آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۰۶۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ساعت: ۱۹:۱۳ ↗ لینک کوتاه

رویکرد های جدید پاسخگویی دولتمردان دولت تدبیر وامید؛

درباره کنایه های بی‌مزه نوبخت به مردم

«محمدباقر نوبخت»، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به روحیه مردم در زمان جنگ هشت‌ ساله چندی قبل اظهار داشت: «در آن زمان برای سوءاستفاده نکردن دشمن عجز و لابه نمی‌کردیم.»

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،  در این شرایط حساس که کشور دچار مشکلات فراوانی در حوزه اقتصادی است و در سیاست خارجی نیز دولت نتوانسته به اهداف و وعده‌هایی که به مردم داده، عمل کند دولتمردان بایستی با روش و منش دیگری با مردم سخن بگویند و ضمن عذرخواهی از افکارعمومی به مردم امیدواری بدهند و در عمل سعی کنند باری از روی اجتماع بردارند. اما در همین شرایط که دولت نتوانسته وعد‌ه‌هایی که داده عملیاتی کند و پروژه های شکست خورده ای روی دست پاستورنشینان مانده است، دیده می شود که به جای اینکه دردی از مردم دوا کند زخم زبان نیز در کلام برخی از دولتمردان دیده می شود. 

در همین رابطه اخیرا، «محمدباقر نوبخت»، رئیس سازمان برنامه  و بودجه با اشاره به روحیه مردم در زمان جنگ هشت‌ ساله گفته است: «در آن زمان برای سوءاستفاده نکردن دشمن عجز و لابه نمی‌کردیم، اما الان که در شرایط سخت جنگ اقتصادی نابرابر هستیم که متاسفانه آن نوع تحمل کردن کم‌رنگ شده است.»

نوبخت درحالی در این شرایط چنین سخنانی رو ایراد می کند و بیان می کند که زمان جنگ مردم عجز و لابه نمی کردند که 5 سال به عنوان سخنگوی دولت یازدهم و دوازدهم مشغول به کار بوده است و بایستی با ریزه کاری‌های برخورد با افکارعمومی و رسانه‌ها بیشتر آشنا باشد. در این خصوص باید گفت که دولت با رویه‌ای که در این مدت داشته است به انتظارات مردم دامن زده است و حالا با توجه به همین انتظارات است که مردم از دولت توقع دارند و با یادآوری شرایط زمان جنگ نمی توان این انتظارات را کم کرد.

البته در این 5 سال هم چنین سخنانی از زبان نوبخت شنیده شد. نوبخت در یکی از نشست های خبری خود در طول این مدت خطاب به جامعه میلیونی مخاطبان یارانه بگیر کشور، عنوان کرده بود: «یک عده ای هستن که از چند ساعت باقی مانده به ساعت 24، این کارت در دستشان و منتظر هستند تا بتوانند پولشان را دریافت کنند. نگران نباشید یارانه‌تان قطع نمی‌شود.»

چند روز پیش و در ایام دهه فجر هم نوبخت در اظهار نظری دیگر درباره پرداخت عیدی کارمندان، نیز در سخنانی قابل تامل بیان کرد: «قرار بود عیدی کارمندان دولت اعم از شاغلان، بازنشستگان، لشگری و کشوری را به همراه قوه قضاییه و قوه مقننه در انتهای بهمن با حقوق بهمن ماه تقدیم کنیم اما در هماهنگی با وزارت امور اقتصادی و دارایی و خزانه دار کل هماهنگ کردیم که قبل از ۲۲ بهمن، یک میلیون تومان عیدی را به حساب همه کارمندانی که مشمول دریافت می شوند، واریز کنیم... .»

همین سخنان مورد سوء استفاده ضدانقلاب قبل از 22 بهمن قرار گرفت و بیان شد که این موضوع به برگزاری مراسم سالگرد انقلاب ارتباط دارد. 

البته تنها نوبخت که هنوز هم به طور غیر رسمی آقای سخنگوست چراکه بعد از چندین ماه  هنوز جایگزینی برای وی تعیین نشده و هنوز در نقش سخنگو با این حرف‌ها ظاهر می شود چنین حرف‌هایی خطاب به مردم نگفته است. بلکه دیده می شود که وزرای دولت نیز در شرایط حساس چنان سخنانی به زبان آورده اند که بیشتر باعث دردسر دولت تا دلگرمی مردم شده‌اند. 

مردم فراموش نمی کنند وقتی یکی از هموطنان نسبت به گرانی قیمت خدمات پزشکی (فیزیوتراپی) به وزیر سابق بهداشت به طور کاملا نرم و به حالت درد دل گلایه کرد، آقای وزیر به وی گفت «خودت بمال!»

چند وقت پیش بود که وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به مجری تلویزیون که نسبت به گرانی قیمت گوشت از وی سئوال پرسید بیان کرد که « خدا را شکر که هست.»

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت های یازدهم و دوازدهم نیز چندین بار در شرایط حساس توهین های اساسی به مردم روا داشت. از مزخرف نامیدن خانه و کاشانه بسیاری از هموطنان گرفته تا سخن گفتن درباره مسافران قطاری که جانشان را از دست داده‌اند و اشاره به بیمه بودن آنان. این اواخر نیز آخوندی با افتخار کرد نسبت به اینکه یک واحد مسکن مهر را هم افتتاح نکرده، به خوبی نشان می دهد که دولت در برابر پاسخگویی به مردم چه رویکردی دارد.انتهای پیام/1404

منبع: جهان