آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۵۱۹۷ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه ناحیه قزوین تشریح کرد:

نقش خطیررسانه ها در انتخاب کاندیدای اصلح

عباس کاظمی گفت: ارباب رسانه ها با موشکافی شعارهای مطرح شده توسط کاندیداها مردم را در انتخاب اصلح یاری دهند.

به گزارش صبح قزوین، عباس کاظمی فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) در گفتگو با خبرنگار صبح قزوین در نمایشگاه کامپیوتر گفت: امسال به نام حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی نامگذاری شده است.
این یک راهبرد دقیق، حکیمانه و  کلان در برابر توطئه های پیچیده ای است که روز به روز دشمنان را برانگیخته تا برای متوقف کردن ملت ایران برنامه ریزی نمایند.
کاظمی تاکید کرد: تابلو و قله حماسه سیاسی، انتخابات 24 خرداد است که تحت عنوان انتخابات چهارم شوراها و انتخابات یازدهم ریاست جمهوری می باشد.
وی ابراز داشت: برداشت بنده از فهم و درک سیاسی و بصیرت مثال زدنی مردم این است که مردم یک بار دیگر دشمنان را در پی گیری مقاصدشان ناکام خواهند گذاشت و این را مردم در 22 بهمن سال قبل نوید دادند.
مردم نشان دادند علی رغم همه دشمنی ها و شیطنت ها و سیاه نمایی های که ماشین جنگی رسانه ای استکبار جهانی به کار برده مردم با بصیرت، هوشیاری و دقت مسیر حقیقی انقلاب، معارف حقیقی انقلاب و آرمان های بلند امام راحل را پی گرفتند و آن را به عنوان راه سعادت و رستگاری با هیچ روش جایگزین دیگری عوض نخواهند کرد.
فرمانده سپاه ناحیه قزوین تصریح کرد: مردم تحت تاثیر جنگ های روانی و عملیات های دشمن که در طول این مدت بر علیه انقلاب داشته اند نخواهند بود و این مسیر را با عزت پیش خواهند گرفت.
در 24 خرداد سال جاری حماسه عظیمی از بصیرت و فهم و شعور و دانایی عمیق مردم اتفاق خواهد افتاد که نوید و بارقه آ ن را مردم در 22 بهمن دیدید.
وی خاطر نشان کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات چندین پیام را به دنبال خواهد داشت: 1- ایران و ایرانی و ملت شریف و بزرگ ایران نشان دادند تهدید ها و آثار و اثرات آن را از بین می برند و قابلیت های آن را از کار می اندازند.
2- تهدید ها را تبدیل به فرصت می کند.
3- دشمن را در پیگیری این قبیل و این تنوع تهدیدات نسبت به این ملت شجاع، بصیر و علاقمند به انقلاب که در روزهای آتی شاهد آن خواهیم بود و رقم می خورد نا امید کنند.
این همان مفهوم حماسه سیاسی و جهادی در عرصه های سیاسی است.
وی تصریح کرد: آن چیزی که کاندیداهای ریاست جمهوری باید مد نظر داشته باشند، این است که تلاش کنند که آن چیزی که در توان آنهاست و در مواجه با حوزه اجرا و ریاست جمهوری بر دوش آنها می گذارد را به درستی تبیین کنند و متوسل به شعارهای تهی و بی محتوا نشوند.
کاظمی اضافه کرد: گاهی دیده می شود کاندیداها حتی دقت در حوزه اختیارات ریاست جمهوری ندارند و شعارهایی می دهند که تناسبی با وظایف رئیس جمهور ندارد.
توصیه می شود نیم نگاهی به قانون اساسی و وظایف مصرح قانون بیندازند و جایگاه سایر قوا را مد نظر داشته باشند.
وی اشاره ای هم به مسئولیت رسانه ها داشت و توصیه کرد: دادن شعارهای بی محتوا برای کسب رای بیشتر و استفاده از عواطف و احساسات مردم می باشد که این نگرانی هایی را دربین مردم ایحاد می کند.
از این رو رسانه های جمعی باید در این مقوله ورود پیدا کنند و هر آنچه که کاندیداها در شعارهای خود به کار می برند را موشکافی و مورد چالش و گفت و گو بگذارند.
وی خاطر نشان کرد: رسانه ها از این طریق مردم را در انتخاب اصلح کمک و یاری رسانند.
این یکی از کلیدی ترین وظایف است که رسانه ها مسیر روشن، جریان زلال و سالم اخبار و ارتباطات را در سطح جامعه دنبال می کنند.
امیدواریم این بخش مورد توجه ارباب رسانه و مدیران و مسئولین رسانه ها قرار گیرد.
فرمانده سپاه امام حسن"ع" به نقش بسیج اشاره کرد و ادامه داد: برای جلوگیری از انحراف در مسیر انتخابات بسیج در 2 بخش احساس تکلیف می کند: 1- تبیین شاخص های اصلح و میزان و معیاری که کاندید اصلح می تواند داشته باشد، که ما آن را در قالب نشست های روشنگرانه برگزار می کنیم و از این راه خدمتی را برای مردم شریف ایران انجام می دهیم.
2- تلاش خواهیم کرد در کنار سایر دستگاه های اجرایی انتخابات زمینه برگزاری امن آن را ایجاد نماییم.
کاظمی اعلام کرد: بسیج خود را مهیای حضور در چنین عرصه خطیری می کند و تلاش می کند فضای انتخابات را در کنار دیگر دستگاه های مسئول قبل و حین و بعد از انتخابات امن نگه دارد تا مردم با خیال راحت به حضور باشکوه در انتخابات دست یابند.
انتهای خبر/2004/خ