آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۵۰۷ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ساعت: ۱۳:۹

️ رئیس پلیس راهور استان قزوین اعلام کرد:

برخورد پلیس با پارک و تردد خودرو و موتورسیکلت‌ در پیاده‌رو

️ رئیس پلیس راهور استان قزوین از برخورد جدی پلیس با حرکت و توقف وسایل نقلیه در پیاده روها و گذرگاه‌های عابر پیاده به ویژه در روزهای پایانی سال خبر داد.

سرهنگ مهرداد حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: برابر بند «پ» از ماده 161آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان موظفند که پیش از رسیدن به گذرگاه عابر پیاده به گذرگاه توجه کرده و در صورت حضور عابران وسیله نقلیه خود را متوقف کرده و از طریق روشن کردن فلشرها رانندگان پشت سر خود را نیز از توقف خود آگاه کنند.

وی با بیان اینکه عابران پیاده یکی از آسیب پذیرترین کاربران ترافیکی هستند گفت: در همین راستا پلیس خود را موظف به حمایت از عابران پیاده می‌داند.

رئیس پلیس راهور استان قزوین به عبور وسایل نقلیه از پیاده راه‌ها نیز اشاره کرد و ادامه داد: پیاده روها، محل‌های خط کشی شده، گذرگاه‌های غیرهمسطح عابر پیاده مانند پل‌های هوایی و زیرگذرها از جمله محل‌های مجاز برای تردد عابران پیاده است. از این رو پلیس قطعا با ورود هر نوع وسیله نقلیه به این فضاها برخورد خواهد کرد.

وی اذعان کرد: بر این اساس علاوه بر اینکه حرکت وسایل نقلیه در پیاده‌روها سبب جریمه 65هزار تومانی متخلفان خواهد شد پنج نمره منفی نیز برای راننده متخلف درج خواهد شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: همچنین پارک خودروها در پیاده رو نیز جریمه‌ای 40 هزار تومانی داشته و وسیله نقلیه متخلف نیز به پارکینگ منتقل خواهد شد.

حسن پور در پایان تاکید کرد: عدم رعایت حق تقدم و تجاوز به گذرگاه عابرپیاده در تقاطع‌ها نیز جریمه 20هزار تومانی به دنبال دارد.
انتهای پیام/2002