۱۹/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۵/۰۴ پنجشنبه

صبح قزوین موفقیت دانشجویان پارسیان در سومین تجربه کاری
کد خبر: ۱۱۴۲۹ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

سرپرست گروه دانشجویی سازه پارسیان:

موفقیت دانشجویان پارسیان در سومین تجربه کاری

وحید کشن فلاح: هدف ما از ساخت این سازه این بود که بتوانیم این سازه ها را صنعتی کنیم تا کاربرد اجرایی داشته باشد تا مشکلات این بخش برطرف شود.

موفقیت دانشجویان پارسیان در سومین تجربه کاری
به گزارش صبح قزوین ، بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی جهان توسط یک گروه 30 نفره از دانشجویان رشته های معماری، عمران، مکانیک، حسابداری و شیمی شهر سازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محل پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین رونمایی شد.
وحید کشن فلاح گفت: هدف ما از ساخت این سازه این بود که بتوانیم این سازه ها را صنعتی کنیم تا کاربرد اجرایی داشته باشد تا مشکلات این بخش برطرف شود.
وی افزود: معمولا دکل های برق در ارتفاع 10 متری تاب دارند و کج هستند و از آنجا که خواص ماکارونی شبیه فولاد است می توانیم این سازه را به گونه ای طراحی و آزمایش کنیم و تحویل شرکت های "خرپاساز" بدهیم تا در سازه های فلزی استفاده شود.
سرپرست گروه دانشجویی سازه پارسیان تصریح کرد: دانشجویان این تیم سومین تجربه کاری خود را پشت سر می گذارند که در اولین طراحی توانستیم بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی خاورمیانه را بسازیم که تیرماه امسال رونمایی شد.
وی افزود: اولین سازه ماکارونی توسط این گروه به ارتفاع سه متر و 66 سانتیمتر و عرض و طول 50 سانتیمتر در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ساخته شد.
کشن فلاح بیان کرد: دومین سازه که امروز رونمایی تخصصی آن در پارک علم و فنآوری امام خمینی(ره) استان قزوین انجام شده است به ارتفاع هشت متر و 15 سانتیمتر ساخته شده و طول و عرض آن 109 سانتیمتر و وزن آن 9 کیلو 700گرم است.
کشن فلاح که دانشجوی کاردانی رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است در ادامه اظهارداشت: در ساخت این سازه بیش از چهار هزار سیصد متر ماکارونی و یک هزار وصد قطعه خرپا بکار رفته و دو میلیون تومان هزینه ساخت آن توسط دانشجویان تامین شده است.
ركورد قبلي ساخت چنين سازه‌اي مربوط به سازه ماكاروني دانشگاه ازاد اسلامی شاهرود با 7 متر ارتفاع با وزن 13کیلو است.
خوشبختانه گروه ما توانست با استفاده از چسب‌هاي نواري و نگه داشتن قطعات سازه در محيط خلاء قرار دهند.
اين قابليت در اين سازه وجود دارد تا در هر مكاني جابه جا شده بدون اين كه تخريب يا آسيبي ببيند.
این دانشجو یادآورشد: مر احل مقدماتی ثبت این سازه در کتاب گینس فراهم شده که با حمایت مالی دانشگاه ازاد قزوین ثبت گینس می گردد.
صنعتی سازی ماکارونی طرح بعدی دانشجویان فلاح گفت: در برنامه آینده این گروه صنعتی شدن سازه های ماکارونی پیش بینی شده و شرکت در مسابقات زیبایی جهانی کانادا در اسفند ماه و انتقال دستاوردهای آموزشی سازه به مراکز آموزشی و پژوهشی کشوربصورت رایگان و برگزاری مسابقات زیبایی در آذر ماه در دانشگاه ازاد اسلامی قزوین می باشد.
وی اضافه کرد: گروهاین دانشجو یادآورشد: تنها گروهی هستیم که بدون استاد راهنما کار کرده ایم و همه فعالیتها به صورت دانشجویی انجام شده است.
وی از همکاری دکتر رجب پور رئیس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین ، حامد کبودوند معاون مرکز، دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم تقدیر کرد.
حسین دهقانی پور، علی اکبر رضایی، ابوالفضل ازلگینی، امین جهانی ادیب، یزدان ارجمند فر، مرضیه مددخانی، محمود ترابی، امیر بابایی خمارکی، حسن ملکی، بهناز نوروزی، مهدی تیموریا، مرضیه قانعی، نیلوفر نمازی فرد، سپیده مرادی حمیده عنایت، ، مینو وثیق نیا، محیا علی اکبر بیک آرمینا معصومی، وحید کشن فلاح سرپرست گروه، امید کریمی ، آرمین صفیعی، فرزاد فرجی، خلیل باقرزاده، ماندانا کاکاوند، معصومه مرادی، پدرام امیدی زهره مولایی بهرام کشن فلاح پوریا موسی دو ابی مرتضی علی اکبر بیک مطهره اعتصام مهر ناز زاجکانیها سازندگان بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی جهان در قزوین هستند.
12 انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان