۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین امسال شاهد آثار تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور خواهیم بود
کد خبر: ۱۵۴۸۳۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۲ ساعت: ۱۰:۳۴ ↗ لینک کوتاه

جهانگیری:

امسال شاهد آثار تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور خواهیم بود

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه امسال شاهد آثار تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور خواهیم بود، تصریح کرد: امسال شاهد رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور خواهیم بود و منابع کشور از خارج به داخل کشور بر خواهد گشت.

 امسال شاهد آثار تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور خواهیم بود
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، گفت: اقدامات خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شده است.
وی افزود: هر هفته ستاد اقتصاد مقاومتی زیر نظر معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شده است.
جهانگیری با بیان اینکه تولید داخلی در سال 94 با مشکل روبرو بوده است، اظهار داشت: خرید محصولات داخلی یک موضوع فرهنگی است و باید با شیوه های فرهنگی مردم را به خرید کالاهای تولید داخل راغب کرد.
وی افزود: کالاهای وارداتی به کشور به دلیل ایجاد رقابت بین واحدهای تولید کننده است تا روز به روز کیفیت کالاهای تولیدی داخلی افزایش یابد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار به حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: همواره باید در کشور زمینه ای فراهم شود تا خدمت رسانی به مردم روز به روز افزایش یابد.
آیت الله سید یحیی جعفری تاکید کرد: مردم باید اقتصاد مقاومتی را لمس کنند و این امر در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت به خوبی درک شود.
وی گفت: باید مزایا و نتایج حاصل از تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبی و با شفافیت در جامعه مطرح شود.
استاندار کرمان هم مهمترین موانع در مسیر اجرای اقتصاد مقاومتی را بروکراسی اداری و وجود قوانین مزاحم دانست و گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی فصل الخطاب عملکرد مدیران است.
علیرضا رزم حسینی افزود: استان کرمان آماده توسعه روز افزون بر اساس موازین اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: در چارچوب اقتصاد مقاومتی، ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: باید جلوی نهادینه شدن فقر و احساس بدبختی بین مردم محروم را بگیریم.
استاندار کرمان افزود: در سال 95 به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی نیز یک مدل و الگو در استان کرمان ارائه خواهد شد.
وی توسعه و پیشرفت را حق مردم دانست و گفت: براساس سیاست های دولت تدبیر و امید، استان کرمان در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت خواهد کرد.
معاون اول رئیس جمهوری که شامگاه گذشته (شنبه) در سفر غیررسمی وارد کرمان شد در نخستین روز از سال نو با حضور در منزل آیت الله جعفری، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کرد.
استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و جمعی از مسئولان استانی، وی را در این دیدار همراهی کردند.
اسحاق جهانگیری در ساعات آغازین پس از سال تحویل نیز در سرای سالمندان کرمان حضور یافت.

انتهای پیام/7008

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان