آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۵۱۰ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۸ ساعت: ۱۱:۴۲

دادستان عمومی و انقلاب قزوین:

متجاوز به عنف در قزوین به دار مجازات آویخته شد

دادستان قزوین از به دارآویخته شدن متجاوز به عنف در استان قزوین خبرداد.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ سحرگاه امروز(یکشنبه) حکم اعدام فردی که مرتکب تجاوز به عنف شده بود در محوطه زندان مرکزی قزوین به اجرا درآمد.

محمد قاسمی در تشریح این پرونده اظهار کرد: این پرونده در سال 96 تشکیل و متهمین این پرونده نیز در کمترین زمان ممکن توسط ضابطین قضایی دستگیر و جهت رسیدگی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

دادستان مرکز استان افزود: این پرونده 5 متهم دارد و دلیل اصلی ارتکاب جرم در این پرونده یک رابطه غیراخلاقی بوده است که متهم ردیف اول این پرونده از حیث ارتکاب تجاوز به عنف و سرقت مقرون به آزار بر اساس مستندات پرونده به اعدام محکوم شد.

وی ابراز کرد: سایر متهمین با عناوین مجرمانه ای همچون معاونت در تجاوز به عنف، سرقت مقرون به آزار و رابطه نامشروع به احکامی همچون حبس طولانی مدت و شلاق محکوم شده اند.

این مقام قضایی استان بیان کرد: حکم اعدام این متهم ابتدا در شعبه دوم کیفری استان صادر شد و سپس در شعبه بیست و هفتم دیوان عالی کشور تایید و با استیذان از رییس معظم قوه قضاییه سحرگاه امروز در زندان قزوین به اجرا درآمد.

وی تاکید کرد: امنیت خط قرمز دستگاه قضایی است و دستگاه قضایی در برخورد با مجرمین خشن و مخلان امنیت عمومی و اجتماعی کاملا جدی است.

قاسمی بیان کرد: دستگاه قضایی بدون اغماض با کسانی که جان، مال و ناموس مردم را مورد تعرض قرار می‌دهند برخورد خواهد کرد و مرتکبین جرائم خشنی از این دست منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی و اشد مجازات‌ها باشند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: وقوع بسیاری از جرائم در جامعه نتیجه دوری فرد از معارف اسلامی و آموزه‌های دین مبین اسلام است و ما هر کجا که معارف اسلامی را شاهد بوده ایم جرائم کمتری نیز به وقوع پیوسته است و این موضوع باید بسیار مورد توجه افراد جامعه بخصوص خانواده ها قرار گیرد و باید سعی شود در جهت کاهش وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی باورهای دینی تعمیق پیدا کند.

این مسئول تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرائم از اولویت‌های دستگاه قضایی است و بر این باوریم که همیشه پیشگیری بهتر از برخورد سخت خواهد بود.

وی ابراز کرد: هزینه‌های کمتری را نیز هم جامعه و هم دستگاه قضایی متحمل خواهد شد اما پیشگیری از از وقوع جرم تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرموده اند امر پیشگیری وظیفه همه دستگاه هاست و همه باید در این راستا اقدامات عملی و علمی بردارند.
انتهای پیام/2002