پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


یادداشت روز؛

از نمایندگان استان قزوین در لیگ‌های کشوری چه خبر؟/ تیم‌داری برای حمایت از ورزش یا شوی تبلیغاتی!

نکته‌ای که در تمام تیم‌های استان قزوین به چشم می‌خورد، جای خالی وعده‌هایی است که داده شد اما عمل نشد، عکس‌هایی که گرفته شد و نتیجه نداد و حمایت‌های مالی که آنچنان که مسئولین قول دادند به سر منزل مقصود نرسید.


یادداشت روز؛

دروغ‌پردازی‌های کاسبان سیاسی احزاب حامی دولت ادامه دارد

تحلیل غلط «انتصاب آشوب‌ها و ناآرامی‌ها و تخریب‌های گسترده اخیر به مردم طبقه متوسط و پایین و حتی اهالی جنوب شهر» از زبان برخی تحلیل‌گران و کاسبان سیاسی احزاب حامی دولت، دروغ بزرگی است که در راستای مقاصد خاص سیاسی از جمله بهره‌برداری در ایام انتخابات مجلس توسط تئوریسین‌های این طیف همیشه مدعی طراحی و منتشر شده است.


به مناسبت روز دانشجو؛

دراز است ره مقصد و من نوسفرم/ در باب روزگار دانشجویی

در این روزهای آغاز جوانی و دانشجویی باید کمربندهایمان را سفت ببندیم و از اینکه انرژی جوانی را در چه راهی به کار می‌بریم مواظبت کنیم، به قول شاعر: «دراز است ره مقصد و من نوسفرم»


جفا به عدالت طلبی؛

تاملی بر حواشی بازنشر مواضع حضرت آیت الله عابدینی در برنامه "ثریا"

مقارن با سکوت معنادار مدیر ارشد اجرایی و استاندار تازه وارد قزوین، مواضع انقلابی حضرت آیت الله عابدینی در مواجهه با فساد و ویژه‌خواری برای دلسوزان انقلاب و عدالت‌طلبان خوشایند بوده و بارقه‌ای از امید در دل‌ها به جهت گشایش فصلی نوین در مبارزه و مقابله با بی‌عدالتی در سطح استان ایجاد نموده است.


یادداشت روز:

اجیرکردن آشوبگران مجازی، راهبرد جدید اتاق فکر دشمن

پیش بینی می‌شود جهت دهی مطالبات مردمی و هدایت ذهن مخاطب از تمرکز بر روی موضوعات اصلی بسمت موضوعات فرعی و دست چندم و فاقد اهمیت و ضرورت، از جمله مهمترین راهبردهای پیش رو و آلترناتیو جبهه استکبار باشد.


یادداشت روز؛

مروری بر سهمیه بندی بنزین، کارت سوخت و افزایش چندبرابری قیمت!

سهمیه‌بندی سوخت و افزایش قیمت سوخت یک موضوع ملی در حوزه اقتصاد ملی و جامعه و آحاد مردم است و باید هر اقدامی در یک برنامه بلند مدت تعیین شده و دولت‌ها منهای گرایشات سیاسی، با رویکرد منافع ملی و با رعایت مسایل اجتماعی و امنیتی به روش صحیح و منطقی آن را پیاده سازی و دنبال کرده و مانع از ایجاد مشکلات معیشتی مردم و روانی جامعه شوند.


یادداشت/

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت و سقم) ، در صورت نیاز طی فرایند قانونی تغییر یابند نه تحت فشار اعتراض و اشوب؛ که در این صورت ثبات حکومت دچار اختلال می شود و این پیام به جامعه منتقل می شود که هر تصمیمی با اعتراض خیابانی و اشوب قابل تغییر است.


یادداشت روز؛

حوزه تاثیرگذاری شورای فرهنگ عمومی در قزوین تا کجاست؟

به نظر می‌رسد تعدادی از مدیران ارشد استان چندان علاقه ای به حضور و نقش آفرینی فعال در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان ندارند و صرفاً به حضور فیزیکی و امضای صورتجلسه بسنده می‌کنند و این ضربه ای بزرگ به بدنه فرهنگی و جامعه ایمانی دارالمومنین قزوین است.


نقد روز؛

قهرمانان ورزشی را چگونه بشناسیم؟!/ دست‌های پشت پرده‌ای که درحال ساختن مدال‌آوران پوشالی است

در دنیای امروز ورزش، تقلب به روش و اشکال مختلف اتفاق می‌افتد و کمتر ورزش دوستان از نوع و روش آن آگاه می‌شوند. دست آخر هم یک ورزش کثیف می‌ماند و پایان عمر ورزشی یک ورزشکار و روشدن دست افرادی سودجو که در پشت پرده هستند.


یادداشت روز؛

شکست مفتضحانه فتنه‌ مثلث شوم "غربی، عبری و عربی"/ اتحاد ایران و عراق؛ ستون‌ اصلی جریان مقاومت است

در سال های اخیر حوادث منطقه از جمله حضور داعش، جنگ های نیابتی ، حضور دول غربی تحت تاثیر حرکت عظیم مردمی در اربعین قرار گرفتند چرا که اتحاد بین دو کشور مهم مقاومت و منطقه در قالب اربعین پیام مهمی برای  دشمنان مقاومت داشت و نشان داد که امت واحده اسلام بدون کوچکترین هراسی در برابر جباران زمانه در هر شرایطی ایستادگی خواهند کرد.


۱۰ توصیه به دهمین استاندار قزوین

شایسته است استاندار جدید قزوین، نسبت به بررسی علل رکود، موانع اشتغال، کمک به تسریع، تکمیل و راه اندازی واحد‌های تولیدی، بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی با دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و کمک به صادرات کالا اهتمام ویژه ای داشته باشند تا شاهد بازگشایی مجدد ده‌ها واحد کوچک و بزرگ اقتصادی و صنعتی در قزوین و بازگشتن صدها و بلکه هزاران کارگر به عرصه تولید باشیم.


چرا قیام امام حسین (ع) ماندگار شد؟

براستی که دوام شکوه چهارده قرنی این قیام به ما ثابت می‌کند که حسین و یارانش را تنها اسطوره‌ی واقعی ماندگار تاریخ می‌توان نامید.