آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۴۲۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۴ ساعت: ۱۱:۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت دهکده طبیعت قزوین:

اپلیکیشن «واقعیت افزوده مجازی» در دهکده طبیعت راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت دهکده طبیعت قزوین اجرای برنامه «واقعیت افزوده مجازی» در دهکده طبیعت قزوین خبر داد.

بابک محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اجرای برنامه «واقعیت افزوده مجازی» را یک گام بلند در مجموعه دهکده طبیعت قزوین عنوان کرد و اظهار کرد: مردم می‌توانند این اپلیکیشن را از طریق جستجو در گوگل یا سایت دهکده طبیعت و یا با حضور در این دهکده دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت دهکده طبیعت قزوین افزود: کنار هر قفس یک داده‌هایی قرار داده شده است که مردم با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند اطلاعات حیوانات هر قفس را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: البته ناگفته نماند که در روزهای شلوغ، کارشناسان و لیدرهای ما همراه با بازدیدکنندگان هستند و توضیحات لازم را به بازدیدکنندگان می دهند اما این اپلیکیشن به طور قطع باعث ارتقای خدمات رسانی به مردم می‌شود.

این مسئول، دهکده طبیعت را به عنوان یک کلاس درس بزرگ برای دانش آموزان و کودکان و نوجوانان معرفی کرد و گفت: دانش آموزان در کتاب‌های درسی خود در مورد بسیاری از حیوانات و نحوه زندگی آنها مطالعه کرده اند اما تاکنون این زندگی را از نزدیک نتوانسته اند ببینند چراکه شرایط آن وجود نداشته است.

وی ادامه داد: امروز دهکده طبیعت با نگهداری از گونه‌های مختلف جانوری توانسته مجموعه ارزشمندی از حیوانات را گرد آورد و در همه فصول در معرض دید کودکان و نوجوانان قرار دهد.

مدیرعامل شرکت دهکده طبیعت قزوین افزود: بازدید کودکان و نوجوانان از دهکده طبیعت نه تنها یک بازدید علمی بلکه یک برنامه مفرحی است که والدین می توانند از این ظرفیت به شکل مطلوبی در راستای پر کردن اوقات فراغت فرزندان خود بهره ببرند.

محمدی تصریح کرد: گاوبانگی گوزن‌ها، جنگ نرها، همزیستی ببر و هاسکی، زندگی اجتماعی میمون‌ها، نحوه مراقبت حیوانات از فرزندان خود و ده ها مورد دیگر از جمله چیزهایی هستند که ما صرفا می‌توانیم این‌ها را در مجموعه ای همچون دهکده طبیعت ببینیم و به دلیل اینکه بسیاری از این موارد در فصول خاص و زمان‌های محدود انجام می‌گیرد، مشاهده آن برای همه در طبیعت غیر ممکن است و این نیز از دیگر مزیت‌های دهکده طبیعت قزوین محسوب می‌شود.
انتهای پیام/2002

منبع: