پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


به بهانه ۴۰ سالگی دفاع مقدس؛

جنگ ۸ ساله، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود/ ایجاد جریان مقاومت، بزرگترین دستاورد دفاع‌مقدس

دفاع مقدس که در تداوم انقلاب اسلامی به خاطر تجاوز وحشیانه صدام و 44 کشور حامی او رخ داد، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود.


گذری بر کارنامه‌ی سیاه غرب‌زدگان در زدودن نام شهدا؛

حرف‌هایی از جنس تحریف!

باقی و دوستانش باید بدانند که حق داعیه داری دفاع از شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت را ندارند و نمی‌توانند تاریخ را تحریف کنند. جریان انقلابی با عمل به فرامین رهبری باید جلوی تحریف و دروغگویی و مصادره به نفع جریان واپسگرا و غربزده را بگیرند تا با روشنگری روی دیگر سکه این جریان را برملا سازند.


یادداشت روز؛

چرا "ما ملت امام حسینیم"، به شعار این روزهای هیئتی‌ها تبدیل شد؟

اکنون در حالی وارد نخستین محرم بدون حاج قاسم شده‌ایم که جمله‌ای از او به شعار هیئات مذهبی تبدیل شده است. جمله‌ی «ما ملت امام حسینیم» بخشی از یک سخنرانی حاج قاسم است که محرم امسالمان را با زمزمه‌‌ی آن سپری می‌کنیم. اما چرا حاج قاسم ما را ملت امام حسین (ع) می‌داند؟


نقدی بر حوادث اخیر لبنان؛

فتنه در آتش/ پروژه خلع سلاح حزب الله، ناکام ماند

سناریوی سوم استکبار جهانی در لبنان که جزو اهداف راهبردی آنان است، خلع سلاح حزب الله بوده که این سناریو نیز در سخنرانی روز جمعه سید مقاومت، سید حسن نصرالله با موضع‌گیری شجاعانه در سالروز جنگ 33 روزه، به نوعی ناکام ماند.


تحلیلی بر یادداشت اخیر حجاریان؛

تغییر راهبرد اصلاح‌طلبان برای ۱۴۰۰ و اقرار به انسداد رادیکالیسم؟

آقای سعید حجاریان در یادداشتی با عنوان «خشمگین از امپریالیسم، ترسان از انقلاب» به مواردی اشاره کرده که احتمالاً در وهله اول نشانه‌ای برای تغییر رویکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ و ثانیاً اقراری مجدد بر مسدود بودن راه رادیکالیسم است.


سخنی با سرمایه‌گذاران ورزشی؛

حضور یک قزوینی در هیئت مدیره استقلال یا رونق ورزش استان قزوین؟!

مهدی عبدیان یکی از سرمایه‌گذاران اقتصادی است که روزهایی را در اوج بوده و بسیاری برای حضورش تبلیغات حقیقی و مجازی کردند، البته این نکته هم قابل توجه است که فعالان رسانه‌ای و ورزشی استان قزوین هم از این انتصاب بیشتر از عبدیان خشنود شدند.


در پاسخ به نامه نگاری خوئينی‌ها به رهبر انقلاب؛

از جمهوريت کينه داريد، چرا به ولايت سنگ می‌زنيد؟

از جمهوریت کینه دارید چرا به ولایت سنگ می زنید؟ جمهوری؛ اوضاعتان را غیر قابل دوام می‌کند دیگر؛ نمی‌شود یک بار سوار شد و برای همیشه از گرده ملت سواری گرفت و از ولایت به همین خاطر مکدرید که پشتیبان جمهوریت است.


حاشیه‌ای بر یک نامه پرحاشیه!

فرار از پاسخگویی به سبک موسوی خوئینی‌ها/ مسئول بی‌تدبیری دولت تدبیر و امید، مردم و نظام نیستند

باید از موسوی خوئینی‌ها و دوستان شفیقش پرسید؛ طبق قانون اساسی چه کسی مسئولیت اجرایی در کشور را برعهده دارد؟ کدام مقام عالی‌رتبه نظام مسئولیت تأمین معیشت مردم را بر عهده دارد؟ آیا حوزه اختیارات رهبری مسائل اجرایی است که وی خطاب به ایشان نامه‌نگاری کرده است؟


نقدی بر یک نامه حاشیه‌دار؛

فرار به جلوی سیاسی جریان اصلاحات با اظهارات موسوی خوئینی‌ها!

کارنامه ناموفق و سراسر شک و شبهه موسوی خوئینی‌ها چه در دوران کوتاه تصدّی دادستانی کل کشور و چه در دوران مدیریت روزنامه پرحاشیه سلام و چه در تغییر ۱۸۰ درجه ای دیدگاهش در خصوص موضع جمهوری اسلامی در قبال ایالات متحده امریکا همگی گواه عدم تعادل در تحلیل و فقدان توازن در گفتار و بیان مسائل دارند.


گذری بر نقش سازنده دستگاه قضا در التهابات؛

دامن‌زدن بر فضای ملتهب قزوین، منافع مردم را قربانی می‌کند

مسئولان نگهبانان ارزش‌های جامعه و هادیان جامعه هستند که باید هم و غم خود را صرف حل مسائل و مشکلات کنند و تمام همت خود را بکار گیرند تا حاشیه‌ها و التهابات بر جامعه حاکم نشود.


یادداشت روز؛

تخریب شخصیت و دروغ‌بافی، آخرین حربه زیاده‌خواهان در پرونده هفت‌سنگان

تخریب شخصی انقلابی و فرهیخته و نامأنوس با مواهب دنیوی مانند آیت الله عابدینی از سوی برخی افراد معلوم الحال، بیش از آنکه چهره حق گو، محبوب، بدون حاشیه و شناخته شده‌ی امام جمعه قزوین را خدشه دار کند دست‌های پنهان و پشت پرده فساد در استان را بیش از پیش برملا ساخت و بر ضرورت پیگیری و مطالبه گری در حوزه مبارزه با فساد در استان افزود.


یادداشت روز؛

پیش نیازهای رسیدن به "جهش تولید" چیست؟!/ بازاری که شیفته خرید کالاهای خارجی است

با آنکه نگرانی‌های بسیاری در مورد فروش محصولات تولیدی در دوران پساکرونا وجود دارد، همچنان بخش مهمی از بازار خرید مردمی، شیفته خرید کالاهای خارجی است؛ این درحالی است که دست کم در صنعت لوازم‌خانگی مشکل رقابت از لحاظ کیفیت با نمونه‌های خارجی نداریم و تولیدکنندگان توان پاسخگویی به نیازهای مشتریان داخل کشور را دارند.