آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۳۲۵۴ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ساعت: ۸:۴۶

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین:

دستگاه قضایی برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی ورود می‌کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: اقتصاد مقاومتی برنامه مورد پیگیری در دادگستری استان است که رئیس‌کل با مشارکت استانداری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها بازدید و به بررسی مشکلات آنها می‌پردازند تا از تعطیلی واحد‌های تولیدی جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت‌الاسلام محمد حیدری در سومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین که در سالن جلسات دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: آسیب‌‌های اجتماعی در جامعه کنونی فراگیر بوده که دامن‌ اغلب خانواده‌های مذهبی را نیز گرفته و انتخاب زندگی جزیره‌ای و حصارکشی به دور خود و گمان بر در امان ماندن از آسیب‌ها در جامعه کنونی امکان‌پذیر نیست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: ظرفیت شورای پیشگیری بیشتر از شورای تامین استان است؛ چرا که شورای تامین وظیفه کاهش آسیب‌ها و جرائم سیاسی و امنیتی و غیره را بر عهده دارد اما شورای پیشگیری دارای اتاق فکر بوده و با افق دید خود موارد تهدید آمیز در این زمینه را شناسایی کرده تا جلوگیری به عمل آید.

وی بیان کرد: معاونت پیشگیری دادگستری استان و شورا برنامه محور هستند و از سال‌های گذشته بالغ بر 46 برنامه طرح‌ریزی شده تا با هم افزایی معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی و پیشگیری و منابع مالی تامین شده از دولت، بسیاری از معضلات اجتماعی مردم رفع شود‌.

حیدری گفت: 9 نهاد در مشارکت با دادگستری برنامه نماز را اجرا می‌کنند بدین صورت که اجرا آن برای دانش‌آموزان و والدین آنها از سال گذشته در برخی مدارس قزوین آغاز شده است.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها برگزاری کارگاه برای فرزندان آفتاب شامل سربازان سپاه، ارتش و نیرو انتظامی بوده که امسال نیز با واگذاری منابع مالی جهت اجرای این کارگاه‌ها و آموزش‌ مهارت‌های زندگی، از بروز آسیب در میان سرباز‌ها جلوگیری می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان قزوین گفت: در بخش پیشگیری‌های مردمی، یکی از برنامه‌ها طرح "سجام" است که تخلفات، جرایم و اسیب‌ها به صورت اینترنتی گزارش شده و به مسئولین بالادست منتقل می‌شود تا پس از بررسی، وظایف دستگاه‌ها در راستای کاهش اسیب مشخص شود و این برنامه 500 نفر عضو داشت که به یک‌هزار نفر ارتقا یافته است‌.

وی تصریح کرد: در بخش پیشگیری و اطلاع‌رسانی نیز طرح راه روشن از برنامه‌های دادگستری استان بوده که رئیس‌کل به همراه معاونین و هیئت همراه به صورت هفتگی در یک مسجد حاضر شده و به مسائل حقوقی مردم پاسخ داده می‌دهند‌.

حیدری ادامه داد: اقتصاد مقاومتی برنامه مورد پیگیری دیگری در دادگستری استان است که رئیس‌کل با مشارکت استانداری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها بازدید کرده و به بررسی مشکلات آنها می‌پردازند تا از تعطیلی واحد‌های تولیدی جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌های قبل از ازدواج یکی دیگر از برنامه‌های مصوب در دادگستری قزوین است و باید اجرایی شود چرا که یکی از علت‌های افزایش طلاق به عنوان یک اسیب و بحران، عدم شناخت زوجین قبل از ازدواج است و باید برخی مسائل در ارتباط مهارت‌های زندگی، زناشویی و جنسی آموزش داده شود.
انتهای پیام/7003