آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۴۵۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۵ ساعت: ۱۴:۱۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان:

۳۵درصد لاستیک مورد نیاز ناوگان باری قزوین تامین می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: ماهانه ۲۳۰۰ حلقه لاستیک برای شبکه حمل و نقل باری استان نیاز داریم که سهمیه تعیین شده فقط ۳۵ درصد را پاسخگوست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ افشین پیرنون امروز(پنجشنبه) در جلسه ستاد تنظیم بازار که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: توزیع لاستیک بین ناوگان حمل و نقل جاده‌ای توسط کمیته‌ای صورت می‌گیرد و هر استان بر اساس میزان نقش خود در ترانزیت کالا می تواند سهمیه دریافت کند.

وی اضافه کرد: در دو ماه گذشته در یک نوبت تعداد ۸۰۲۱ حلقه و در نوبت دوم هم ۳۵۱۰ حلقه لاستیک در میان رانندگان ناوگان باری توزیع شد که در مجموع ۱۱ هزار و ۵۳۷ حلقه لاستیک توزیع کرده‌ایم.

پیرنون گفت: در استان قزوین ماهانه ۲۳۰۰ حلقه لاستیک برای ناوگان باری نیاز داریم که حدود ۳۵ درصد نیازها تامین می‌شود و در این زمینه مشکل جدی داریم.

سهیمه لاستیک استان قزوین کافی نیست
وی اظهارداشت: سازمان راهداری سیاست گذار است و باید نظارت لازم را داشته باشد اما در چند ماه اخیر برای حل مشکلات تامین لاستیک خودروها عملا از کار اصلی خود بازمانده‌ایم و فعالیت حمل و نقلی تحت تاثیر توزیع لاستیک قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین یادآورشد: در استان قزوین بر اساس پیمایش انجام شده ۹۴۰۰ دستگاه خودرو با ۱۳ هزار راننده داریم که تامین نیاز این شبکه فشار سنگینی روی این اداره وارد کرده و به نوعی دچار دور باطل شده‌ایم و نمی‌توانیم با این سهمیه جوابگوی نیازهای رانندگان باشیم و نارضایتی ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: استان قزوین با داشتن ۹۴۰۰ دستگاه خودرو حدود ۲.۶ درصد ناوگان حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده که سهیمه تعیین شده بر این اساس کافی نیست زیرا ناوگانی هم داریم که فاقد بارنامه و کارت هوشمند است مانند شهرداری، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی که تحت پوشش نیستند اما باید لاستیک آنها تامین شود.


پیشنهاد اختصاص ۱۵ درصد سهمیه لاستیک به ناوگان غیر رسمی
پیرنون در این جلسه پیشنهاد کرد ۱۵ درصد از سهمیه لاستیک استان برای ناوگان بدون کارت و بدون پوشش در شبکه اختصاص یابد و ۸۵ درصد هم در شبکه اصلی ناوگان توزیع شود.
انتهای پیام/2002

منبع: