌ای عظیم برای مجموعه دولت در مسیر تحقق اهداف تعیین شده ذیل سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد.

همانگونه که مستحضرید، شعار اصولی « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» برآمده از معارف اصیل اسلامی و خواست ملی ایرانیان – بیانگر جهت گیری اساسی حرکت ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون بوده و خواهد بود؛ اما به رغم پیشرفت‌های چشمگیر ایران اسلامی در این چند دهه، هنوز تا تحقق کامل اهداف و آرمان‌های انقلاب – به ویژه در حوزه اقتصادی – راه درازی در پیش داریم.

در این میان دشمنان ملت ما طی دهه‌های گذشته همه ابزار و توان خود از به راه انداختن جنگ گرفته تا وضع تحریم‌های ظالمانه را برای متوقف کردن قطار پیشرفت ایران اسلامی به کار انداختند؛ اما با لطف الهی، پایمردی و مقاومت بی‌مانند مردمی و هدایت‌های داهیانه امام راحل (ره) و حضرتعالی توانستیم از تمامی این بحران ها به سلامت عبور کنیم.

دستیابی به توافق هسته‌ای در قالب توافق "برجام" تازه ترین موفقیت ملی در این زمینه بود که پس از سالها پایداری در میان کارزاری سخت به دست فرزندان انقلابی‌تان محقق شد و در پی آن، تحریم‌های ظالمانه‌ای که زیربناهای اقتصادی کشور را نشانه رفته بود، بی‌اثر ساخت. البته تحریم‌های ظالمانه غرب در کنار تمامی هزینه‌هایی که برای مردم ما، به ویژه اقشار مستضعف داشت، این درس را نیز به همه ما آموخت که مقاوم‌سازی اقتصاد ملی و تاب آوری آن در برابر تکانه‌ها به ویژه تکانه‌های خارجی شرط لازم برای حفظ استقلال کشور است.

خوشبختانه پایبندی دولت تدبیر و امید به ویژه رئیس جمهور محترم به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در شرایطی که اعمال تحریم های نامشروع در کنار عوامل دیگر موجب بروز عارضه خطرناک رکود تورمی در سالهای اخیر شده بود، توانست موجب کنترل و کاهش نرخ تورم و همچنین قرار گرفتن در مسیر رشد اقتصادی و خروج از رکود گردد.

اکنون و با عنایت به عزم راسخ دولت خدمتگزار در جهت تحقق منویات عالمانه حضرتعالی اینجانب به عنوان یک خدمتگزار مسئول و به نمایندگی از همه همکارانم در مجموعه اقتصادی دولت اعلام می نمایم که انشااله در سال پیش رو از هیچ کوششی برای حفظ " امید" مردم و بهره گیری بیشینه از همه ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور برای " استحکام اقتصاد ملی"، "تقویت تولید داخلی"، " حل مشکل رکود"، " حفظ روند کاهشی نرخ تورم"، " بهبود هرچه بیشتر فضای کسب و کار" و نیز اجرای صحیح سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی با هدف افزایش زمینه های اشتغال و ارتقای تولید ملی دریغ نخواهیم ورزید.

اینجانب رجاء واثق دارم که با وجهه همت قراردادن شعار راهبردی " اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" و با همراهی و همدلی مردم، هدایت و حمایت همه جانبه حضرتعالی و مدیریت مدبرانه رئیس جمهور محترم در دوره جدید که فرصت‌های سازنده ای فراروی اقتصاد کشور پدیدار شده است، دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار در طی برنامه ششم توسعه فعلیت یافته و از این رهگذر شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه کشور در منطقه و حتی متناسب با اهداف سند چشم انداز ۲۰ساله باشیم.

دوام سلامت و طول عمر با عزت حضرتعالی و سربلندی، بهروزی و شاد کامی ملت بزرگ ایران را از خداوند منان مسئلت می نمایم.»

انتهای پیام/7008

منبع: مهر

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان