آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۳۳۵۲ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ساعت: ۱۳:۷

مدیر پایگاه میراث فرهنگی الموت:

بازدید از "قلعه حسن صباح" تا اطلاع ثانوی امکان‌پذیر نیست

مدیر پایگاه میراث فرهنگی الموت گفت: به علت شرایط نامساعد جوی و لغزنده بودن مسیر راه، بازدید از قلعه حسن صباح تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نیست.

دکتر حمیده چوبک در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: به علت شرایط نامساعد جوی و لغزنده بودن مسیر راه دسترسی به دژ حسن صباح واقع در منطقه الموت شرقی، بازدید از این اثر تاریخی تا اطلاع ثانوی امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به خطرات احتمالی بازدید از دژ تاریخی حسن صباح برای گردشگران گفت: با توجه به بارش برف و باران، یخ زدگی و لغزنده بودن مسیر دسترسی به قلعه تاریخی حسن صباح و لزوم حفظ امنیت گردشگران امکان بازدید عمومی از این سایت تاریخی تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی الموت تصریح کرد: تاریخ شروع مجدد بازدید قلعه از طریق سایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ دژ تاریخی حسن صباح واقع در شمال روستای گازرخان منطقه الموت شرقی در سال 81 به شماره 7252 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این اثر تاریخی به سال 226 هـ.ق به دست حسن بن زید علوی بنا شده و ششم رجب سال 483 به تصرف حسن صباح درآمد و تا زمان سقوط اسماعیلیان ایران به سال 654 مرکز فرمانروایی آنان بوده است.
انتهای پیام/7003