پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


گذری بر بیانات اخیر رهبری در جمع مردم تبریز؛

«مردم» عامل شکست پروژه ناکارآمدسازی ایدئولوژی اسلام سیاسی‌اند/زنگ‌خطری به نام فاصله‌گرفتن مسئولان از مدیریت انقلابی!

در طول چهاردهه گذشته، حضور در جبهه‌های حق علیه باطل، مشارکت سیاسی در بیش از 40انتخابات، حضور در بزنگاه‌های تعیین کننده آینده نظام و انقلاب از جمله بارزترین گواهان این ادعاست که عنصر «مردم»، موثرترین و اصلی‌ترین ضلع مثلت عوامل ماندگاری انقلاب در اندیشه امامین انقلاب اسلامی است.


نوشتاری بر بیانات اخیر رهبری در دیدار با مداحان؛

جامعه مداحان احساسات را کنار بگذارند/ هیئت باید هیئت بماند

هیئت باید هیئت بماند آن شاه کلیدی است که قفل بسته ارتباط اجتماعی معنوی را باز می‌کند و هیئت باید مرکز موعظه باشد.


یادداشت؛

آخرین دستپخت مهدویان؛ «شیشلیک» با طعم تلخ

«شیشلیک» مهدویان از آن جمله فیلم‌هایی است که با نقدهای مثبت و منفی زیادی مواجه می‌شود. فیلم در لبه تیغ حرکت می‌کند و احتمالا ممیزی‌ها و سانسورهای پیش از اکران جشنواره، خواسته مقداری از تندی آن بکاهد.


نقدی بر «ابلق» سرکش‌ترین فیلم آبیار / مصلحت نشینان «زورآباد»

بدون شک «ابلق»، مهمترین و سرکش ترین فیلم آبیار است. فیلمی که در ناکجاآبادی به نام «زورآباد» روایت می شود. «ابلق» در مرز میان انتقاد و سیاه نمایی حرکت می کند اما به ورطه سیاه نمایی نمی افتد.


تحلیلی بر عملکرد آیت‌الله رئیسی در برخورد با مفاسد؛

رسیدگی به پرونده دانه درشت‌ها و هجمه تریبون‌های دولتی به قوه‌قضائیه!

جوسازی‌ها و بسیج تریبون‌های دولتی علیه قوه قضائیه، بی ارتباط با پرونده‌های دانه درشت‌های منتسب به دولت روحانی نبوده و با هدف برهم زدن آرامش روانی مردم و تغییر جهت مطالبات مردمی سازماندهی می‌شود.


مدیریت شهر یا مدیریت شهرداری؟

دخالت جریان‌های سیاسی قزوین در انتصابات، مشکل جدی شهرداری‌ها!

عدم توجه جدی به نیروی انسانی شهرداری با وجود هزینه‌های جاری فراوان شهری در روزهای مشکلات اقتصادی و بدهی‌های درشت شهرداری موجب عدم توازن توجه مدیریت شهری به شهر و شهرداری شده است.


به بهانه 26 دی ماه؛

بازخوانی مهمترین عوامل «شکست شاهانه» در سالروز فرار محمدرضا پهلوی

شاید خودبزرگ پنداری شاه و اشتباه محاسباتی او از میزان و سطح حمایت آمریکایی‌ها و نیز عدم اشراف و پیش بینی او از قدرت بسیج کنندگی حضرت امام(ره)، مهمترین عوامل سرعت بخشیدن به انقلابی بود که بعدها بزرگترین رویداد قرن نام گرفت.


اولین جرقه انتخابات ریاست جمهوری در استان قزوین؛

تیم جریان‌سازی «آقای خاص انتخابات» چرا از قزوین شروع می‌کند؟

جرقه انتخابات ریاست جمهوری در قزوین را ظاهرا یاران جریان ساز کاندیدای خاص این دوره رقم می‌زنند؛ کاندیدای خاص در واقع عنوانی است که برخی از تحلیل‌گران، به دلایل متعدد به «سعید محمد» رئیس قرارگاه خاتم الانبیا اطلاق می‌کنند.


یادداشت روز؛

خطر «حاج قاسم شهید» برای موجودیت استکبار

علیرغم تلاش همه جانبه جبهه رسانه‌ای دشمن؛ نام و یاد حاج قاسم چون خورشیدی فروزان بیش از پیش بر گستره جهان نورافشانی می‌کند و به درستی که «شهید حاج قاسم» از «سردار حاج قاسم» برای موجودیت استکبار و صهیونیزم بین‌الملل خطرناک‌تر شده است.


یادداشت روز؛

مکتب حاج قاسم، نقطه مقابل تسلیم و سازش و انفعال است

مکتب حاج قاسم خلاصه می‌شود در باورِ توانستن‌ها، باورِ شدن‌ها، باورِ تکیه بر قدرت الهی و خدامحوری و نقطه مقابل تسلیم و سازش و انفعال و خستگی و خودتحقیری هایی که امروز گریبان برخی از مسئولین بی کفایت کشور را گرفته است.


یادداشت؛

«حاج قاسمِ» جبهه علم و اندیشه

سردار نقدی در یادداشتی ضمن برشمردن ویژگی های علمی و شخصیتی آیت الله مصباح یزدی تاکید کرد: مصباح انقلاب اسلامی همان حاج قاسم جبهه علم و اندیشه است و شاید در عروج و آسمانی شدن روح او دقیقا در سالروز شهادت حاج قاسم عزیز همین معنا نهفته است.


یادداشت روز؛

شب چله‌ای بدون نعمت دورهمی!/ ویروس ذره‌بینی که عمر طولانی‌ترین شب سال را کوتاه کرد

امسال برای اولین بار شرایط ویژه‌ای را در شب یلدا تجربه خواهیم کرد به طوری که یک ویروس ذره‌بینی توانسته بین آدم‌ها فاصله ایجاد کند و از نعمت در کنار هم بودن محروم خواهیم بود.