۲۰/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید/ نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد
کد خبر: ۱۵۳۵۰۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ساعت: ۱۲:۱۷ ↗ لینک کوتاه

سیف:

نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید/ نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ سود بین‌بانکی از ۲۹ درصد به ۱۷ درصد رسیده است.

نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید/ نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در سال 94 دستاوردهای خوبی حاصل شد، گفت: یکی از دستاوردهای مهمی که بانک مرکزی در سال جاری به دست آورد ورود بانک مرکزی به بازار بین‌بانکی بود که باعث شد نرخ سود بین‌بانکی از 29 درصد کاهش پیدا کند و الان این نرخ به 17 درصد رسیده است.

وی با تقدیر و تشکر از همراهی اعضای شورای پول و اعتبار در همیاری بانک مرکزی نسبت به اخذ تصمیمات مهم در امور پولی و بانکی تأکید کرد: هم اکنون نرخ سود سپرده در تمامی بانک‌ها به 18 درصد رسیده است این در حالی است که این نرخ در گذشته حدود 26 تا 27 درصد بود.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات نیز در سال جاری کاهش پیدا کرد اما از نظر ما شرایط فعلی همچنان شرایط خوبی نیست چرا که با توجه به کاهش نرخ تورم و رسیدن آن به دامنه 12 درصد، نرخ سود بالای 18 درصد قابل قبول نیست و باید کاهش یابد.

سیف ادامه داد: در همین راستا تمام تلاش ما این است که از ابزارهای غیردستوری استفاده کنیم و مطمئن هستیم در طول سال 95 این مسئله تحقق می‌یابد و نرخ سود تسهیلات به دامنه قابل قبولش که همان حوالی میزان تورم است، خواهد رسید.

انتهای پیام/7008

منبع: فارس

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان