پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


یادداشت روز؛

سیاست شکست خورده سازش!

رهبر انقلاب با ترسیم خط راه اصلی انقلاب اسلامی و انتقال امید به جامعه یک بار دیگر به زیبایی هرچه تمام‎تر برنامه ریزی‌های نظام سلطه را نقش بر آب و مردم را برای مقاومت و رویارویی هرچه تمام تر با دشمنان اصلی انقلاب آماده ساختند.


به مناسبت ۲۶ دی‌ماه سالروز فرار شاه؛

ژاندارمی که می‌خواست خاک ایران را تجزیه کند

شاه ژاندارم خاورمیانه بود؟ آیا براستی این حکم صحت دارد؟ در حالی که او پیش‌تر یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین نقاط کشورش را به انگلستان واگذار کرده بود. تجزیه بحرین تنها تجزیه یک جزیره نبود بلکه تجزیه دستکم ۱۰ قسمت از سرزمین ایران و کاهش حوزه دریایی ایران در خلیج فارس بود.


یادداشت روز؛

تخریب سپاه در امتداد ترور حاج قاسم سلیمانی است/ سردار حاجی‌زاده، حاج قاسم آسمان ایران است!

در شرایطی که خون سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی موجب وحدت حداکثری و مثال زدنی در بین امت اسلامی شده است، ناخن کشیدن‌های ضدانقلاب به چهره سپاه را باید نتیجه استیصال دشمنان خارجی و منافقین داخلی قلمداد کرد و با صبوری و برخورد منطقی و قانونی، سعی در آرام کردن اوضاع و رسیدن به یک آرامش نسبی در جامعه داشت.


یادداشت روز؛

"مقاومت اسلامی"؛ مقاوم‌ترین سد و خنثی‌کننده طرح‌های دشمن

در هنگامه جنگ و نبرد صف مبارزان و صبرپیشگان از لفاظان و سخن سرایان بی درد جدا می‌شود و صحنه جهاد ومقاومت؛ بهترین بوته آزمون افراد است؛ چنانکه قران کریم می‌فرماید:" ولنبونکم حتی نعلم المجاهدین منکم والصابرین ونبلوا احبارکم " معنی آیه مبارکه ۳۱ سوره محمد چنین است :" و البته شما را می‌آزماییم؛ تا آنکه را که در راه خدا جهاد و کوشش دارد و بر رنج آن صبر می‌کند معلوم سازیم و اخبار و اظهارات شما را هم بیازماییم " تا سره از ناسره مشخص گردد.


امریکا و استراتژی سوخته تهدید_مذاکره

پس از ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق که پرنفوذترین ژنرال نظامی چند دهه گذشته خاورمیانه بود امریکایی‌ها با دو راهبرد به دنبال کاهش هزینه‌های اقدام احتمالی ایران هستند.


یادداشت روز؛

عَلَم بر زمین نمی‌ماند/ سلیمانی‌ها در راهند

هرچند، هیچ کس نمی‌تواند جای خالی فرمانده قلب‌ها را پر کند اما خاصیت جمهوری اسلامی و منطق انقلاب اسلامی این است که با شهادت هر یک از فرزندانش، چرخ مجاهدت و مبارزه از حرکت باز نمی‌ایستد و همه دلدادگان به مکتب نورانی اسلام بر این باورند که هیچ وقت عَلَم حق بر زمین نمی‌ماند.


یادداشت روز:

مردمی‌ترین حماسه/ نهم دی؛ بازگشت به اصول انقلاب بود

در طول 40سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی، در همه صحنه‌هایی که انقلاب و ایران اسلامی نیاز به پشتوانه اجتماعی داشته است، مردم بصیر ایران اسلامی کریمانه به میدان آمده‌ و مایه ناامیدی دشمنان اسلام و انقلاب شده‌اند.


یادداشت روز؛

ضرورت ورود کتاب از ویترین‌های لوکس روشنفکری به سبد خرید عمومی

افزایش گرایش افراد به مطالعه نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق و کلان ملی‌ است و سازمان‌ها و نهادهای مختلف باید در راستای آن تلاش کنند و با هم هماهنگ بوده و هم افزایی داشته باشند چراکه عملکرد جزیره‌ای در این باره پاسخگو نیست.


یادداشت روز؛

وقتی پدرخوانده‌ها به خود گرفته‌اند!

فردی هیچ‌کاره که در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کند، فردی هیچ‌کاره که بیش از یک سال تمام مدیران را همراه خود کرده، روستا به روستا می‌برد، جلو مردم به آن‌ها فرمایش می‌کند و دستور می‌دهد، کسی که با بودجهٔ بیت‌المال و صدور دستور صَرف آن به نام خود اعتبار و آبرو می‌خرد، چگونه ممکن است از دور زدن قانون حیا کند؟


یادداشت روز:

نمازجمعه مِنهای سیاست؛ یعنی سنگر فتح شده!/ هجمه‌ی معنادار رسانه‌ای علیه افشاگری و حق‌طلبی یک تریبون

اظهارات جمعه گذشته حضرت آیت الله عابدینی، در راستای روشنگری و بیان خصوصیات نماینده در طراز انقلاب اسلامی و افشاگری درباره جنگ قدرت برای به‌دست آوردن کرسی نمایندگی مجلس، موجب شد تا برخی رسانه‌های برخط و مکتوب استان مبادرت به تخریب شخص امام جمعه نمایند و بار دیگر سنگر نمازجمعه را متهم به سیاسی کاری و دفع دوستداران اسلام و انقلاب کنند!


یادداشت روز؛

اجرای پروژه "برائت از روحانی"؛ با هدف قدرت‌طلبی مجدد اصلاحاتی‌!

هنوز مدتی از فروکش کردن آتش آشوب‌های خیابانی ناشی از ناکارآمدی و بی سلیقگی دولت بی تدبیر و ناامید کننده حسن روحانی نمی‌گذرد که بزرگان و مدعیان جریان اصلاحات دوره افتاده‌اند و در یک حرکت هماهنگ و از پیش ترسیم شده بطور جدی و بی سابقه‌ای به تخریب گسترده شخص رئیس جمهور پرداخته‌اند و با ارائه راهکارهایی مثل (استعفای روحانی) و یا (اعلام برائت اصلاحاتی‌ها از دولت) سعی در بازیابی چهره مخدوش خود در ناکامی‌های شش ساله اخیر خود دارند.


یادداشت روز؛

دورخیز برای قدرت؛/ صغر سن!

طمع انسان برای رسیدن به قدرت و کسب عنوان و جایگاه در هیچ سن و سالی از بین نمی‌رود و گاهی مقاصد آنقدر برای افراد حائز اهمیت هستند که آنها را وادار به تغییر سن می‌کند.