- صبح قزوین - http://sobheqazvin.ir -

 تاریخ انتشار :10/9/2018 12:00:00 AM    کد خبرنگار :100   print

سفیر اتریش در دیدار با استاندار قزوین:

تصمیم دولت اتریش، استفاده ایران از معاهده برجام است

سفیر اتریش در دیدار با استاندار قزوین گفت: اراده و تصمیم دولت اتریش،استفاده و بهره مندی ایران از معاهده بین المللی برجام است.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین ؛ اشتفان شولتز ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار با زاهدی، استاندار قزوین در استانداری اظهار کرد: ما به نمایندگی از کشور اتریش در این دیدار حضور یافته ایم تا اراده و تصمیم قطعی این کشور را برای بهره مندی ایران از معاهده برجام اعلام کنیم.

وی افزود: از اینکه دولت و حکومت ایران در برابر تحریکات سیاسی بردباری نشان می‌دهد بسیار تحت تاثیر هستیم و تلاش می‌کنیم در این شرایط کانال‌های اقتصادی میان دو طرف را برقرار نگاه داریم.

سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: اتریش در کنار اروپا برای اولین بار دست به اقداماتی می‌زند تا با ایالت متحده آمریکا برای خروج از معاهده بین المللی برجام مقابله کند.

وی اذعان کرد: ایران و اتریش روابط حسنه و ابعاد خوشایندی در طول تاریخ داشته اند که به ندرت با کشور دیگری می‌توان آن را دید.

این مقام مسئول اضافه کرد: هدف ما از حضور در ایران این است که اتریش بتواند موقعیت اقتصادی و تجاری خود را تامین کند و در این خصوص استان قزوین از توانمندی ها و ظرفیت های لازم مورد نظر برخوردار است.

وی گفت: قزوین به عنوان پایتخت قدیم ایران در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و همین موضوع به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن برای فعالیت ای اقتصادی و تجاری افزوده است.

سفیر اتریش در ایران گفت: دیداری با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین داشته ایم و برای فعالیت و سرمایه گذاری در دو بخش صنعت و گردشگری مذاکراتی صورت گرفت.

وی اعلام کرد: قزوین با داشتن فرهنگ و رسوم مختلف ظرفیت‌های بی نظیری در توسعه روابط گردشگری دارد و امیدواریم در این زمینه نیز بتوانیم شاهد توسعه روابط باشیم.

شولتس اضافه کرد: هم اکنون در حال اجرای یک مدرسه آموزش گردشگری در تهران هستیم که می‌تواند نقش موثری در تقویت روابط گردشگری دو طرف ایفا کند.

وی گفت: اتریش در کنار همه این موارد در هنر نیز با ایران اشتراک دارد و تنها کشور اروپایی است که یک انجمن فرهنگی دایر به مدت 60 سال در ایران دارد.

این سفیر اضافه کرد: اتریش در زمینه حمل و نقل ریلی نیز با ایران همکاری نزدیکی دارد و 40 درصد کل سوزن‌های حمل و نقل ریلی ایران از طریق یک شرکت اتریشی تامین می‌شود.

وی گفت: یکی از بزرگترین شرکت‌های اتریش در صنعت آبیاری در ایران فعال است و طی سفر ریاست جمهوری ایران به اتریش قراردادی به اندازه 100 میلون یورو برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری در ایران منعقد شد.

این مسئول ادامه داد: این قرارداد به اندازه 10 میلون یورو درگیلان فعال است و ظرفیت اجرای طرح‌های مشابه آن در قزوین نیز وجود دارد.
انتهای پیام/2002