پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گفتگو


مدیر مرکز نمونه جمع‌آوری شیر قزوین:

دولت مشکل نقدینگی دامداران را حل کند/ برای ۷۰ نفر اشتغال‌زایی کردیم

مدیر مرکز نمونه جمع‌آوری شیر قزوین گفت: در مجموعه ما اکنون در کل حدود ۷۰ نفر مشغول به کار هستند و گاهی هم شیرهای خام جمع‌آوری شده را به تبریز، گیلان، ارومیه، زنجان، اراک و تهران صادر می‌کنیم.


ریاست دانشگاه فرهنگیان استان قزوین:

جریان مقاومت در منطقه پرقدرت‌تر و متحدتر از گذشته شده است/ سپاه پاسداران به جهانیان نشان داد که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

ریاست دانشگاه فرهنگیان قزوین گفت: درک ناصحیح سران امریکایی و درک نادرست آنان از این موضوع موجب شده که محور مقاومت و جریان‌های انقلابی در تمامی کشورهای منطقه قوی تر و متحدتر شوند و این یک سنت الهی است.


کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه با صبح قزوین:

تظاهرات ضدامریکایی در عراق پس لرزه‌های شهادت سردار سلیمانی بود/ تحقق خواسته‌ی خروج امریکا با وحدت ملی مردم

کارشناس سیاسی گفت: ملت عراق با تحقق وحدت و انسجام به خواسته خود که خروج نظامیان امریکایی از کشورشان است دست می‌یابند، اما در مقابل؛ دشمن نیز با نگاه به داخل و پیاده نظامش قصد رسیدن به اهدافش را دارد.


مدیر حوزه علمیه استان قزوین:

ترویج معنویت دینی باید از مراکز و نهادهای علمی شروع شود/ در بیانیه گام دوم، توجه به معنویت از راهکارهای حفظ انقلاب عنوان شده است

مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به بحث معنویت با رویکرد دینی تاکید دارند و اصرار می‌ورزند که برای حفظ انقلاب باید به بحث معنویت توجه ویژه‌ای شود و برای ترویج آن برنامه‌ریزی درستی صورت بگیرد.


مدیرکل دامپزشکی استان قزوین:

وجود "آفلاتوکسین" در شیر واحدهای صنعتی استان نزدیک به صفر است/ واحدهای لبنی صنعتی به صورت جدی کنترل می‌شوند

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: تمام روند تولید شیر و فرآورده‌های لبنی در واحدهای صنعتی کنرل شده و وجود آفلاتوکسین در شیر نه تنها بالا نیست بلکه پایین‌تر از حدمجاز استاندارد جهانی و درمواردی نزدیک به صفر است.


عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین:

جوانان مهره‌های اصلی اجرای بیانیه گام دوم انقلاب هستند/ انقلاب اسلامی به سوی تمدن‌سازی جهانی در حرکت است

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: ما باید در گام دوم انقلاب بتوانیم جایگاه والا و مقدس جمهوری اسلامی را برجسته‌تر کرده و حتی برای تمدن جهانی تلاش کنیم چراکه این وظیفه و رسالت برعهده انقلاب اسلامی است.


مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان "آب‌آرا" در قزوین:

جزو برترین‌ها در حوزه تولیدات تجهیزات آب‌نمای کشور هستیم/ فعالیت‌مان با ۲۰۰هزارتومان آغاز کردیم/ روند اداری نامناسب بسیاری از مخترعان را از کارآفرینی ناامید می‌کند

مدیرعامل شرکت "آب‌‌آرا" در قزوین گفت: شرکت "آب‌آرا" اولین مجوز شرکت دانش‌بنیان طراحی و تولید تجهیزات آب نما و نرم‌افزارهای کنترلی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را کسب کرده و جزو برترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات آب‌نما در سراسر کشور است.


عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی:

دیپلماسی اقتصادی داخلی دولت ضعیف است/ تعامل تجاری و درآمدی با کشورهای غیراروپایی و همسایه مغفول واقع می‌شود

 عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امروز مشکل این است که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و بازرسی کشور آن میزان همکاری که برای سهولت کار فعالان اقتصادی لازم است را انجام نمی‌دهند.


پژوهشگر اقتصادی و امضاکننده نامه به رئیس جمهور درمصاحبه با صبح قزوین:

دولتمردان راهکار حل مشکلات اقتصادی را با تکیه بر توان داخلی بلد نیستند/ باید به سمت تامین محصولات مورد نیاز بازارهای همسایه پیش برویم

پژوهشگر اقتصادی ایران گفت: عمده مانع ما این است که قصد حل مشکلات در داخل وجود ندارد و تکیه بر خارج مدنظر است، طبق گفته خود رئیس جمهور که راه حل مشکلات بدون روابط خارجی را بلد نیست؛ بهتر است فضا برای کارشناسانی که توان حل مشکلات را دارد فراهم شود


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در مصاحبه با صبح قزوین:

نیاز به تبادل اقتصادی با خارج؛ به‌معنای ارتباط با چند کشور خاص نیست/ کاهش صادرات نفتی راهکار دستیابی به توسعه پایدار است

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد قزوین گفت: نیاز به ارتباط با خارج به معنای ارتباط با چند کشور خاص نیست و امروز این امکان وجود دارد که با بسیاری از کشورها که در زمینه‌های مختلف به دانش، تکنولوژی، مواد اولیه و معدنی ما نیاز دارند در ارتباط باشیم و از طریق آن نسبت به درآمد و تامین منابع لازم مالی اقدام کنیم.


عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی:

دولت رفع موانع داخلی در اقتصاد را به‌طور جدی اجرایی کند/ با حذف موانع غیرضرور در حوزه اشتغال، کسب وکار را رونق دهیم

روش‌هایی وجود دارد که ما می‌توانیم با ساماندهی مجوزها و کاهش یا حذف برخی از مجوزهای غیرضرور برای شروع کسب و کار یا توسعه آن، بازار اشتغال را سر و سامان دهیم و بهبود ببخشیم.


مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان:

کاروان‌های زیارتی قزوین به سوریه اعزام می‌شود/ آمادگی موکب‌های اربعین برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستانی

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: با توجه به رشادت‌های فراوان مدافعان حرم به ویژه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، امنیت در شهرهای زیارتی سوریه به طور کامل برقرار شده و کاروان‌های زیارتی آمادگی اعزام زائران به سوریه را به شکل هوایی دارند.