آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۳۱۸۸ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ساعت: ۱۳:۳۹

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک قزوین:

خودروهای فاقد شارژ پلاک در پارکینگ‌های حاشیه‌ای جریمه می‌شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: خودروهای فاقد شارژ پلاک در صورت توقف در پارکینگ های حاشیه ای جریمه می شوند.

سعید جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: چندسالی است که طرح کارت پارک مکانیزه در پارکینگ‌های حاشیه ای سطح شهر در حال اجراست و به دلیل مزایایی که دارد مورد توجه شهروندان قرار گرفته و رضیات خاطر آنان را جلب کرده است.

وی عنوان کرد: مهمترین مزیت اجرای طرح کارت پارک مکانیزه تقسیم عادلانه فضای پارک حاشیه ای معابر است و در کنار آن می‌توان به کاهش بار ترافیکی معابر به عنوان یکی دیگر از مزیت‌های این طرح اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تصریح کرد: به منظور استفاده از تکنولوژی در اجرای طرح کارت پارک مکانیزه هم اکنون شرایطی فراهم شده تا مالکان خوردوها با شارژ پلاک خودرو بتوانند از امکانات پارکینگ‌های حاشیه بهره ‌شوند.

جهانگیری گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف از قبیل مراجعه به سایت www.elitiet.ir مراجعه حضوری به پارکبان و یا نصب نرم افزار همراه پارک که در این سایت هم امکان دسترسی به آن وجود دارد، پلاک خودروهای خود را شارژ کنند.

وی بیان کرد: براین اساس خودروهایی که پلاک آنها شارژ نداشته باشد، نمی‌توانند از امکانات پارکینگ‌های حاشیه ای استفاده کنند و در صورت پارک در این مکان‌ها جریمه توقف ممنوع توسط پلیس راهور برای آنان صادر می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین بیان کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم به شارژ پلاک خودروی خود دقت داشته باشند تا در صورت توقف در پارکینگ‌های حاشیه ای جریمه نشوند.
انتهای پیام/2002