- صبح قزوین - http://sobheqazvin.ir -

 تاریخ انتشار :6/13/2018 12:00:00 AM    کد خبرنگار :100   print

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان:

متصدی متقلب رستوران در تاکستان به حبس محکوم شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: متصدی متقلب رستوران در تاکستان به ۴ ماه حبس محکوم شد.محمدرضا آذربایجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به قوانین سازمان دامپزشکی کشور و وظایف ذاتی و سازمانی این اداره کل در راستای کنترل بهداشت و سلامت فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی، شیر است.

وی افزود: این فرآورده‌های خامی دامی در واحدهای استحصالی مانند کشتارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی سوسیس و کالباس و کنسروسازی و واحدهای عرضه مانند قصابی‌ها، مرغ و ماهی فروشی‌ها، رستوران‌ها، عرضه کنندگان فرآورده‌های لبنی، بر عهده دامپزشکی است.

وی افزود: اداره دامپزشکی با پایش فرآورده‌های خام دامی مصرفی در رستورانها و واحدهای عرضه این شهرستان با استفاده از نمونه برداری‌های لازم از گوشت خام و انجام آزمایش مولکولی تشخیص تفریقی، متصدی متخلف رستورانی که از گوشت سنگدان در کباب کوبیده به جای گوشت قرمز گاو یا گوساله استفاده می کرد را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کرد.

آذربایجانی تصریح کرد: با تشکیل پرونده قضایی و درخواست کیفر خواست علیه مشارالیه، متصدی متخلف رستوران توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهر تاکستان به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد.
انتهای پیام/2002