آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۶۰۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ساعت: ۱۳:۴۷ ↗ لینک کوتاه

با صدوری حکمی از سوی فرمانده ناجا؛

فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شد

با حضور مسئولین کشوری و استانی آئین تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سردار مهدی محمودی در آئین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان قزوین که ظهر امروز(سه شنبه) در سالن شهدای فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین کمربند امنیتی پایتخت و کریدور مواصلاتی استان‌های شمال، غرب و شمال غرب و محوری پر تردد است.

وی ادامه داد: قزوین، محور ترانزیت قاچاق به داخل و احتمالا قاچاق انسان به خارج است، همچنین جمعیت بالای اتباع خارجه و دانشجویی وضعیت استان را حساس کرده و از این رو باتوجه به اولویت‌های تعریف شده است.

فرمانده سابق انتظامی استان قزوین ابراز کرد: باتوجه به اولویت‌ها ماموریت‌هایی اجرا شده که مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر‌، سرقت، کاهش تلفات جاده‌ای، توجه به تربیت و آموزش کارکنان و اِشراف اطلاعات عملیاتی را شامل می‌شود.

وی افزود: در راستای ایجاد و حفظ امنیت و پاکسازی محلات آلوده، ۱۶۴مرحله طرح اجرا شده، افزایش۱۶درصدی کشف انواع مواد مخدر نیز از سایر اقدامات بوده که در این راستا ۲تن و ۴۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و هزار و 28 خرده فروش دستگیر شدند.

جرایم سایبری در قزوین ۱۵۶درصد افزایش داشت

محمودی بیان کرد: کنترل سرقت‌های کلان در سال ۹۷ تحقق یافته و در سال آتی نیز سرقت‌های خرد کاهش می‌یابد، در مجموع شاهد کاهش ۳۵درصدی انواع جرایم سرقت در استان بودیم.

این مسئول انتظامی عنوان کرد: تحول در عملیات‌ها و طرح‌های اجرایی در اولویت‌های ما قرار داشت و زمینه‌های آن فراهم شده و ۸۵درصد از مصوبات تحقق یافته است، در رابطه با مباحت عمرانی نیز۴۵۰۰مترمربع در اختیار قرار گرفته است.

وی درباره تلفات جاده‌ای گفت: قزوین رتبه ۲۱کشوری را در تلفات جاده‌ای داراست، در این زمینه در سال ۹۷ با کاهش۱۲درصدی رو به رو بودیم.

وی ادامه داد: طی روزهای گذشته ۲۶۰ میلیون تردد به استان صورت گرفته و این شرایط ادامه دارد و تا روزهای آتی حدود ۳۰۰میلیون تردد اتفاق می‌افتد که این میزان حساسیت توجه را بالا می‌برد.

این مسئول درباره جرایم سایبری ابراز کرد: جرایم سایبری۱۵۶درصد افزایش داشته که ۱۱۹درصد از آن‌ها کشف شده است.

وی ادامه داد: افزایش ۵۵درصدی تامین معیشت برای کارکنان و ۲۳درصد جبران خدمت برای همکاران از دیگر اقدامات نیروی انتظامی استان بود، کسب ۹رتبه تراز کشوری و رتبه‌هایی همچون حفظ و قرائت، مدیر برتر در همایش نیروی انتظامی، تمهیدات امنیتی و ترافیکی نوروز و جشنواره مالک اشتر نیز از دیگر افتخارات استان بود.

فرمانده سابق نیروی انتظامی استان گفت: با توفیقات، لطف الهی و دعای خیر مردم به رتبه‌های بالا دست یافتیم و در وهله نخست تمام تلاش ما برای مردم است.

حوزه اتباع خارجی نیازمند ساماندهی بسیار قوی است

عبدالمحمد زاهدی در ادامه این مراسم اظهار کرد: امنیت ضروری‌ترین امر مورد نیاز جامعه بشری است، شکل گیری جوامع بشری و حکومت‌ها در مرتبه نخست به دلیل برقراری امنیت بوده و این نیازی مهم است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان ارکان امنیت از وظایف متعددی برخوردار است و در شرایط مختلف موظف به انجام کار است، درواقع تنوع مسئولیت نیروی انتظامی وظیفه آن‌ها را سنگین کرده است.

استاندار قزوین ابراز کرد: خدمات حقوقی، امنیت و به نوعی فعالیت دیپلماتیک در عرصه مرزبانی از جمله خدماتی است که نیروی انتظامی موظف به انجام آن‌ها است.

وی افزود: در نیروی انتظامی استان، هماهنگی و همدلی خوبی میان شورای تامین وجود دارد و همواره مسائل مختلف با درایت و آرامش مدیریت می‌شود که جمع کردن مسائل دی ماه سال گذسته بدون خسارت و آسیب از جمله این اقدامات بود.

این مسئول گفت: حوزه اتباع خارجی نیازمند ساماندهی بسیار قوی است که با همکاری نیروی انتظامی و شورای تامین حل خواهد شد.

امنیت بستر ساز پیشرفت‌ و توسعه است

داوود محمدی نیز در این مراسم اظهار کرد: نیروی انتظامی شرح وظیفه مطولی داشته و در حوزه‌های مختلف وظیفه‌ای را به عهده دارد و مردم نیز در دیدارهای مختلف از این ارگان ابراز رضایت داشتند.

وی ادامه داد: نقش فرماندهان و مدیران تولید فکر است، قوه مفکر تشکیلات هستند زیرا تولید فکر مجموعه را به حرکت وامی‌دارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: امیدواریم این تولید فکر در راستای حرکت به گام دوم انقلاب باشد تا بتوانیم قدم‌های اساسی در راستای رشد و توسعه استان برداریم.

در ادامه مهدی حاجیان ابراز کرد: امنیت بستر ساز پیشرفت‌ها و توسعه فزهنگی، اقتصادی و سیاسی است و باوجود امنیت، اهداف و پیشرفت‌ها تحقق می‌یابد.

وی ادامه داد: توطئه دشمن در امنیت و اقتصاد سیاسی موجب مشکلات مردم شده که نشئت گرفته از دشمن است، نوع تهدیدات تغییر کرده و از این رو باید تغییر تاکتیک داد.

فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین اظهار کرد: امروز تحلیلات نرم افزاری صورت گرفته و با تاکید بر جنگ نرم باید این امر را بیشتر پیگیری کرد.

وی گفت: عدم احساس ناامنی درجامعه و حتی تصور آن تبعات بزرگی را به بار می‌آورد، بنابراین نیازمند برنامه ریزی دقیق برای مواجهه با این پدیده هستیم و باید هوش سازمانی نیروی انتظامی ارتقا یابد.

در پایان این مراسم از زحمات سردار محمودی تقدیر و سردار مهدی حاجیان به عنوان فرماندهی جدید نیروی انتظامی استان معرفی شد.
انتهای پیام/6006