۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین توهین اعضای شورای شهر به شهدا را با قاطعیت پیگیری می کنیم/این اشخاص باید تعزیر شوند
کد خبر: ۱۱۷۳۵ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

رجب رحمانی:

توهین اعضای شورای شهر به شهدا را با قاطعیت پیگیری می کنیم/این اشخاص باید تعزیر شوند

نماینده مردم تاکستان: اگر واقعا مشخص شود که برخی اعضای شورای شهر دانسفهان علنا و عمدا این توهین آشکار را به شهدای عزیزمان کرده اند، در هر مقامی که باشند با قاطعیت پیگیری خواهیم کرد و برایم فرقی نمی کند که چه برخوردی با من می شود.

توهین اعضای شورای شهر به شهدا را با قاطعیت پیگیری می کنیم/این اشخاص باید تعزیر شوند

به گزارش صبح قزوین، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صبح قزوین در خصوص شایعه توهین برخی از اعضای شورای شهر دانسفهان به تدفین شهدای گمنام در استان، اظهار کرد: این چه تعبیر ناپسندی است که این اشخاص به کار برده اند؟ این شهدای گمنام نماد ایثار، مقاومت و شرف ما هستند.
همانطور که امام راحل فرمودند:" شهدا در قلب های ما جا دارند.
" باید درس مردانگی این عزیزان را هم به نسل حاضر و هم نسل های آینده آموزش دهیم.

وی ادامه داد: همه مردم باید بدانند این انقلاب با زحمات این جان برکفان به پیروزی رسیده و با دفاع آنان به این اوج سربلندی دست پیدا کرده است.
امروز ملت ما باید پاسدار خون این شهیدان بوده و از راه آنان الگو بگیریم و فرموده رهبری را که تاکید کردند هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف ملت است را جامه عمل بپوشانیم.

این قضیه توهین به احساسات یک ملت و جامعه دینی است

رحمانی تصریح کرد: اگر واقعا مشخص شود که برخی اعضای شورای شهر دانسفهان علنا و عمدا این توهین آشکار را به شهدای عزیزمان کرده اند، در هر مقامی که باشند با قاطعیت پیگیری خواهیم کرد و برایم فرقی نمی کند که چه برخوردی با من می شود.
این قضیه به شدت باعث رنجش من شده است.

نماینده مردم تاکستان افزود: ما شهدا را جزء مقدسات دینی خود می دانیم و اگر چنین جسارتی شده باشد از نظر حقوقی و قضائی قابل پیگیری خواهد بود.
چون این قضیه توهین به احساسات یک ملت و جامعه دینی است.

وی اعلام کرد: مگر مرکز شهر دانسفهان از مناطقی چون مجلس شورای اسلامی، دانشگاه امام صادق(علیه السلام) و دانشگاه تهران که مرکز برگزاری نماز جمعه می باشد، برتر و با ارزش تر است که مطرح کرده اند در مرکز شهر این تدفین صورت نگیرد.

افراد توهین کننده لیاقت زمامداری امور بخشی از کارهای مردم را ندارند

این مقام مسئول اذعان داشت: هرکس امروز مسئولیتی در کشور پیدا کرده به برکت این خون ها است.
امنیت و استقلال ایران اسلامی را همین شهدا به ارمغان آوردند، حال چگونه به خودشان اجازه توهین می دهند؟ اگر ایثارهای این شهدا نبود در حال حاضر کسی شورای شهر، استاندار و وکیل و نماینده مجلس نمی شد.

رحمانی ادامه داد: به فرموده امام راحل(ره) عزت اسلام و شهدا است که نگذاشت ما در گوشه های زندان استخوان های مان بپوسد.
حفظ نوامیس و امنیت کشورمان را مدیون این خون ها هستیم.
همان گونه که در مقطعی در زمان رضاخان ایران اشغال شد و با هزاران مشکل روبرو شدیم.

نماینده مردم تاکستان تاکید کرد: این اظهار نظر برخی از اعضای شورا اگر اثبات شود خیلی ناسپاسی، بی انصافی و نامردی خواهد بود.
مطمئنا همچنین افرادی لیاقت جایگاهی که در آن هستند را ندارند و باید این سمت را ترک کنند، این افراد لیاقت زمامداری امور بخشی از کارهای مردم را ندارند.

وی گفت: مسئولین استانی باید با این افراد به شدت برخورد کنند و هر عذری قابل قبول و پذیرش نیست.
هر کس که می خواهد باشد باید تعزیر شود؛ مطمئنا افرادی که در راه انقلاب و اسلام حتی یک تیغ در پایشان نرفته است از این حرف های مفت و بی پایه می زنند.

کوتاهی های مان مطمئنا روزی دامن گیر ما خواهد شد

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: استان قزوین شهدای درخشانی مانند شهید بابائی، شهید رجائی و شهید لشگری دارد که باعث افتخارات نظام جمهوری اسلامی هستند، این استان دارالمومنین است و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده است، این ها نشان می دهد انقلاب تا به این حد برای کشور هزینه داشته است، چرا بی خردی می کنند؟

رحمانی اظهار کرد: امام همیشه تاکید می کردند نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد، شاید یکی از مصداق های نا اهلان همین افراد باشند.
در کشورهای اروپائی و آمریکایی که سرباز گمنام دارند یا افرادی که در راه حفظ ملیت شان در جنگ ها جان هایشان را از دست داده اند مورد احترام مردم و مسئولین کشورشان قرار می گیرد و هر ساله برای آن ها مراسم یادبود برقرار می کنند.

نماینده مردم تاکستان ادامه داد: همه جای دنیا برای این افراد ارزشگذاری کرده و با این که اعتقادات دینی مثل ما ندارند به این افراد به عنوان یک قهرمان نگاه می کنند.
حال چرا ما باید با این اعتقادات دینی که داریم نسبت به شهدای مان که در راه خدا شهید شده اند بی انصافی کنیم؟

وی در پایان اذعان داشت: باعث تاسف بود برایم که این خبر را شنیدم چون وظیفه همه ما است که در راستای احیای ارزش ها و نشر دفاع مقدس قدم برداریم و کوتاهی های مان مطمئنا روزی دامن گیر ما خواهد شد.

انتهای پیام/2002/خ

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان