۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین مجسمه‌هاي شهري نماد هويت و فرهنگ هستند
کد خبر: ۱۰۲۷۵ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

ميزاني، مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين:

مجسمه‌هاي شهري نماد هويت و فرهنگ هستند

نصب مجسمه‌هاي شهري در قزوين از جمله اقدامات سازمان زيباسازي شهرداري قزوين است که به تنوع فضاي بصري شهر کمک مي‌کند.

مجسمه‌هاي شهري نماد هويت و فرهنگ هستند
به گزارش صبح قزوین به نقل از اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين گفت:نصب مجسمه‌هاي شهري در قزوين از جمله اقدامات سازمان زيباسازي شهرداري قزوين است که به تنوع فضاي بصري شهر کمک مي‌کند.
سعيد ميزاني افزود: مجسمه‌هاي شهري به عنوان نماد و نشانه‌هايي از فرهنگ و هويت جمعي ما قبل استناد هستند و قبل از هر چيز به ايجاد تنوع در فضاي بصري شهرها کمک مي‌کنند.
وي بيان کرد: اين تنوع از نگرش هنرمند به شهر شروع شده و در نگاه عابران رسوخ مي‌کند.
ميزاني در ادامه به نصب مجسمه پدر و پسر دوچرخه‌سوار در محور خيام اشاره کرد و گفت: اين مجسمه در مقابل مسجد مهديه نصب شده و اثر رضا ازي‌محمدي هنرمند مجسمه‌ساز قزويني مي‌باشد.
وي ادامه داد: اين مجسمه در ادامه‌ي نصب مجسمه‌هاي پيرمرد در تقاطع خيام ـ عدل، عکاسباشي در سبزه‌ميدان ـ پدربزرگ و نوه در چهارراه نادري و نقاش در ابتداي سپه نصب گرديد.
مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري قزوين افزايش غناي بصري شهر را از جمله رويکرد اين سازمان در نصب مجسمه‌ها دانست و افزود: رويکرد سازمان در اين راه افزايش غناي بصري شهر و فضاي زيست اجتماعي و ايجاد تنوع در محيط شهري مي‌باشد.
وي ادامه داد: کليه‌ مجسمه‌هاي شهري اين مجموعه به ابعاد انساني و با موضوع فعاليت‌هاي روزمره شهروندان و با زنده‌سازي برخي مشاغل گذشته طراحي و اجرا شده‌اند.
ميزاني خاطرنشان کرد: سعي سازمان بر اين بوده که در ساخت مجسمه‌هاي شهري از مواد و مصالحي استفاده شود که بالاترين کيفيت را داشته باشند و بعد از مدتي از بين نروند.
به گفته‌ي وي ارتباط صحيح شهروندان و عدم آسيب‌ رساندن به اين مجسمه‌ها تاثير بسزايي در ماندگاري اين احجام خواهد داشت.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان