پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

یادداشت و مقالات


به مناسبت آغاز هفته بسیج؛

"بسیج" یعنی اراده پولادین تهدیدسوز و فرصت‌ساز/ ترویج تفکر بسیجی تنها مسیر حل مشکلات است

تبیین فرهنگ بسیجی موجب توفیقات بسیاری در توسعه و پیشرفت کشور شده و باید این فرهنگ به عنوان یک فرهنگ اصلی در جامعه حاکم و نقش‌آفرین باشد زیرا ایجاد تحول در بخش‌های مختلف کشور در گرو گسترش فرهنگ و تفکر بسیجی است.


عملکرد مقتدرانه قوه قضاییه در برخورد با متخلفان؛

پرونده هفت‌سنگان؛ یعنی در حل مشکلات کشور بن‌بست نداریم

امروز «هفت‌سنگان» نماد این حقیقت است که در حل مشکلات کشور بن‌بست نداریم و هرجا گروه‌های مردمی اراده کردند ، مسیر حل مشکلات را هموار و هموارتر کردند. راه اصلاح باز است؛ ما امیدواریم.


یادداشت روز؛

پروپاگاندای اصلاح‌طلبان برای تطهیر شیطان بزرگ/ اظهارات امثال "ناصری" ریشه در شکست‌های سیاسی دارد

بزرگ‌ترین خیانت در این ایام از سوی جریان شکست خورده اصلاحات صورت گرفت که با تمام توان درصدد تطهیر چهره امریکای جنایتکار و القای امید کاذب به مردم برآمده و پیروزی جو بایدن را تنها روزنه نجات کشور از وضعیت نابسامان اقتصادی و سرآغاز فصل جدیدی در ارتباطات دیپلماتیک ایران و امریکا قلمداد کردند.


نقدی بر یک انتخابات پرحاشیه؛

امریکای بایدن و ترامپ فرقی ندارد/ ایجاد امید کاذب در مردم بزرگترین خیانت است

واقعیت این است که امریکای ترامپ و بایدن باهم فرقی ندارند و تامین منافع مالی امریکا بخصوص در حوزه انرژی، حفظ امنیت رژیم غاصب صهیونیستی و تلاش برای نابودی و مهار انقلاب اسلامی سه اصل غیرقابل تغییر دکترین امنیت ملی امریکاست که با عوض شدن رئیس جمهور امریکا از ترامپ به بایدن یا هرکس دیگر تقلیل نمی‌یابد.


نقدی بر طرح استیضاح بی‌فایده رئیس‌جمهور؛

تعامل سازنده دولت و مجلس، تنها راه برون رفت از بحران اقتصادی است

بر کسی پوشیده نیست که در شرایط کنونی حفظ آرامش و دوراندیشی وکلای ملت و تکیه بر نقش قانون گذاری و تقویت نهادهای نظارتی و حمایتی مجلس شورای اسلامی در کنترل وضعیت لجام گسیخته اقتصادی کشور، بسیار تعیین کننده است.


چه کسی آدرس غلط به مردم می‌دهد؟!

آقای رئیس‌جمهور، ریشه مشکلات کشور خوابیدن رو به قبله "واشنگتن دی سی" است!

ریشه مشکلات این کشور واشنگتن دی سی نیست، ریشه مشکلات این کشور و به تجربه تاریخ، وجود افکار و به تبع آن عملکرد اشخاصی است که واشنگتن دی سی را کعبه آمال و آرزوهای یک ملت متمدن می‌دانند و امروز بجای تلاش میدانی و پیگیری و مجاهدت به دروغ هر روز آدرس غلط به مردم می‌دهند تا به اغراض سیاسی خود برسند.


به بهانه ۴۰ سالگی انقلاب؛

ردپای جریان تحریف در دفاع مقدس/ زنگ خطری که رهبری به صدا درآورد!

خط تحریف انقلاب اسلامی که از همان ابتدای طلیعه فجر انقلاب اسلامی دست به تحریف ریشه‌ها و حقایق آن زد، در تحریف دفاع مقدس که از برکات انقلاب اسلامی بود، بازننشست و سعی کرد مطالبی را به اذهان عمومی القاء کند که با کمی تأمل می‌توان آن را رد کرد.


به بهانه ۴۰ سالگی دفاع مقدس؛

جنگ ۸ ساله، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود/ ایجاد جریان مقاومت، بزرگترین دستاورد دفاع‌مقدس

دفاع مقدس که در تداوم انقلاب اسلامی به خاطر تجاوز وحشیانه صدام و 44 کشور حامی او رخ داد، عرصه ظهور و بروز کارآمدی اسلام انقلابی بود.


گذری بر کارنامه‌ی سیاه غرب‌زدگان در زدودن نام شهدا؛

حرف‌هایی از جنس تحریف!

باقی و دوستانش باید بدانند که حق داعیه داری دفاع از شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت را ندارند و نمی‌توانند تاریخ را تحریف کنند. جریان انقلابی با عمل به فرامین رهبری باید جلوی تحریف و دروغگویی و مصادره به نفع جریان واپسگرا و غربزده را بگیرند تا با روشنگری روی دیگر سکه این جریان را برملا سازند.


یادداشت روز؛

چرا "ما ملت امام حسینیم"، به شعار این روزهای هیئتی‌ها تبدیل شد؟

اکنون در حالی وارد نخستین محرم بدون حاج قاسم شده‌ایم که جمله‌ای از او به شعار هیئات مذهبی تبدیل شده است. جمله‌ی «ما ملت امام حسینیم» بخشی از یک سخنرانی حاج قاسم است که محرم امسالمان را با زمزمه‌‌ی آن سپری می‌کنیم. اما چرا حاج قاسم ما را ملت امام حسین (ع) می‌داند؟


نقدی بر حوادث اخیر لبنان؛

فتنه در آتش/ پروژه خلع سلاح حزب الله، ناکام ماند

سناریوی سوم استکبار جهانی در لبنان که جزو اهداف راهبردی آنان است، خلع سلاح حزب الله بوده که این سناریو نیز در سخنرانی روز جمعه سید مقاومت، سید حسن نصرالله با موضع‌گیری شجاعانه در سالروز جنگ 33 روزه، به نوعی ناکام ماند.


تحلیلی بر یادداشت اخیر حجاریان؛

تغییر راهبرد اصلاح‌طلبان برای ۱۴۰۰ و اقرار به انسداد رادیکالیسم؟

آقای سعید حجاریان در یادداشتی با عنوان «خشمگین از امپریالیسم، ترسان از انقلاب» به مواردی اشاره کرده که احتمالاً در وهله اول نشانه‌ای برای تغییر رویکرد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ و ثانیاً اقراری مجدد بر مسدود بودن راه رادیکالیسم است.