پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


نقدی بر انتخاب مدیرکلی غیربومی برای شهر مینودری؛

کاروانسرایی به نام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد قزوین!

چرا به جوانان توانمند و پویا و تحصیلکرده استان قزوین فرصت بروز و ظهور استعدادشان را نمی‌دهید؟ چرا به جامعه فرهنگی و هنری قزوین اعتمادی نمی‌شود؟


یادداشت روز؛

روضه‌ای برای علم و برای فناوری استان قزوین!

پارکی که قرار بود حامی تولید علم و تجاری‌سازی دانش باشد، تبدیل به صاحب‌خانه‌ای شده‌بود که زیرپله‌اش را هم برای درآمد بیشتر اجاره می‌داد.


نَبرد در دنیای فالوورها!

آمار خیره کننده افزایش کاربران فضای سایبر و نفوذ آن در لایه‌های مختلف زندگی از فضای کسب و کار گرفته تا تبلیغات و آموزش و سرگرمی، کافیست تا با درک صحیح از ذائقه و سلایق مردم و کارکردهای اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی فضای مجازی، همه برای ایفای نقش به هنگام و به اندازه و جهادی در این فضا مهیا شوند.


نقدی بر عملکرد شورای پنجم شهر مینودری؛

از ادعای اتاق شیشه‌ای تا شورای شهر فرمایشی!/ فرمان شورای شهر قزوین دست چه‌کسی است؟

در شورای شهرقزوین چه می گذرد؟ منافع چه کسانی در گرو این رای گیری‌های کذایی نهفته است؟ چرا اعضای شورای شهری که می‌بایست نماینده و زبان مردم باشند، تمام قد در راستای اجرای فرمایشات مدیریت در سایه استان ایفای نقش می‌کنند؟ و ده‌ها چرا و اما و اگر دیگر.


یادداشت روز؛

کوردلانی که نفاق را روسفید کردند

خرداد ۱۳۶۰ با اتحاد شوم رجوی و بنی صدر این گروه تروریستی وارد فاز مسلحانه شد و در تظاهراتی ده‌ها نفر به دست این کور دلان به خاک و خون کشیده شدند، بتدریج در هفت تیر ۱۳۶۰ و ۸شهریور همان سال شهید بهشتی و شهید رجایی ترور شدند، پس از چندین اقدام دیگر منافقین خلق به عراق فرار کردند.


گذری بر عملکرد جلادان تاریخ؛

"مرصاد"، نماد عهدشکنی دشمنان انقلاب است/ توهمی به نام دوگانه«جنگ - مذاکره»!

یک جریان سیاسی درون نظام است که برای فرار از گرداب ناتوانی در اجرای وعده‌های بزرگ سیاسی و اقتصادی خود، «مذاکره» را تنها راه‌حل کشور در برون رفت از فشارهای اقتصادی، سیاسی و روانی دشمن می‌داند. این در حالی است که زیرساخت این تفکر هم چیزی جز «توهم» نیست


مروری بر تاریخ انقلاب اسلامی؛

راز نوشیدن جام زهر چه بود؟/ پذیرش قطعنامه، عقب‌نشینی تاکتیکی بود

پذیرش قطعنامه598 توسط ایران، راه جدیدی پیش روی انقلاب گشود و در آن مقطع حساس به نفع ما بود ولی برکسی پوشیده نیست علیرغم منفعت های بسیارش، آثار مخرب دیگری هم داشت.


یادداشت روز؛

استثمار ایران با ابزاری به نام اینستکس/ ضرورت پایان امیدهای کاذب و بی سرانجام به غرب

هم اکنون مهلت شصت روزه ایران به منظور برداشتن گام دوم و خروج از برخی تعهدات برجام به اتمام رسیده و دولت در عملی تعجب برانگیز این مدت را برای بار دوم تمدید کرد اما هنوز هیچ اقدام موثری از سوی اروپایی ها صورت نگرفته است.


یادداشت روز؛

"پلیس"، نماد خدمت صادقانه و بی‌منت

خدمت رساني صادقانه و خالصانه پليس به مردم مي‌تواند باعث افزايش بیش از پیش رضایتمندی مردم و همچنين افزايش سرمايه اجتماعي این نیرو شود. نیرویی که تنها سازمانی است که مردم، تلاش‌ها و فداکاری های او را برای تأمین امنیت، در سطح شهرها و جاده‌ها می‌بینند.


نقد فیلم؛

خیز "گاندو" برای روشنگری در جامعه

سریال گاندو در واقع نگاهی به پروند "جیسون رضاییان" خبرنگار ایرانی-آمریکایی واشنگتن‌پست دارد که با نفوذ در اماکن مهم دولتی به دنبال افشای برنامه‌های «ضدتحریمی ایران» از جمله هویت واسطه‌های تجاری و ماهیت شرکت‌های همکار ایران در پروسه دور زدن تحریم‌ها و جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران است.


خطبه انقلاب!

خطبه‌های نماز جمعه 29 خرداد 88 یکی از اثرگذارترین بیانات رهبر انقلاب شاید در چهل سال عمرانقلاب اسلامی بود، به نحوی که هشدار به رجال سیاسی معترض، برچیدن نقشه شوم دشمنان برای براندازی در داخل نظام و همچنین ایستادگی دربرابر خواسته‌های غیرقانونی عده‌ای معدود از جمله اظهاراتی بوده که دیگر اجازه ورود و مطالبه بیشتر فتنه گران را با اردوکشی خیابانی نداد.


گزینهٔ ملت‌ها؛ مقاومت، مذاکره یا تسلیم؟!   

نتایج اسفناک مذاکره در طول تاریخ ایران به این معنی نیست که مذاکره به هیچ وجه نباید انجام شود و قابل قبول نیست. زمانی که دریک مذاکره طرفین از قدرت برابر برخوردار باشند، طرف مقابل زیاده خواهی نکند، در جهت زورگویی و تسلیم عمل نکند و منافع برابر در نظر گرفته شود، بدون شک مذاکره می‌تواند مثمرثمر واقع شود.