آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۹۴۳۶ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین خبر داد:

برگزاری خیمه معرفت در هفته وقف

حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از برگزاری خیمه معرفت در قالب گرامیداشت هفته وقف در سطح امامزادگان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اظهار کرد:به منظور رصد اجرای برنامه های گرامیداشت هفته وقف و اجرای امینانه نیات موقوفات از ۲۹ آذر ماه تشکیل و فعال شده است.
وی افزود: ۱۷ نفر از همکاران در قالب این قرارگاه در سطح استان و شهرستان‌های آن مشغول فعالیت شدند که روزانه حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تماس تلفنی با رؤسای شهرستان‌ها و رابطان فرهنگی و اجتماعی برای رصد فعالیت‌ها انجام می‌دادند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه هدف از برپایی خیمه های معرفت و ایستگاه‌های «همه واقف باشیم»، ترویج فرهنگ وقف در جامعه است، گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید در این ایستگاه‌ها و خیمه ها، اطلاع‌رسانی در زمینه وقف دسته‌جمعی و پاسخ گویی به مسائل شرعی است.
وی با اشاره به نحوه انجام وقف دسته‌جمعی تصریح کرد: در قالب این وقف افراد با هر توانایی مالی می‌توانند در انجام سنت حسنه وقف سهیم شوند.
حجت الاسلام نوروزی به برپایی خیمه‌های معرفت در جوار امامزادگان اشاره کرد و گفت : در این خیمه‌ها غرفه احکام شرعی، مشاوره دینی با حضور روحانیون خانم و آقا، دایر است که مردم می توانند به این غرفه های مراجعه کنند.
وی در ادامه گفت : امسال برای اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده در این خیمه‌ها و برگزاری مراسم‌های عزاداری و سخنرانی، بیش از ۵۰ مبلغ از حوزه بومی و غیربومی از سوی این اداره‌کل به سراسر استان اعزام شدند.
منبع: روابط عمومی اداره اوقاف قزوین انتهای پیام/۷۰۰۸