پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گفتگو


پژوهشگر و مخترع جوان قزوینی:

کارم را از نقطه صفر و با هزارتومان شروع کردم/ مسئولان قزوین نسبت به اختراعی که برای اولین‌بار در جهان به ثبت رساندیم، بی‌مهری کردند/ با این اختراع، یک عضو به ۱۲نفر اهدا می‌شود

پژوهشگر و مخترع جوان قزوینی گفت: شروع کار من از نقطه‌ی صفر و با مبلغ هزار تومان بود که برای ثبت اختراع در سامانه هزینه شد و من با توکل به خداوند و پشتوانه‌ی دعای والدین با شرکت در مرکز ثبت اختراع سپاه و مراکز علوم اولین اختراع خود را به ثبت رساندم.


بانوی شاعر قزوینی مطرح کرد

شعر تقلیدی خشک و پوسیده است/ ضعف نهادهای فرهنگی در حوزه ادبیات

بانوی شاعر قزوینی گفت: روح قزوین باید در شعر شاعر قزوینی وجود داشته باشد، شاعر دغدغه‌مند با نگاه لطیفش باید از اینکه گراند هتل در حال تخریب است، ناراحتی‌اش را ابراز کند و بخواهد این بناها به شکوه خود بازگردد و یا برای باغستان‌ها و تاکستان‌های قزوین دلسوزی کند.


عضو هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی قزوین مطرح کرد

سکوهای قهرمانی مسابقات اتومبیل‌رانی در انحصار ورزشکاران قزوین/ نداشتن پیست تمرین از مشکلات اصلی ورزش اتومبیل‌رانی و موتورسواری است

عضو هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی قزوین گفت: استان قزوین پایلوت رالی شهری است و با افتخار در تمام مسابقات بر سکوهای قهرمانی می‌ایستند.


مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین:

پروژه‌های قزوین به تنکابن و قزوین_رحیم آباد خسارت‌های بالایی در حوزه منابع طبیعی و آبی وارد کرد/ حجم بالای جابجایی خاک در مسیر قزوین به باغدشت چه ضرورتی دارد؟

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با اشاره به تخریب زیست محیطی برخی از پروژه‌های راه سازی ، گفت: بناست با یک ارزیابی مشترک محیط زیست و راه و شهرسازی پروژه جاده قزوین به رحیم آباد بررسی شود هرچند این اقدام پیش از آغاز عملیات عمرانی باید انجام می‌شد.


رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین:

پرداخت هدایای نقدی و غیرنقدی مصداق تخلف در انتخابات است/ اخطار به برخی از داوطلبان در مرحله ثبت‌نام

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: افرادی که در تبلیغات انتخاباتی به قانون احترام نمی‌گذارند درصورت نماینده شدن به مردم نیز احترام نخواهند گذاشت، همچنین هدیه‌های نقدی و غیرنقدی به هرشکل و عنوان حتی اگر با برچسب خیرخواهانه باشد غیرقانونی‌ست.


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین مطرح کرد

آزادسازی ۵هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه رزجرد/ رودخانه‌‌ها سرخرگ‌ حیاتی دشت به شمار می‌آیند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: طرح آزادسازی حریم و بستر 260کیلومتر از رودخانه‌ها در استان آغاز شده و رودخانه رزجرد در اولویت قرار گرفته است.


گزارش صبح قزوین از کوره‌هایی که امید آفریدند

تبلور تولید ملی و اعتماد در کارخانه فولاد کلاچ/ در آینده نزدیک از تکنولوژی جدید ساختمانی رونمایی می‌شود

کارخانه فولاد کلاچ قزوین با تولید سالانه 85هزار تن از جمله نمونه‌های تکیه برتوان داخلی و تولید ملی است و این میزان طی ماه‌های آینده به 200هزار تن نیز خواهد رسید و در آن صفر تا صد ساخت، نصب و راه‌اندازی ماشین آلات توسط نیروهای داخلی انجام شده است.


عضو هیئت مدیره انجمن "ام اس" قزوین مطرح کرد

وجود ۱۵۰۰بیمار مبتلا به "ام اس" در استان قزوین/ بیمه‌ها ۹۰درصد هزینه‌های درمانی بیماران را پوشش می‌دهند

عضو هیئت مدیره انجمن "ام اس" قزوین گفت: حدود 1500بیمار "ام اس" در استان وجود دارد و تقریبا 90درصد پرداختی بیمارستانی را بیمه‌ها پوشش می‌دهند و پنج تا 10درصد نیز رقم اندکی است که توسط خود بیمار پرداخت می‌شود.


با برگزاری همایش "بسیج، زنان، چهار دهه افتخار"؛

دبیر بنیاد عفاف و حجاب قزوین به عنوان ۴۰ بانوی نخبه بسیجی کشور معرفی شد

دبیر بنیاد عفاف و حجاب قزوین در همایش "بسیج، زنان، چهار دهه افتخار" به عنوان 40 بانوی نخبه بسیجی کشور معرفی شد.


در مصاحبه صبح قزوین با دکترای جامعه‌شناسی فرهنگی مطرح شد؛

فرازونشیب اشتغال زنان در میان سیاست‌زدگی‌ها/ برای بهبود شرایط بانوان شاغل چه می‌توان کرد؟

پژوهشگر اجتماعی در مصاحبه با صبح قزوین گفت: اکنون دچار نوعی دودستگی فرهنگی در کشور شده‌ایم، عده‌ای می‌گویند زن‌ها با بازگشت به خانه به وظایف مادری و همسری خود بپردازند و دسته‌ی دوم تلاش می‌کنند زنان را بر اساس معیارهای جهانی به تمام عرصه‌های کاری وارد کنند.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین:

مسئولان با عمل به بیانیه "گام دوم انقلاب" حمایت از جوانان را از پشت تریبون به متن جامعه بکشانند/ اعتماد به جوان متخصص، ما را سریع‌تر به عدالت و پیشرفت می‌رساند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین گفت: اگر جوانان با روحیه‌ جهادی و انقلابی وارد عرصه‌های مختلف فعالیتی شوند و در انجام امور ایستادگی، عزم راسخ و اراده داشته باشند دشمنان از ایستادگی در مقابل ایران مایوس می‌شوند.


جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین:

قرارگاه در حوزه مهاجرت معکوس مردم به روستاها موفق عمل کرد/ اجرای بیش از ۴۰پروژه در روستاهای محروم قزوین

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الامر(عج ) در 72 روستا از مناطق طارم سفلی، الموت شرقی و الموت غربی فعالیت‌های متفاوتی را در زمینه‌هایی تعلیم و تربیت، سلامت، فرهنگی، اشتغال و عمرانی انجام داده ‌است.