پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گزارش


خادم آستان قدس رضوی:

۱۵ سال توفیق خدمت به زائرین امام رضا(ع) نصیبم شد/ نذر گل زوج جوان، آمینی بر طلب حاجت شد

خادم آستان قدس رضوی گفت: حدود ۱۵ سال است که این آرزو برایم محقق شده‌است، ابتدا در مهمانسرای حضرت و سپس به عنوان کفشدار توفیق خدمت به زائرین آقا علی بن موسی الرضا(ع) نصیبم شد.


گزارش صبح قزوین از تحریمات دارویی؛

تحریم، خط ترمز توسعه پزشکی و درمانی ایرانی‌ها نشد/ دهن‌کجی امریکا به میثاق‌های بین‌المللی سلامت

امریکا که همواره خود را حامی حقوق بشر در سطح جهان معرفی می‌کند، پس از ناامیدی از دستیابی به منافعش در ایران، تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی را بر ما تحمیل کرده و حتی به بیمارانی که برای ادامه حیات به دارو نیاز دارند نیز رحم نمی‌کند اما این تحریم‌ها مانع از رشد و تولید دارو در کشور نشد.


نماینده مردم تاکستان در مجلس:

بودجه اختصاصی به قزوین در حوزه کرونا بسیار ناچیز است/ قوانین گمرگ و سودهای مزاحم بانکی دومانع بزرگ بر سر راه سرمایه‌گذاران

نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: برخی از قوانین گمرک‌ها در حوزه‌ی واردات مواد اولیه و سود‌های بانکی مزاحم، روند فعالیت سرمایه‌گذاران را تضعیف می‌کند که برخی از این قوانین نیازمند اصلاحات است.


مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان:

۱۲۰۰ واحد مسکن برکت در قزوین ساخته می‌شود

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در قزوین گفت: ستاد اجرایی در طرح مسکن برکت ساخت 1200 واحد در شمال شرق ناحیه شهری مهرگان را برعهده گرفته که یکی از بی‌نظیرترین سایت‌های پروژه ساخت مسکن در کشور است.


کارشناس مسائل سیاسی در مصاحبه با صبح قزوین:

خوی درندگی امریکا برای ‌جهانیان کاملا ملموس است/ غربی‌ها در منجلاب جنایت‌های خود غرق می‌شوند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امریکا علی‌رغم ادعایی که در حقوق بشر دارد از سال‌های گذشته نه تنها در ایران حتی در کشورهای منطقه و جهان نیز حملاتی داشته که در نتیجه آن خوی درندگی آن به طور کامل ملموس می‌شود.


دبیر حزب مؤتلفه استان قزوین:

پیش از انقلاب ورود اسرائیل به قزوین در پوشش کشاورزی بود/ ایرانی‌ها ضدیت با حقوق بشر امریکا را به‌خوبی حس کرده‌اند

دبیر حزب مؤتلفه استان قزوین گفت: پیش از انقلاب در حوزه کشاورزی، میدان دادن برای حضور اسرائیل در دشت قزوین یکی از جنایات امریکا بود که با ترفندهایی در قالب اصلاحات ارضی در زمان شاه زمینه حضور اسرائیلی‌ها را در قزوین فراهم کرد.


گزارش صبح قزوین از ماجرای ادامه‌دار ویژه‌خواری‌ها؛

تیغ برنده ویلاسازی بر گلوی زمین‌های بکر روستایی/ زمین‌خواری به کوه‌خواری رسید

مناطق روستایی و خوش آب و هوا از جمله مناطقی هستند که معمولا برخی سودجویان به آن هجوم آورده و در آنجا تغییر کاربری ایجاد می‌کنند. طی هفته‌های اخیر نیز تعدادی از اهالی رزجرد قزوین نسبت به کوه‌خواری و دخل و تصرف در اراضی ملی خبر دادند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.


ساکنان کوچه فراموش شده محمدیه می‌گویند؛

قدمت ۶۰ ساله لوله‌های آب، مردم قزوین را بی‌خانمان کرد/ ریزش ساختمان، تهدید بزرگی برای محله محمدیه!

حدود دوسال پیش فرونشست در کوچه محمدیه شهر قزوین زمینه بی‌خانمان شدن تعدادی از اهالی این محله را فراهم کرد، متاسفانه علت این موضوع پوسیدگی لوله‌های آب بود. امروز پس از گذشت مدت‌ها از این مسئله هنوز مشکل ساکنان این محله حل نشده است.


گزارش صبح قزوین از ورزش و جوانمردی؛

گلریزان زورخانه‌ای، بابی برای دست‌گیری از نیازمندان/ پهلوانانی که زمینه‌ساز ازدواج زوج‌های قزوینی می‌شدند

رسم گلریزان زورخانه‌، به منظور تامین نیازهای مادی افراد نیازمند در شب‌های جمعه انجام می‌شد. کمک به نیازمندان بخشی از بازتاب جوانمردی پهلوانان بود و زوج‌های جوان بسیاری نیز در راستای برگزاری این مراسم زیر یک سقف رفتند‌.


مدیر حوزه علمیه استان:

امکانات مدارس حوزه پاسخگوی نیاز طلاب نیست/ جای خالی مدارس حوزوی در مناطق شمالی قزوین

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: از زمان انقلاب تا به حال حوزه‌ی علمیه‌ی استان قزوین دستاوردهای چشمگیری داشته؛ اما متاسفانه در بحث زیرساخت‌ها موفقیت چندانی کسب نکرده‌است چرا که پیشینه‌ی بیشتر مدارس حوزه قدمتی بالغ بر ۱۰۰ الی ۴۰۰ سال دارند و با این وجود پاسخگوی نیازهای طلاب نیستند.


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

روند بستری بیماران کرونایی رو به افزایش است/ مناطق روستایی قزوین در معرض خطر جدی قرار دارند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط کنونی روند بستری بیماران رو به افزایش بوده و تعداد بیماران و شرایط ویروس کرونا با اردیبهشت ماه متفاوت است.


مسئول شبکه جوانان رضوی استان:

۱۲۰ عنوان برنامه به مناسبت دهه کرامت برگزار می‌شود/ توزیع ۸ هزار اطعام رضوی در قزوین

مسئول شبکه جوانان رضوی استان قزوین از برگزاری 120 عنوان برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در سراسر استان خبر داد.