آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۵۰۴ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ساعت: ۱۲:۱۴

مدیرعامل هلال احمر استان قزوین:

بیماران قلبی گرفتار در برف و کولاک نجات پیدا کردند

مدیرعامل هلال احمر استان قزوین گفت: ۲تیم نجات جاده به همراه تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان به منطقه مذکور اعزام شدند.

حسن آصفي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: ساعت ١٩:٥١ دوشنبه ٢٠ اسفندماه طی تماس تلفنی خانواده ای با ندای امداد ۱۱۲ گزارشی مبنی بر بی اطلاعی از ۲ نفر از بستگانشان از اهالی روستای پشام واقع در بخش الموت غربی دریافت شد.

وی افزود: با توجه به اینکه روستای پشام روستایی ییلاقی، فوق العاده صعب العبور و برف گیر است و محورهای مواصلاتی آن طی بارش برف چند روز اخیر مسدود شده بود بلافاصله هماهنگی لازم با اداره کل راهداری به منظور بازگشایی مسیر جهت دستیابی به حادثه دیدگان صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: 2تیم نجات جاده به همراه تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان به منطقه مذکور اعزام شدند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در برخی از نقاط مسیر ارتفاع برف بیش از ۴متر بود، خودروها و تجهیزات راهداری پس از ۶ ساعت تنها موفق به بازگشایی ۵۰۰ متر از مسیر شدند.

آصفي اذعان کرد: نیروهای پشتیبانی از حوزه معاونت امداد و نجات به همراه خودروی آرگو و یک نفر از افراد بومی منطقه در ساعت ١٠صبح روز سه شنبه ٢١اسفندماه جهت انجام عملیات جستجو و نجات زمینی و همچنین یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان به همراه رئیس اداره عملیات به عنوان فرمانده ميدانی جهت انجام عملیات جستجو و نجات هوایی به محل اعزام شدند.

وي ادامه داد: پس از شناسایی منطقه و ارائه اطلاعات مسیر دستیابی به فرمانده میدانی، نیروهای عملیاتی از راه زمینی و توسط خودروی آرگو موفق شدند پس از ۱۷ ساعت عملیات جستجو به ۲ نفر مصدوم بیمار قلبی و ۳ نفر از بستگانشان که به دنبال آنها رفته بوده و خود در برف گرفتار شده بودند، دست پیدا کرده و آنها را به روستای الولک منتقل کنند.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان قزوين عنوان کرد: با توجه به اینکه هماهنگی‌های لازم از طریق مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت با دیسپچ اورژانس صورت گرفته بود مصدومین که هر دوی آنها افراد سالخورده بوده و دچار مشکل قلبی - تنفسی شده بودند جهت انجام اقدامات پیش بیمارستانی و انتقال به مرکز درمانی به آمبولانس اورژانس مستقر در الولک تحویل داده شدند.
انتهای پیام/۲۰۰۲