- صبح قزوین - http://sobheqazvin.ir -

 تاریخ انتشار :9/22/2016 12:00:00 AM    کد خبرنگار :23   print

با حضور نمایندگان مجلس؛

استاندار قزوین از اولین مجتمع پرورش گاو سیمنتال کشور بازدید کرد

استاندار قزوین با حضور نمایندگان مجلس از اولین مجتمع پرورش گاو سیمنتال کشور بازدید کرد.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ، فریدون همتی، استاندار قزوین به همراه داود محمدی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از اولین مجتمع پرورش گاو سیمنتال بازدید کردند.
همتی در بازدید از این مرکز و واحد تولیدی که در محدوده شهرستان آبیک واقع است در سخنانی بیان کرد: این واحد نمونه‌ای عینی و واقعی از اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است.
وی افزود: واحدهای تولیدی باید به سمت رقابتی شدن حرکت کنند و به موضوعاتی چون قیمت نهایی و کیفیت فراورده‌ها بیش از گذشته توجه کنند تا بتوانند در بازارهای اقتصادی ماندگار و اثربخش باشند.
گفتنی است؛ این مرکز اولین مجتمع پرورش گاو سیمنتال و اولین مرکز تولید نهاده‌های ژنیتیکی گاو سیمنتال در کشور است که با اعتباری بالغ بر 440 میلیارد ریال در استان قزوین به بهره برداری رسید و امکان تکثیر و توسعه این نژاد ارزشمند در داخل کشور فراهم شد.
هم اکنون هزار راس گاو سیمنتال در این مرکز نگهداری می‌شود و بیش از 250 نفر به شکل مستقیم و غیر مستقیم در این مجموعه مشغول فعالیت است.
این مرکز سالانه 10 هزار تن شیر و 350 تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می‌کند.
انتهای پیام/3009