آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۳۲۱۷ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ساعت: ۱۴:۳۷

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

تلاش می‌کنیم کارگران اخراج شده بر سر کار برگردند

معاون امور اقتصادی استاندار عنوان کرد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که کارگرانی که با تعدیل نیرو مواجه شدند در اسرع وقت بر سر شغل قبلی خود باز گردند.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ؛ منوچهر حبیبی درباره تعدیل نیرو و پرداخت نشدن مطالبات کارگران برخی کارخانه‌های استان اظهار کرد: برخی از واحدهای تولیدی به خاطر مواد اولیه و برخی دیگر نیز بابت مسائل مدیریتی و مالی دچار مشکل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری امور واحدهای تولید جزء اولویت‌های کاری ما قرار دارد، افزود: شرایط شرکت‌های مه‌نخ و فرنخ و مارلیک سان در همین هفته و در جلسه کمیسیون کارگری مطرح و مأموریتی به ادارات کار و صنعت و معدن داده شد تا موضوع را سریعاً بررسی کنند.

این مسئول با بیان این که باید بررسی شود که مسائل این شرکت‌ها به چه صورت است، خاطرنشان کرد: ممکن است مسائل مالی، فروش و یا مواد اولیه این شرکت‌ها را با تعدیل نیرو مواجه کرده باشد.

پیگیر پرداخت مطالبات آن‌ها هستیم

معاون اقتصادی استاندار قزوین با تأکید بر اینکه تلاش ما بر راه‌اندازی واحدهای فعلی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی است، عنوان کرد: در تلاشیم با حمایت‌های مدیریتی و مالی مشکلات این واحدها را حل کنیم.

وی تصریح کرد: مدیران واحدهای تولیدی مطمئن باشند که مسؤولان امر با جدیت این موضوع را پیگیری کرده و تلاش می‌کنند که این موضوعات تعدیل نیرو به حداقل ممکن برسد.

حبیبی با اشاره به اینکه ما نمی‌خواهیم حتی یک کارگر نیز تعدیل نیرو شود بیان کرد: با توجه به تقاضاهای موجود سعی در افزایش اشتغال در استان داریم.

معاون اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه تاکنون نامه‌نگاری‌هایی برای اخذ مطالبات کارگران انجام شده تصریح کرد: ما پیگیری می‌کنیم که مطالبات کارگران پرداخت شود در حالی که بخشی از این مطالبات از صنایع خودروسازی بزرگ کشور و دستگاه ملی است.

وی عنوان کرد: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که کارگرانی که با تعدیل نیرو مواجه شدند در اسرع وقت بر سر شغل قبلی خود باز گردند.
انتهای پیام/2002