۰۸/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۶ پنجشنبه

صبح قزوین اعتراف تلخ رئیس کمیته داوران; ۲ پنالتی اشتباه برای استقلال و یک گل که به غلط آفساید گرفته شد!
کد خبر: ۱۰۷۱۹۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۷/۴ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

برنامه نود باید با ما قرارداد ببندد

اعتراف تلخ رئیس کمیته داوران; ۲ پنالتی اشتباه برای استقلال و یک گل که به غلط آفساید گرفته شد!

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه داور و کمک داور بازی استقلال و راه‌آهن اشتباهات زیادی داشتند و طبق آیین نامه احتمال محرومیت آنها وجود دارد.

 اعتراف تلخ رئیس کمیته داوران; ۲ پنالتی اشتباه برای استقلال و یک گل که به غلط آفساید گرفته شد!
به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین ، فریدون اصفهانیان در خصوص قضاوت تیم داوری دیدار استقلال و راه‌آهن گفت: متاسفانه داور و کمک داور دوم بازی استقلال و راه‌آهن اشتباهات زیادی داشتند. طبق آیین نامه انضباطی با آنها برخورد خواهد شد و حتی احتمال محرومیت داور هم طبق آیین نامه وجود دارد. در این زمینه باید گزارش ناظر داوری بازی را هم ملاحظه کنیم.

وی افزود: اعلام پنالتی نخست برای استقلال درست نبود ضمن اینکه گل استقلال هم به اشتباه آفساید اعلام شد. در مورد اخراج دروازه‌بان راه‌آهن هم باید بگویم اخراج وی درست بود اما پیش از آن مهاجم استقلال مرتکب خطا شده بود و بنابراین اگر داور خطای مهاجم استقلال را اعلام می‌کرد شاهد مسائل پس از آن نبودیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص فحاشی‌هایی که توسط تماشاگران تراکتورسازی در جریان بازی این تیم با پرسپولیس صورت گرفت، تاکید کرد: اگر فصل قبل گفته شد چرا اصفهانیان قضاوت ترکی را در هفته پایانی لیگ چهاردهم بین تراکتورسازی و نفت وتو کرد، دلیلش حالا مشخص می‌شود. متاسفانه هواداران تراکتورسازی هنوز هم از اتفاقات دو سال قبل در مورد ترکی ذهنیت دارد و متاسفانه در این بازی این موضوع با فحاشی‌هایی که در جریان بازی علیه وی صورت گرفت نمود پیدا کرد. در این شرایط کمیته اخلاق، کمیته انضباطی و ... کجا هستند که با آنها برخورد کرده تا در آینده جلوی چنین رفتارهایی گرفته شود؟

اصفهانیان در خصوص اینکه در دو بازی پیاپی استقلال با نفت تهران و راه‌آهن اشتباهات تاثیرگذار داوری به سود آبی‌پوشان بوده و این شبهه را تقویت می‌کند که از ابتدای لیگ استقلال تنها تیمی بوده که از اشتباهات تاثیرگذار داوری لطمه نخورده است، گفت: اینکه اشتباهات تاثیرگذار داوری همیشه به سود استقلال بوده را قبول ندارم چون داوران ما جزو پاک‌ترین‌ها هستند و اگر هم در برخی از بازی‌ها اشتباهات داوری به سود استقلال بوده ما باید چه کار کنیم؟ اشتباهات داوری در برخی از بازی‌ها به سود تیم‌ها و برخی از بازی‌ها نیز به ضرر آنهاست و استقلال هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی عنوان کرد: هنوز هدست‌های درخواستی به دست ما نرسیده؛ مگر ما چه امکاناتی به داور داده‌ایم که از آنها انتظار داریم؟ آیا داوران ما بدنساز، روانشناس، فیزیوتراپ و ... دارند؟ چه انتظاری می‌توان از داوری داشت که ساعت 2 بامداد پروازش بوده اما به 10 صبح موکول شده و گاهی همان پرواز هم صورت نمی‌گیرد و باید 15 ساعت زمینی در راه باشد؟ آیا واقعا از درآمدهای فوتبال به اندازه کافی داوران سهم می‌برند؟

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه ابراهیم میرزابیگی گفته کمیته داوران اعلام کرده که تنها با برنامه نود صحبت کنند، گفت: چنین چیزی نیست. در آیین‌نامه آمده هر فردی بخواهد در برنامه‌های صدا و سیما حضور داشته باشد، باید با کمیته داوران هماهنگ کند.

اصفهانیان ادامه داد: صداوسیما برای پخش یک سریال و یا فیلم به بازیگران و عوامل فیلم دستمزد می‌دهد. برنامه نود هم در طول سال برنامه‌های زیادی پخش می‌کند و باید با کمیته داوران برای حضور کارشناسان قرارداد ببندد. این برنامه 3 ساعت روی آنتن می‌رود و از داوران استفاده می‌کند اما وسیله ایاب و ذهاب در اختیار آنها قرار نمی‌دهد.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود بار دیگر با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه داوری گفت: متاسفانه هیچ مرجعی جلوی این هجمه‌ها را نمی‌گیرد. فلان مربی گفته برخی نتایج در بیرون از زمین فوتبال رقم می‌خورد. آقای مربی، چطور وقتی تیمت قهرمان جام حذفی شد، نتایج بیرون از زمین رقم نخورده بود؟ چرا هر مربی و بازیکنی از راه می‌رسد علیه داور صحبت می‌کند؟ مگر ما در مورد اینکه چرا بازیکن پنالتی خراب کرده است، صحبت می‌کنیم؟

رئیس کمیته داوران در مورد اینکه گفته می‌شود داوران تهدید کرده‌اند که با هجمه‌های اخیر دیگر قضاوت نخواهند کرد، تصریح کرد: داوران به ما چیزی نگفته‌اند اما اگر این موضوع هم عنوان شود، حق با داوران است.


انتهای پیام/7008

منبع: تسنیم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان