۱۵/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۱ یکشنبه

صبح قزوین پژو تخلف کند ۲۰۰ میلیون یورو می‌گیریم/ جزئیات قیمت خودروهایی تولیدی مشترک ایران خودرو و پژو
کد خبر: ۱۳۶۷۰۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

بلوف مدیرعامل بزگترین خودروساز کشور:

پژو تخلف کند ۲۰۰ میلیون یورو می‌گیریم/ جزئیات قیمت خودروهایی تولیدی مشترک ایران خودرو و پژو

یکه زارع در حالی از پیش‌بینی خسارت ۲۰۰ میلیون یورویی در قرارداد مشترک با پژو خبر داد که برآوردهای انجام شده از خسارت ۸۰۰ میلیون یورویی ایران به دنبال خروج یک شبه کارشناسان پژو حکایت دارد!

پژو تخلف کند ۲۰۰ میلیون یورو می‌گیریم/ جزئیات قیمت خودروهایی تولیدی مشترک ایران خودرو و پژو
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، هاشم یکه‌زارع در مورد جزئیات قرارداد جدید ایران خودرو با شرکت پژو با بیان اینکه این قرارداد در 200 صفحه تنظیم شده است، اظهار داشت: در این قرارداد تولید سه مدل از محصولات پژو دیده شده که یکی از آنها پژو 301 است که قیمت آن را در شرایط فعلی 58 میلیون تومان پیش‌بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: پژو 208 نیز یکی دیگر از محصولات مورد توافق است که قیمت آن 68 میلیون تومان برآورد می‌شود و علاوه بر این پژو 2008 به عنوان محصول مشترک دیگر با قیمت 77 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه بحث ایران خودرو و پژو، یک توافقنامه بوده، نه قرارداد، گفت: آنچه مورد امضا قرار گرفت، قرارداد بود، نه توافقنامه و اینکه برخی رسانه‌ها عنوان کردند توافقنامه بوده است، اشتباه بود.

وی با بیان اینکه در قرارداد امضا شده با شرکت پژو یک بسته حمایتی - خسارتی پیش‌بینی شده است، افزود: در این بسته 200 میلیون یورو خسارت پیش‌بینی شده است.

یکه‌زارع با بیان اینکه در تولید مشترک با پژو هزینه رویالیتی (حق لیسانس) حداقل است، افزود: یک شرکت مشترک با حضور قطعه‌سازان ایرانی و فرانسوی تشکیل خواهد شد که این شرکت سهام یکی از شرکـت‌های زیرمجموعه ایران خودرو را خواهد خرید و تولید مشترک قطعه از این طریق صورت می‌گیرد.

به گفته وی، در سال اول تولید مشترک با شرکت پژو میزان داخلی‌سازی محصولات 40 درصد پیش‌بینی شده که این رقم بعد از 4 سال به 70 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه محصولات مشترک تولیدی با پژو از اسفند 95 تا اردیبهشت 96 به بازار عرضه خواهد شد، در مورد نحوه قیمت‌گذاری این محصولات گفت: باید ببینیم در آن زمان قیمت خودرو براساس چه مکانیزمی تعیین می‌شود.

یکه‌زارع تصریح کرد: تولید 200 هزار خودرو در قرارداد مشترک با پژو پیش‌بینی شده که این تولید از سایت ایران‌خودرو شروع می‌شود و به یک جای مستقل می‌رود.

وی در پایان، شرکت فیات را به عنوان شریک جدید ایران‌خودرو معرفی کرد و خاطرنشان کرد: در همکاری ایران‌خودرو با بنز نیز موضوع تولید مشترک به طوری دیده شده که 51 درصد سهام متعلق به شرکت بنز باشد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در حالی از پیش‌بینی خسارت 200 میلیون یورویی در قرارداد مشترک با پژو خبر داد که برآوردهای انجام شده از خسارت 800 میلیون یورویی ایران به دنبال خروج یک شبه کارشناسان پژو حکایت دارد.

انتهای پیام/7008

منبع: نسیم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان