پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گزارش


جانشین مدیرکل حج و زیارت استان قزوین:

ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین آغاز شد/ پیش‌بینی افزایش ۳ برابری زائران در سال جاری

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان قزوین گفت: سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۰۳ زائر در قالب ۹ هزار و ۴۲۱ گروه از استان قزوین برای شرکت در پیاده‌روی ثبت‌نام کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال آمار زائران به سه برابر افزایش یابد.


نماینده سابق مجلس در مصاحبه با صبح قزوین:

درخواست ما از وزارت اطلاعات، بررسی دوباره پرونده "حسن عباسی" است/ موضوع اعتبار مدرک و دوتابعیتی‌بودن رئیس‌جمهور را با آقای رئیسی مطرح کردم

نماینده سابق مجلس گفت: حسن عباسی از نیروهای انقلابی درس پس داده است و از 20سال پیش فریادها و مطالبات خود را از مسئولین مطرح کرده است و ما ضمن تشکر و حمایت از نیروهای خدوم وزارت اطلاعات از قوه قضائیه درخواست داریم پرونده عباسی مجدد مورد بررسی قرار گیرد.


مصاحبه خواندنی صبح قزوین با پزشک فوق‌تخصص قزوینی؛

۷سال است از بیماران کم‌بضاعت ویزیت دریافت نمی‌کنم/ درصد کمی از پزشکان رفتارهای مادی‌گرایانه دارند/ جامعه پزشکی شرایط اقتصادی مردم را درک کنند

برخی می‌گوید پزشکان به دلیل کسب درآمد بالا قادر به درک شرایط اقتصادی سایر مردم نیستند، من اصلا موافق این سخن نیستم؛ چراکه اکثر پزشکان با جان و دل برای رفع مشکل بیماران تلاش می‌کنند.


عضو شورای شهر در مصاحبه با صبح قزوین:

پروژه "دال‌گذاری" کانال بلوار مدرس بدون اطلاع شورای شهر انجام گرفت

عضو شورای شهر قزوین گفت: سرپوشیده کردن کانال آب بلوار مدرس و قرار دادن مبلمان در آن ضرورت ندارد و هیچ بوی نامطبوعی از آن احساس نمی‌شود و من با این طرح مخالفم؛ این طرح بدون اطلاع و نظرخواهی از شورای شهر اجرا می‌شد.


رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

تنها راه مبارزه با فساد و حواشی، شفاف‌سازی است/ با بودجه وابسته به نفت در برابر هر تحریم و تهدیدی، شکننده هستیم

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: تنها راه مبارزه با فساد و حواشی و موضوعاتی که ایجاد می‌شود بحث شفافیت است؛ لذا در خصوص انتصاب مدیران واقعا موافق شفاف سازی هستم.


امام جمعه موقت قزوین:

اجرای طرح "رسم ابرار" اقدامی بسیار ارزشمند است/ مسئولان باید در صف مقدم حمایت از محرومان باشند

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به اجرای طرح "رسم ابرار" گفت: این کارِ شایسته‌ی خداپسند و کمک به کسانی که هیچ پناهی جز خدا ندارند در پیشگاه خدا اقدامی بسیار ارزشمند و در واقع زنده کردن راه علی ابن ابیطالب(ع) و سیره این خاندان بزرگ است.


صبح قزوین گزارش می‌دهد؛

به عشق مولا علی(ع) چه می‌کنید؟/ مردم قزوین پاسخ می‌دهند

امسال و در آستانهٔ عید غدیر، مردم ایران در پویش "به عشق علی" می‌خواهند در هر شغل و جایگاهی که هستند، کاری را به عشق مولایشان امام علی (ع) انجام دهند؛ شاید این کارها در ظاهر کوچک باشند، اما مگر غیر از این است که هرکس باید در حد توانش کار کند و بیش از آن تکلیفی ندارد؟


شاعر آئینی کشور در مصاحبه صبح قزوین:

شعرا با سروده‌های خود در ابلاغ پیام غدیر باقدرت وارد شده‌اند/ حوزهٔ مفاهیم دینی باید از کار شعاری فاصله بگیرد

شاعر آیینی کشورمان در گفت‌وگو با صبح قزوین گفت: متاسفانه در حوزهٔ مفاهیم دینی کار شعاری زیاد انجام می‌شود، اما کار هنری تاثیرگذار خیلی کم داریم.


کارشناس فرهنگی در مصاحبه با صبح قزوین:

اجرای طرح "رسم ابرار" نیازمند اطلاع‌رسانی و تبلیغات گسترده است/ مسئولان رسیدگی به اقشار محروم را جزو اولویت‌های خود قرار دهند

کارشناس فرهنگی گفت: مسئولان باید اولویت برنامه‌های خود را برای کسانی بگذارند که صدایشان کمتر شنیده می‌شود؛ چراکه متاسفانه سخنان اقشار برخوردار بیش از سایرین شنیده می‌شود.


رئیس جهاد دانشگاهی قزوین مطرح کرد

"اِیت"، پروژه‌ای با هدف تالیف کتاب‌هایی با فرهنگ اسلامی/ ۷۰۰ نوزاد در مرکز درمان ناباروری جهاد متولد شدند

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: پروژه‌‌ی "اِیت" یکی از این دو پروژه است که هدف آن تالیف کتاب‌هایی با فرهنگ اسلامی و انتشار آن در کشورهای منطقه است.


دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان:

مرکز مطالعات "زن و خانواده، زندگی برتر" در قزوین راه‌اندازی می‌شود

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین گفت: با فراهم شدن مقدمات لازم امیدواریم به زودی شاهد آغاز فعالیت مرکز مطالعات زن و خانواده زندگی برتر در مجاورت یکی از امامزادگان شهر قزوین باشیم.


معاون طرح و برنامه وزارت صمت درمصاحبه با صبح قزوین:

ذرت رتبه اول و برنج رتبه دوم واردات در کشور را دارد/ دو مشکل عمده‌ی صنعت مربوط به بازار و نوآوری است

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه ذرت، رتبه‌ی نخست را در واردات کشور دارد، گفت: واردات ذرت سالانه 2میلیارد و نود میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌کند؛ رتبه‌ی دوم واردات نیز از آن محصول برنج است.