آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۹۵۹۴ کد خبرنگار: ۵ تاریخ انتشار: // ساعت: :

حجت السلام حسینی:

بصیرت ولایت فقیه همانند سپر نظام است/منتظری تا آخرین لحظه انحراف مهدی هاشمی را باور نداشت

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: بینشی که ولایت فقیه پس از انقلاب داشته است؛ در بسیاری از بحران های مهیب چون سپری محافظ این نظام بوده است.

به گزارش صبح قزوین، حجت السلام حسینی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در نشست آگاهی بخشی سیاسی طرح ولایت، گفت: درک فوق حسی، بینشی است که فرد یا جریان را می شناسد، قبل از این که فاجعه یا حادثه ای به وجود آید و بر همگان معلوم شود؛ با بصیرت ماجرا را پیش بینی می کند.
وی اظهار کرد: در زمان قبل از انقلاب آیت الله شمس آبادی نماینده آقای خویی در اصفهان ترور شد، کار مهدی هاشمی(برادر داماد منتظری) بود؛ که توسط ساواک دستگیر شد.
ساواک تبلیغات بسیار وسیعی انجام داد که طرفداران خمینی او را کشته اند، اثر بدی در روستاها داشت.
تعدادی از طلبه ها در نجف خواستند در حمایت از وی تحصن کنند، اما امام اجازه نداد و گفت: تحصن نکنید او یک قاتل است.
آن حرف امام در جوی بود که هیچ کس باور نمی کرد -یک فرد انقلابی در بیت منتظری- ؛ این اقدام را انجام داده باشد.
همه فکر می کردند کار ساواک بوده تا امام خمینی را بد جلوه دهد؛ این مسئله همان درک فوق حسی می باشد که یک رهبر باید داشته باشد.
حسینی افزود: شهید حکیم می گفت انقلاب که پیروز شد، در عراق به جای آنکه جریان اسلامی تقویت شود، کمونیست ها تقویت شدند.
مهدی هاشمی که رئیس نهضت های آزادی بخش سپاه بود از آن ها حمایت مالی می کرد.
به امام گفتم، امام گفت این یک غده چرکین است، به موقع آن را درمان خواهم کرد.
402934 نظر امام این بود که عقاید مجاهدین خلق، التقاط اسلام و کمونیسم است وی در ادامه تصریح کرد: بعد از دستگیری مهدی هاشمی، آقای فاضل لنکرانی یک روز درس حوزه را تعطیل کرد تا توضیح دهد که علت این ماجرا چه بوده است.
نظر ایشان این بود که باند مهدی هاشمی در حوزه، طلبه ها را بر ضد اساتید حوزه تحریک می کند.
وی خدمت امام راحل(ره) رسیده و مطرح کرده بود مدیر حوزه علمیه بنده هستم یا مهدی هاشمی؟ این استاد طرح ولایت اذعان داشت: امام در پاسخ فرمودند: من به زودی این غده چرکین را عمل می کنم.
" امام از جان آیت الله منتظری می ترسید که مبادا به او صدمه ای بزنند و به پای نظام تمام شود.
اما آیت الله منتظری تا آخرین لحظه مرگ هم قبول نکرد که مهدی هاشمی خلافکار بوده است.
حجت الاسلام حسینی در رابطه با عملکرد گروهک منافقین اظهار کرد: رویه آن ها این بود که مسلمان هستند و انحرافی در عقاید شان نیست.
یکی از این افراد نزدیک سی روز در نجف برای ارائه عقاید گروه شان به امام خمینی(ره) حضور یافت.
اما نظر امام این بود که عقاید مجاهدین خلق، التقاط اسلام و کمونیسم است.
وی گفت: مجاهدین خلق اصرار داشتند از امام برای پیشبرد اهداف شان خرج کنند و حتما با ایشان حضورا ملاقات داشته باشند.
ولی امام به پسرشان فرمودند باید این دیدار بدون عکس و فیلم برداری همراه باشد تا در آینده به عنوان سندی برای همراهی امام با این افراد  استفاده نشود.
سیاست های دوران اصلاحات  به کشور ضربات سنگینی زد نماینده قزوین در مجلس به بصیرت رهبری اشاره کرد و تأکید داشت: سید حسن نصرالله تعریف می کرد زمانی که حافظ اسد رئیس جمهور سوریه بود، جریان صلح در خاورمیانه مطرح شد و اسد را هم قانع کرده بودن که بلندی های جولان را بدهد؛ ما احساس کردیم بی پناه شده و تنها حامی مان که ایران بود راهش بسته خواهد شد، نزد مقام معظم رهبری رفته و ایشان فرمودند نگران نباشید این کار تحقق نمی یابد و همین طور هم شد.
حجت الاسلام حسینی به سیاست های اعمال شده در زمان دولت اصلاحات اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در زمان ریاست جمهوری خاتمی ما قضایایی را از سوی مخالفان نظام در داخل کشور داشتیم که زمینه ساز حادثه کوی دانشگاه در سال 78 شد.
حوادثی چون قتل های زنجیره ای، کارشکنی ها در وزارت اطلاعات که منجر به انحلال این دستگاه اطلاعاتی شد؛ زیر سئوال رفتن نیروی انتظامی در این ماجرا و لو رفتن پیشرفت های هسته ای کشور که از سال 63 شروع شده و تا آن زمان کاملا مخفی بود و توسط جاسوسانی که در وزارت بودند، افشا شد.
انتهای پیام/