پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

گزارش


پژوهشگر و مخترع جوان قزوینی:

کارم را از نقطه صفر و با هزارتومان شروع کردم/ مسئولان قزوین نسبت به اختراعی که برای اولین‌بار در جهان به ثبت رساندیم، بی‌مهری کردند/ با این اختراع، یک عضو به ۱۲نفر اهدا می‌شود

پژوهشگر و مخترع جوان قزوینی گفت: شروع کار من از نقطه‌ی صفر و با مبلغ هزار تومان بود که برای ثبت اختراع در سامانه هزینه شد و من با توکل به خداوند و پشتوانه‌ی دعای والدین با شرکت در مرکز ثبت اختراع سپاه و مراکز علوم اولین اختراع خود را به ثبت رساندم.


بانوی شاعر قزوینی مطرح کرد

شعر تقلیدی خشک و پوسیده است/ ضعف نهادهای فرهنگی در حوزه ادبیات

بانوی شاعر قزوینی گفت: روح قزوین باید در شعر شاعر قزوینی وجود داشته باشد، شاعر دغدغه‌مند با نگاه لطیفش باید از اینکه گراند هتل در حال تخریب است، ناراحتی‌اش را ابراز کند و بخواهد این بناها به شکوه خود بازگردد و یا برای باغستان‌ها و تاکستان‌های قزوین دلسوزی کند.


عضو هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی قزوین مطرح کرد

سکوهای قهرمانی مسابقات اتومبیل‌رانی در انحصار ورزشکاران قزوین/ نداشتن پیست تمرین از مشکلات اصلی ورزش اتومبیل‌رانی و موتورسواری است

عضو هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی قزوین گفت: استان قزوین پایلوت رالی شهری است و با افتخار در تمام مسابقات بر سکوهای قهرمانی می‌ایستند.


حواشی پررنگ‌تر از متن ازدواج/ جشن‌های عروسی با خرج‌های لاکچری

امروزه رنگ بوی سنتی و سادگی از اکثر جشن‌های ازدواج رنگ باخته‌ و با چشم و هم‌چشمی جای خود را بیشتر به حال و هوای لاکچری و تجملی داده است و همین نیز به چالشی بزرگ برای زوج‌های جوانی بدل گشته که می‌خواهند روزهای نخست زندگی خود را جشن بگیرند.


مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین:

پروژه‌های قزوین به تنکابن و قزوین_رحیم آباد خسارت‌های بالایی در حوزه منابع طبیعی و آبی وارد کرد/ حجم بالای جابجایی خاک در مسیر قزوین به باغدشت چه ضرورتی دارد؟

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با اشاره به تخریب زیست محیطی برخی از پروژه‌های راه سازی ، گفت: بناست با یک ارزیابی مشترک محیط زیست و راه و شهرسازی پروژه جاده قزوین به رحیم آباد بررسی شود هرچند این اقدام پیش از آغاز عملیات عمرانی باید انجام می‌شد.


رئیس هیئت کشتی استان قزوین:

چهار رویداد کشتی در الوند برگزار می‌شود/اصلاح فضای تخریب و امنیتی کشتی کشور در اتحادیه جهانی با برگزاری مسابقات بین المللی الوند

رئیس هیئت کشتی استان قزوین گفت: اکنون چهار رویداد کشتی در الوند در حال برگزاری است که مسابقات بین المللی از جمله آن‌هاست که طی آن شرکت کنندگان از تاریخ 20تا 22 به رقابت می‌پردازند.


روایت صبح قزوین از مناطق محروم الموت غربی؛

"آکوجان" منطقه‌ای فراموش شده در دل زیبایی‌های طبیعت قزوین/ روستایی غرق در مشکلات که مسئولان بازسازی آن را رها کردند

روستای آکوجان اگر مورد حمایت مسئولین قرار می‌گرفت؛ می‌توانست ماسوله‌ای دیگر باشد زیرا بافت معماری این منطقه از زیبایی خاصی برخوردار است؛ اما این روزها مردم روستای آکوجان گویا فراموش شده‌اند.


صبح قزوین گزارش می‌دهد؛

دانش آموزان قزوینی در راه مسابقات جهانی رباتیک/ نخبه‌های کوچک برای کسب سکوهای بزرگ تلاش می‌کنند

دانش‌آموزان رشته‌ رباتیک کانون ارمغان دانش، گرد هم آمده‌ بودند تا با تلاش و مهارتشان پرچم ایران را در مسابقات جهانی رباتیک به اهتزاز درآورند.


رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین:

پرداخت هدایای نقدی و غیرنقدی مصداق تخلف در انتخابات است/ اخطار به برخی از داوطلبان در مرحله ثبت‌نام

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: افرادی که در تبلیغات انتخاباتی به قانون احترام نمی‌گذارند درصورت نماینده شدن به مردم نیز احترام نخواهند گذاشت، همچنین هدیه‌های نقدی و غیرنقدی به هرشکل و عنوان حتی اگر با برچسب خیرخواهانه باشد غیرقانونی‌ست.


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین مطرح کرد

آزادسازی ۵هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه رزجرد/ رودخانه‌‌ها سرخرگ‌ حیاتی دشت به شمار می‌آیند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: طرح آزادسازی حریم و بستر 260کیلومتر از رودخانه‌ها در استان آغاز شده و رودخانه رزجرد در اولویت قرار گرفته است.


گزارش صبح قزوین از کوره‌هایی که امید آفریدند

تبلور تولید ملی و اعتماد در کارخانه فولاد کلاچ/ در آینده نزدیک از تکنولوژی جدید ساختمانی رونمایی می‌شود

کارخانه فولاد کلاچ قزوین با تولید سالانه 85هزار تن از جمله نمونه‌های تکیه برتوان داخلی و تولید ملی است و این میزان طی ماه‌های آینده به 200هزار تن نیز خواهد رسید و در آن صفر تا صد ساخت، نصب و راه‌اندازی ماشین آلات توسط نیروهای داخلی انجام شده است.


عضو هیئت مدیره انجمن "ام اس" قزوین مطرح کرد

وجود ۱۵۰۰بیمار مبتلا به "ام اس" در استان قزوین/ بیمه‌ها ۹۰درصد هزینه‌های درمانی بیماران را پوشش می‌دهند

عضو هیئت مدیره انجمن "ام اس" قزوین گفت: حدود 1500بیمار "ام اس" در استان وجود دارد و تقریبا 90درصد پرداختی بیمارستانی را بیمه‌ها پوشش می‌دهند و پنج تا 10درصد نیز رقم اندکی است که توسط خود بیمار پرداخت می‌شود.