آخرین اخبار استان قزوین

مبارزه با ملخ مراکشی در ۱۵هزار هکتار از مزارع کشاورزی انجام می‌شود
کد خبر: ۳۳۴۹۰۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱/۳۱ ساعت: ۱۰:۱۰ ↗ لینک کوتاه

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

مبارزه با ملخ مراکشی در ۱۵هزار هکتار از مزارع کشاورزی انجام می‌شود

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون عملیات مبارزه با این آفت در سطح یک هزار و ۱۰۰ هکتار و با همکاری مرکز خدمات طارم سفلی صورت گرفته است و عملیات مبارزه با این ملخ تا سطح ۱۵هزار هکتار از مزارع کشاورزی ادامه خواهد یافت.

 

یوسف درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطح یک هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی استان انجام شده است.

این مسئول ابراز کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب امسال؛ تاکنون تفریخ تخم‌های ملخ مراکشی در مراتع با تراکم بالا انجام شده و این عامل باعث شده مناطق آلوده و تراکم آفات نسبت به سال قبل افزایش یابد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: عملیات کنترل ملخ از اوایل فروردین ماه سال جاری در بخش طارم سفلی از توابع شهرستان قزوین آغاز شده و پیش بینی می‌شود تا اواخر خرداد ماه ادمه یابد.

وی گفت: تاکنون عملیات مبارزه با این آفت در سطح یک هزار و ۱۰۰ هکتار و با همکاری مرکز خدمات طارم سفلی صورت گرفته است و عملیات مبارزه با این ملخ تا سطح ۱۵هزار هکتار از مزارع کشاورزی ادامه خواهد یافت.

درخشان بیان کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات بموقع و پیشگیرانه؛ تاکنون خسارت آفت ملخ به باغات و مزارع استان وارد نشده است.

وی به کشاورزان توصیه کرد: به محض مشاهده ملخ در اماکن؛ نسبت به اطلاع رسانی به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مربوطه اقدام کنند.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها