۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین همه مشکلات اقتصادی با بسته خروج از رکود قابل حل نیست/ضرورت پیگیری تا حصول نتیجه
کد خبر: ۱۱۴۸۶۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۸/۱۳ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

همه مشکلات اقتصادی با بسته خروج از رکود قابل حل نیست/ضرورت پیگیری تا حصول نتیجه

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند همه مشکلات اقتصادی را نمی توان با بسته خروج از رکود حل و فصل کرد، اما این بسته می تواند در بهبود نسبی معاش افراد تاثیرگذار باشد.

همه مشکلات اقتصادی با بسته خروج از رکود قابل حل نیست/ضرورت پیگیری تا حصول نتیجه
به گزارش سرویس اقتصادی  صبح قزوین ، در خصوص بسته پیشنهادی دولت برای خروج اقتصاد از رکود، گفت: بطور طبیعی تامین معیشت افراد جامعه با رونق اقتصاد و خروج از رکود امکانپذیر است.
وی گفت: رونق اقتصادی در حفظ و افزایش اشتغال، بکارگیری کارجویان و تامین مواد و مصالح و انواع و اقسام خدمات، تحریک و تحر ک بسیاری ایجاد کرده و در مجموع اثر مثبت دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: اگر بسته پیشنهادی خروج از رکود دولت در بخش تولید به کار گرفته شود، رونق تولید افزایش درآمد افراد شاغل را با افزایش پاداش ها، دستمزدها و غیره به دنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: اما بخش دیگری از مردم که تحت این شرایط به کار و شغل نمی رسند، باید با اتخاذ راهکارهای دیگر به تامین درآمد برای آنها اقدام کرد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: هرچند همه مشکلات اقتصادی با ارائه این بسته قابل حل و فصل نیست، اما مواردی همچون کمک های یارانه ای دولت، مباحث مربوط به افزایش تولید و یا کاهش قیمت کالاها و خدمات، می تواند در تامین بخشی از معاش مردم اثرگذار باشد.
وی گفت: رونق اقتصادی با کاهش قیمت ها نسبت به عرضه، افزایش درآمدها نسبت به عرضه و تاثیراتی از این دست، رویکرد افزایش معیشت جامعه را در پی دارد، اما در عین حال به این معنی نیست که بتوان همه مشکلات اقتصاد را با این بسته حل و فصل کرد.
ندیمی با تاکید بر اینکه قانون به پشتوانه اجرای خوب اعتبار پیدا می کند، هشدار داد: بسته های پیشنهادی دولت در صورتی که تا حصول نتیجه پیگیری نشود، نتیجه بخش نخواهد بود.
به گزارش ایرنا، بسته اقتصادی کوتاه مدتی که قرار است تا پایان سال برای خارج شدن از رکود اقتصادی همراه با مهار تورم به دولت یاری رساند، از سوی ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشریح شد.

انتهای پیام/7008

منبع: ایرنا

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان