۱۵/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۱ یکشنبه

صبح قزوین ورود مسکن به دوره رونق در سال ۹۵ بعید است / امکان رونق بدون افزایش قیمت وجود دارد
کد خبر: ۱۳۷۴۳۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

مشاور وزیر راه و شهرسازی:

ورود مسکن به دوره رونق در سال ۹۵ بعید است / امکان رونق بدون افزایش قیمت وجود دارد

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و حسابرسی با بیان اینکه ورود بازار مسکن به دوره رونق در سال ۹۵ بعید به نظر می‌رسد گفت: اگر خریداران و عرضه‌کنندگان واقعی وارد بازار شوند می‌توانیم ورود به دوره رونق را بدون افزایش قیمت تجربه کنیم.

ورود مسکن به دوره رونق در سال ۹۵ بعید است / امکان رونق بدون افزایش قیمت وجود دارد
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، علیرضا سلامی با بیان اینکه تقاضا برای مسکن ارزان قیمت افزایش پیدا کرده است و این می‌تواند نشانه ضعیفی از دوره رونق باشد گفت: استقبال برای خرید واحدهای مسکونی کم متراژ می‌تواند علائمی از خیز خروج از رکود باشد اما به معنای ورود به دوره رونق نیست.

وی با بیان اینکه مسکن درایران به درآمدهای دولتی و نفتی وابسته بوده است ادامه داد: اگر به آمارها نگاهی بیندازیم می‌بینیم که زمانی که قیمت نفت و فروش آن افزایش پیدا کرده معاملات مسکن هم بالا رفته و این بازار رشد داشته است.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و حسابرسی گفت: هر بار که قیمت و فروش نفت افزایش یافته اقتصاد ایران دچار بیماری هلندی شده و قیمت مسکن هم به طور ناسالم رشد پیدا کرده است.

سلامی با تاکید بر اینکه تا زمانی که بحران اقتصادی دولت رفع نشود ورود به دوره رونق در بازار مسکن هم بعید است گفت: ورود به دوره رونق در بازار مسکن در سال 95 بعید به نظر می‌رسد.

مشاور وزیر راه ادامه داد: مگر اینکه جنب و جوشی که به واسطه بحث سرمایه‌گذاری خارجی در بازار به وجود آمده به مرحله اجرا برسد و قراردادهایی منعقد شود دراین صورت احتمال اینکه بازار مسکن هم تکانی بخورد وجود دارد.

سلامی با بیان اینکه تسویه بدهی‌های دولت و گشایش‌های مالی در خروج از رکود از بازارها بسیار مهم است ادامه داد: هرچند که راهکارهایی برای خروج رکود در بازار مسکن اتخاذ شده است اما رونق بازار به این معنا که به حجم معاملاتی سال‌های 85-86 برسیم بعید به نظر می‌رسد.

مشاور وزیر راه با تاکید بر اینکه امکان ورود به دوران رونق بدون افزایش قیمت وجود دارد گفت: در حالتی که خریداران واقعی و عرضه‌کنندگان واقعی در بازار حضور داشته باشند رونق واقعی و بدون افزایش قیمت رخ می‌دهد.

وی افزود: اما اگر رونق بدون برنامه‌ریزی باشد به طور قطع منجر به سفته‌بازی در بازار می‌شود و احتمال افزایش قیمت‌ها بسیار زیاد است.

انتهای پیام/7008

منبع: ایلنا

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان