۱۵/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۱ یکشنبه

صبح قزوین عملکرد اقتصادی دولت، موجب شد تا کاندیداهای حامی دولت کمترین رای را داشته باشند/اعتبار آمارهای اقتصادی دولت برای کارشناسان از بین رفته/ اکثر صنایع در رکود هستند
کد خبر: ۱۴۵۱۹۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ ساعت: ۱۳:۵۵ ↗ لینک کوتاه

رزاقی:

عملکرد اقتصادی دولت، موجب شد تا کاندیداهای حامی دولت کمترین رای را داشته باشند/اعتبار آمارهای اقتصادی دولت برای کارشناسان از بین رفته/ اکثر صنایع در رکود هستند

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه عملکرد اقتصادی دولت روحانی موجب شد تا کاندیداهای حامی دولت کمترین میزان رای را در سراسر کشور به خود اختصاص دهند گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد حقوق بگیران زیر خط فقر ۳.۵ میلیون تومان در ماه که برای قسمت‌های کارگری حساب کرده‌اند، هستند و این نشان می‌دهد که به تدریج امید مردم ازدولت ناامید شده‌ و دلیل اصلی عدم موفقیت کاندیداهای حامی دولت در سراسر کشور هم همین موضوع می‌تواند باشد.

عملکرد اقتصادی دولت، موجب شد تا کاندیداهای حامی دولت کمترین رای را داشته باشند/اعتبار آمارهای اقتصادی دولت برای کارشناسان از بین رفته/ اکثر صنایع در رکود هستند
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، ابراهیم رزاقی کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه مجلس دهم تشکیل شده از گروه‌هایی است که هرکدام در دوره‌ای اداره کشور را در دست داشتند اظهار داشت: عملکرد‌های این دولت‌ها به ‌گونه‌ای بوده که بر اساس قانون اساسی و اندیشه‌های امام در وصیت‌نامه‌شان، کشور را از لحاظ اقتصادی اداره نکرده‌اند و دغدغه‌ی آن‌ها استقلال اقتصادی کشور نبوده است.

وی افزود: حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از خالی شدن روستا‌ها، جلوگیری از خام فروشی، برقراری عدالت با دریافت مالیات از ثروتمندان و ایجاد شرایطی که اصل 43 می‌گوید دغدغه‌ی دولت‌ها نبوده است.

این اقتصاددان با اشاره به اینکه هرکدام از دولت‌ها به نحوی اقتصاد لیبرالی را در کشور پیاده کرده‌اند گفت: نمایندگان مجلس باید با استیضاح از ادامه اقتصاد لیبرالی که از زمان هاشمی رفسنجانی آغاز شده جلوگیری کنند.

رزاقی با بیان اینکه عملکرد اقتصادی دولت روحانی موجب شد تا کاندیداهای حامی دولت کمترین میزان رای را در سراسر کشور به خود اختصاص دهند عنوان کرد: علیرغم حرف‌های قشنگی که مسئولان دولت می‌زنند، هرچه زمان می‌گذرد سقف بیکاری افزایش پیدا می‌کند و عده‌ی بیشتری احساس می‌کنند که دچار کمبود شده‌اند.

وی تصریح کرد: 70 تا 80 درصد حقوق بگیران زیر خط فقر 3.5 میلیون تومان در ماه که برای قسمت‌های کارگری حساب کرده‌اند، هستند و این نشان می‌دهد که به تدریج امید مردم ازدولت ناامید شده‌ و دلیل اصلی عدم موفقیت کاندیداهای حامی دولت در سراسر کشور هم همین موضوع می‌تواند باشد.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور گفت: محاسبه رشد اقتصادی توسط دولت مثل تورم حساب کردنشان‌ است، بر فرض اینکه رشد اقتصادی مثبت باشد، چه اتفاقی افتاده است؟ رشد اقتصادی را می‌توان طوری حساب کرد که ربطی به تولید نداشته باشد.

رزاقی تصریح کرد : مثلا ما نفت می‌فرشیم و آن را تزریق میکنیم به اقتصاد اسم آن را می گذاریم رشد اقتصدی واگر این رشد اقتصادی باشد بهترین دوره رشد اقتصادی را می‌توان زمان شاه دانست که ما نفت می‌فروختیم و پول آن را تزریق می‌کردیم به صنایع منتاژی و امروز نفت می‌فروشیم و پول آن صرف کارهای دلالی می‌شود.

وی افزود: در شرایطی که اکثر صنایع کشور در رکود به سر می‌برند و مردم همچنان تورم را در زندگی‌شان احساس می‌کنند، دولت می‌گوید تورم کاهش پیدا کرده و کمتر از این هم خواهد شد و باید گفت که آمار ارائه دادن دولت درخصوص رشد اقتصادی هم مثل همین آمارهایی است که در برای رکود و تورم ارائه دادند.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه دولت نحوه محاسبه‌ آمارهایش را برای کارشناسان هم توضیح نمی‌دهد و اعتبار این آمارها در بین کارشناسان از بین رفته است گفت: این مسائل دولت همه حرف است و به قول معروف با حلوا حلوا دهان شیرین نمی‌ شود و دولت می‌خواهد با حلوا حلوا گفتن مردم را قانع کند.

رزاقی ادامه داد: یکی از شگردهای دولت آقای روحانی، منحرف کردن افکار عمومی نسبت به مسائل اصلی کشور است، یک روز با خرید هواپیما این کار را می‌کنند و یک روز با وام خودرو و در اینجا باید بپرسیم که آیا مشکل و نیاز اصلی امروز کشور این است؟

وی تصریح کرد: بهتر بود که دولت به جای آنکه انبار خودروسازان را خالی کند، و خودروهای تک سرنشین را در سطح کشور افزایش دهد، این پول‌ها را حداقل هزینه‌ی بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی می‌کرد و یا آن‌ها را در بخش‌های تولیدی که در کشور اثرگذار هستند تزریق می‌کرد.

انتهای پیام/7008

منبع: دانا

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان