پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


نقدی بر یک نامه حاشیه‌دار؛

فرار به جلوی سیاسی جریان اصلاحات با اظهارات موسوی خوئینی‌ها!

کارنامه ناموفق و سراسر شک و شبهه موسوی خوئینی‌ها چه در دوران کوتاه تصدّی دادستانی کل کشور و چه در دوران مدیریت روزنامه پرحاشیه سلام و چه در تغییر ۱۸۰ درجه ای دیدگاهش در خصوص موضع جمهوری اسلامی در قبال ایالات متحده امریکا همگی گواه عدم تعادل در تحلیل و فقدان توازن در گفتار و بیان مسائل دارند.


گذری بر نقش سازنده دستگاه قضا در التهابات؛

دامن‌زدن بر فضای ملتهب قزوین، منافع مردم را قربانی می‌کند

مسئولان نگهبانان ارزش‌های جامعه و هادیان جامعه هستند که باید هم و غم خود را صرف حل مسائل و مشکلات کنند و تمام همت خود را بکار گیرند تا حاشیه‌ها و التهابات بر جامعه حاکم نشود.


یادداشت روز؛

تخریب شخصیت و دروغ‌بافی، آخرین حربه زیاده‌خواهان در پرونده هفت‌سنگان

تخریب شخصی انقلابی و فرهیخته و نامأنوس با مواهب دنیوی مانند آیت الله عابدینی از سوی برخی افراد معلوم الحال، بیش از آنکه چهره حق گو، محبوب، بدون حاشیه و شناخته شده‌ی امام جمعه قزوین را خدشه دار کند دست‌های پنهان و پشت پرده فساد در استان را بیش از پیش برملا ساخت و بر ضرورت پیگیری و مطالبه گری در حوزه مبارزه با فساد در استان افزود.


یادداشت روز؛

پیش نیازهای رسیدن به "جهش تولید" چیست؟!/ بازاری که شیفته خرید کالاهای خارجی است

با آنکه نگرانی‌های بسیاری در مورد فروش محصولات تولیدی در دوران پساکرونا وجود دارد، همچنان بخش مهمی از بازار خرید مردمی، شیفته خرید کالاهای خارجی است؛ این درحالی است که دست کم در صنعت لوازم‌خانگی مشکل رقابت از لحاظ کیفیت با نمونه‌های خارجی نداریم و تولیدکنندگان توان پاسخگویی به نیازهای مشتریان داخل کشور را دارند.


یادداشت روز؛

وجه مهم و اصلی اعتراضات امریکا، اعتراض اقتصادی به نظام سرمایه داری است

تجربه تاریخی نظام‌های سرمایه داری لیبرال نشان داده هرگاه که این نظام‌ها در فرایند انباشت سرمایه و گسترش سطحی یا عمقی حرکت سرمایه و مکانیزم‌های گردش نظام، دچار مشکل می‌شوند میل آن‌ها به سمت ترویج راسیزم یا نژادپرستی و گونه‌های مختلف راست گرایی و ناسیونالیسم می‌رود.


یادداشت روز؛

شوک کرونا روح دوباره‌ای بر معنویت و همدلی دمید

شیوع کرونا به جهان و انسانی که در روزمرگی غرق شده و معنایی برای زندگی نداشت نشان داد که در شرایط سخت، داشتن باورها و دیدگاه معنوی به طرز شگفت انگیزی ما را در رسیدن به معنایی جدید و مواجهه همدلانه و خلاقانه با مسائل یاری می‌کند.


یادداشت؛

رویارویی تفکر غربی با سبک زندگی مومنانه/ ویروسی که جهان را تکاند

گویی بلایی مشترک بر تمام نقاط جهان نازل شده تا میزان باورپذیری ادعاهای سردمداران رهبری جهان را مشخص کند، در این آزمون غیر از تبعات و محدودیت‌های پزشکی و اقتصادی کرونا ویروس، فرصت‌ها و تهدیدات اجتماعی عجیبی در هر یک از جوامع رخ داد.


یادداشت روز؛

چتر سفید کمک‌های مومنانه در وضعیت قرمز روزهای کرونایی/ فرمولی که دست‌ها را یک‌صدا کرد

مواسات و کمک مومنانه بستری را فراهم ساخت تا همه اعضای جامعه با هر نوع نگرش و سلیقه‌ای با هدف دستگیری از همنوعانشان، در کنار یکدیگر قرار گیرند و تحت این فرمول بتوانند آسایش را برای خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، به ارمغان بیاورند.


یادداشت روز؛

شورای قرآنی، امین ملت/ شورای شیطانی مطیع قدرت!

شورای اسلامی شهر و روستا در زمان حیات حضرت امام راحل، همان حکم ریش سفید یا معتمدین محلی را داشتند و دستشان از پول، سرمایه و واسطه گری کوتاه بود و به امور مشورتی برای رضای خدا مشغول بودند.


یادداشت روز؛

پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره "نور" و فروپاشی سیطره غرب بر فنآوری‌های فضایی

دستیابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جایگاه عمق استراتژیک محور مقاومت به این فنآوری بزرگ و تعیین کننده و ایجاد یک قدرت برتر بازدارنده و به روز در سطح برترین ارتش‌های جهان، های یک بام و دوهوای غربی‌ها در قبال ایران، قادر به تغییر رویکرد و راهبرد جمهوری اسلامی نخواهند بود.


یادداشت روز:

زمین‌گیر شدن عقاب پوشالی در صحرای طبس/ ضربه شستی که درس عبرت امریکایی‌ها نشد

شکست سنگین امریکا در یک پروژه از پیش طراحی شده در صحرای طبس، چیزی جز امداد الهی نبود که عاملی برای عقب نشینی سران این کشور در عقده گشایی علیه کشورمان شد.


یادداشت روز؛

پایان ارزان فروشی شرکت‌ها با حضور شستا در بورس

قرار است به زودی سهام شستا به‌عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور در بورس عرضه شود. این موضوع در درجه اول اجرای اولین بند از اصل 144 قانون اساسی است که دولت را ملزم می‌کند تا هرنوع تغییر در مالکیت شرکت‌ها ابتدائا از طریق بورس انجام شود.