آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۲۳۶۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۲ ساعت: ۱۴:۱۴ ↗ لینک کوتاه

معاون فنی‌وعمرانی شهرداری:

۶ فرهنگسرا در قزوین احداث می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین از تقویت زیرساخت‌های فرهنگی قزوین با احداث شش فرهنگسرا در نقاط مختلف این شهر در سال جاری خبر داد.

سید محمد علمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: احداث فرهنگسراها در سطح شهر، افزایش سرانه فرهنگی و گسترش فرهنگ شهروندی را یکی از اصلی ترین رویکردهای شهرداری قزوین است.

وی اذعان کرد: با عنایت و تاکیدات شهردار و اعضای شورای شهر در دستور کار این مجموعه قرار گرفت، احداث خانه فرهنگ ناصرآباد و شهید منتظری و فرهنگسرای چوبیندر در منطقه یک، سرای محله عارف و سالن تئاتر شهر در منطقه دو و فرهنگسرای مینودر در منطقه سه از جمله اقدامات شهرداری قزوین در این راستا محسوب می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: احداث خانه فرهنگ ناصرآباد با اعتبار بیش از 13.5 میلیارد ریال در سه طبقه با زیربنای1320 مترمربع و با پیشرفت فیزیکی 25 درصد در حال اجراست.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین درباره پروژه خانه فرهنگ منتظری عنوان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال برای سال97 و با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال احداث است.

وی در مورد فرهنگسرای چوبیندر گفت: این پروژه در مساحت 1650متر مربع، با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی در دستور کار شهرداری منطقه یک قرار گرفته است.

علمی همچنین در مورد سرای محله عارف ابراز کرد: این پروزه در مساحتی بالغ بر 560متر مربع و 10میلیارد ریال اعتبار با پیشرفت 30 درصدی عملیات اجرایی آن ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عدم وجود سالن تئاتر از مهمترین مشکلات هنرمندان شهر قزوین است، افزود: این پروژه با مساحت 1850مترمربع در سه طبقه و اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال با پیشرفت 29 درصدی در حال احداث است

این مسئول از دیگر پروژه‌های فرهنگی این معاونت، به احداث فرهنگسرای مینودر اشاره کرد و گفت: این فرهنگسرا با 1400 مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در دستور کار منطقه سه شهرداری قرار گرفته است.
انتهای پیام/2002

منبع: