۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین سرطان قاتل قلب است
کد خبر: ۱۱۵۷۰۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱۴ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

تحقیقات جدید نشان می دهد

سرطان قاتل قلب است

تحقیقات جدید نشان می دهد که بیماری سرطان صرفنظر از این که فرد مبتلا اقدام به درمان دارویی کرده باشد یا خیر، می تواند به عضلات قلب آسیب برساند.

سرطان قاتل قلب است
به گزارش سرویس علمی  صبح قزوین ، محققان انگلیسی در اولین کلینیک اختصاصی قلب- سرطان انگلیس دریافتند که تمام بیماران درمان شده و درمان نشده سرطانی دچار اختلال در عملکرد قلب هستند.
دکتر راجدیپ اس کتار‏ یکی از اعضای گروه تحقیقاتی در این باره می گوید: «کاملا مشخص است که شیمی درمانی به طور بالقوه موجب مسمومیت قلب می شود و بیماران سرطانی را در برابر اختلالات قلبی از جمله ایست قلبی یا ایسکمی میوکارد آسیب پذیر می کند؛ اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته، رشد خود تومور نیز می تواند موجب آسیب بافت قلب شود و نظارت بر روند رشد آن از اهمیت بالایی برخوردار است»
در این تحقیقات وضعیت سلامت قلبی 99 داوطلب شامل 43 بیمار تحت درمان یا درمان شده‏، 36 بیمار سرطانی که هنوز درمان آن ها آغاز نشده و 20 داوطلب سالم مورد مطالعه قرار گرفت و محققان دریافتند عملکرد قلب هر دو گروه از بیماران سرطانی در مقایسه با افراد سالم دارای اختلال است.
این تحقیق دومین نمونه در نوع خود محسوب می شود که در آن تاثیر مستقیم بیماری سرطان بر عملکرد قلب انسان مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است.نتایج این تحقیقات روز گذشته در نشست سالیانه EuroEcho-Imaging 2015 ارایه شد.

انتهای پیام/7008

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان