آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۳۳۰۰ کد خبرنگار: ۶۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ساعت: ۱۱:۴۷

شهردار قزوین:

پروژه بازآفرینی سبزه‌میدان با محوریت گردشگری درحال انجام است

شهردار قزوین گفت: پروژه بازآفرینی سبزه میدان همراه با چند خیابان با محورریت تبدیل شدن به مجموعه گردشگری درحال اجرا است.

علی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: سبزه میدان به عنوان مرکز و هسته اصلی شهر قزوین که محل خاطره‌های مردم قزوین بود برنامه ریزی و مطالعاتی برای آن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مهندس قاجارلو به عنوان یکی از مشاورینی که با شهرداری و میراث فرهنگی همکاری داشته و اصالتا قزوینی است به عنوان مشاور بازآفرینی سبزه میدان انتخاب شد و پس از مطالعات و بحث‌ها عملیات آغاز شد.

شهردار قزوین ابراز کرد: بازآفرینی ضلع شمالی سبزه میدان انجام و ضلع جنوبی، شرقی، غربی و داخل سبزه میدان نیز اجرا می‌شود تا به عنوان محلی برای تعامل و گفت‌وگوی شهروندان و به میدان‌های اصلی شهر تبدیل شود.

ضلع جنوبی سبزه‌میدان تا پایان سال به اتمام می‌رسد
وی عنوان کرد: این پروژه محدود به سبزه میدان نیست و برای سبزه میدان، نادری، عبیدزاکان دیواره سازی و جداره سازی انجام می‌شود، درواقع این پروژه محور و مجموعه گردشگری است و رسیدگی به هر یک از بخش‌ها در طی چند سال در برنامه‌های ما قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: عملیات ضلع جنوبی سبزه میدان تا پایان سال به اتمام می‌رسد و مردم می‌توانند از آن بهره ببرند، بعد از ضلع جنوب، پروژه داخل سبزه میدان آغاز می‌شود که با بهبود شرایط آب و هوا در فصل بعدی کارها سریع‌تر پیش خواهد رفت.

صفری در پایان گفت: سعی بر این است که پس از بازآفرینی محدودیت‌هایی برای خودروها اعمال شود و پیاده محوری مدنظر قرار بگیرد، از این رو برای عبور و مرور خوردو و خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر محدودیت‌هایی در نظرگرفته می‌شود.
انتهای پیام/۶۰۰۶