- صبح قزوین - http://sobheqazvin.ir -

 تاریخ انتشار :1/8/2017 12:00:00 AM    کد خبرنگار :50   print

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خبر داد:

تحصیل 30 دانش‌آموز اُتیسم در مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از تحصیل 30 دانش‌آموز اُتیسم در مدارس استان خبر داد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین صبح امروز(یکشنبه) در جلسه این اداره کل اظهار کرد: بالغ بر 30 دانش‌آموز دارای مشکل اُتیسم در مدارس استثنایی استان تحصیل می‌کنند.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری، 11 دانش‌آموز اتیسم در 3 کلاس در آموزشگاه استثنایی میثاق، 4 دانش‌آموز در یک کلاس در آموزشگاه استثنایی بیاضیان محمدیه و 4 دانش‌آموز در یک کلاس در آموزشگاه استثنایی اندیشه الوند مشغول به تحصیل هستند، سایر دانش‌آموزان نیز در کلاس‌های خاص در مدارس استثنایی در کنار سایر دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: علاوه بر تحصیل دانش‌آموزان اتیسم در مدارس خاص، تعداد 7 دانش‌آموز اتیسم در مدارس عادی به شیوه تلفیقی تحصیل می‌کنند و از خدمات خاص بهره می‌برند.

وی اضافه کرد: مربیان و معلمان این گروه از دانش‌آموزان، آموزش‌ها و دوره‌های خاص آموزشی را گذرانده‌اند تا با استفاده از آخرین شیوه‌های تدریس به آموزش ابن گروه از دانش‌آموزان بپردازند.

قاسمی تصریح کرد: این گروه از دانش‌آموزان از خدمات گفتار درمانی و کاردرمانی مراکز آموزشی استثنایی نیز زیر نظر مربیان و متخصصین مجرب استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/7003