- صبح قزوین - http://sobheqazvin.ir -

 تاریخ انتشار :8/22/2017 12:00:00 AM    کد خبرنگار :23   print

مدیر حوزه علمیه استان قزوین:

علم امام جواد(ع) زمینه ساز ترویج اسلام شد

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: در هر مناظره و مباحثه علمی که از سوی مامون تشکیل می‌شد پیروز این مباحث و مناظره‌های علمی حضرت امام جواد (ع) بودند؛ زیرا که علم آن حضرت الهی بود.حجت الاسلام علی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) گفت: امام جواد(ع) همچون پدران بزرگوارش دارای علم فراوانی بود که زمینه ساز ترویج اسلام در زمان امامت ایشان شد.

مدیر حوزه علمیه قزوین در ادامه افزود: در آن زمان چون بحث علم آموزی و اهمیت به علم بسیار رواج داشت و مامون نیز علم دوست بود؛ هدفش برگزاری مذاکره و مناظره‌های علمی با علما و مباحثه برای شکست امام جواد(ع) بود.

وی ابراز کرد: امام جواد (ع) قبل از بلوغ به امامت رسیدند که این مسئله برای مردم آن زمان مخصوصا نخبگان و علما تعجب آمیز بود.

این استاد حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: در هر مناظره و مباحثه علمی که از سوی مامون تشکیل می‌شد پیروز این مباحث و مناظره‌های علمی حضرت امام جواد(ع) بودند؛ زیرا که علم آن حضرت الهی و در مدرسه و یا مکتبی درس نخوانده بودند.

وی ادامه داد: امام جواد (ع) بنا به روایات در سن 7 سالگی ویا در 9 سالگی به امامت رسیدند و این زمانی است که حضرت به حد بلوغ نرسیده بود و این نشانه قدرت خدای متعال است که می‌تواند فردی را که به حد بلوغ نرسیده به عنوان امامت بر مردم برگزیند.

رئیس حوزه علمیه قزوین در پایان عنوان کرد: آحاد جامعه به خصوص نسل نوجوان و جوان ما باید امروز در راه کسب کمالات و علم آموزی بکوشند و در دنیای تشنه علم امروز بتوانند بشریت را به سوی علم حقیقی رهنمون سازند.
انتهای پیام/2002